Франција - Германија | 1/4 финале | 04.07.2014 | 18:00 | Маракана

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Тапа утакмица, кај шо беше никаква па и овој Костовски труп невиден, за Швајнштајгер два пати вика се враќа во противничкиот шестнесетник за да расчисти :tapp: и бонус од него Уезил и Муелер :pos:

#Панчев#Доминира
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Шурле си ја заврши работата :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ако постои перфектна утакмица на индивидуалец, тоа е денешнава на Хумелс. Своите примарни задачи ги изврши максимално, спаси три чисти шута и даде решавачки гол. :cuc: Како го отфрли Варан при голот. :pos:

Грев ми е за Валбуена, прав мини Иниеста е, играчиште. Дешамп го остави Гризман кој беше индиспониран и невидлив цел меч, а го извади најдобриот играч. На спротивната страна, новиот играч на Реал запиша асистенција. :icon_lol:

Друга е средината на Германија со Швајне и Кедира, и друго е кога Лам е на бек. Иако, Швајни денеска беше на раб на црвен, направи 5-6 преостри фаули али среќа за него шо судиjава беше изгубен.

Од кај беше овој ебате, сто пати смени критериум, судеше со 15 секунди доценење. :facepalm:

Оваа Германија ме потсеќа на Шпанија пред две години на ЕП, шо би рекол Хорхе: Делува шашаво ама функционира. :coffee:
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Toa sto go kazav preeska da pogodea Shurle i Muller ke go pogodev mecot no idiotive promasija 100 sansi
 
H

HoT IcE

Гостин
Едвај чекав да излезе Озил од игра, неможев да го слушам овој како го вика Уезил, ретардирано звучеше, ме иритираше, неписмени коментатори. Ме успаа 3 пати на мечов, без никаква живост коментираат, мизерија. Панчев и Калински ми вас волимо!

Иначе мечов беше океј, очекував повеќе од Франција, ама толку им е силата, Германија беше подобра, подисплинирана и поискусна у мечов, заслужено си пројде понатака.
Реков јас дека треба да се почне со КлоЗе, и се виде одма разликата. Тим без класичен шпиц е тапа затоа што играч од калибар на КлоЗе влече двајца играчи на себе и се отвара место за други, лажни деветки, десетки се пропала инвестиција.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Germancite 13 pati vo polufinale, 4 pati ednopodrugo, svoeviden rekord.
Francuzite nadigrani, ke baraat uteha na Euro za dve godini. So srekja.
 

K.Warrior

Why So Serious?
Член од
25 јануари 2009
Мислења
415
Поени од реакции
675
Лам беше ужасен денес...3 шанси имаше Франција и сите 3 беа по негови грешки,вклучувајки ја и последната.

Хумелс/Ноер :cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom