Франција - Германија | 1/4 финале | 04.07.2014 | 18:00 | Маракана

Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Сегга се виде колку фали Рибери,немаше кој да ја разбие средината со пробиви.Валбуена е добар али нема искуство во големи натпревари му фалеше храброст.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Јас сум за Мексико како прва опција, Франција како втора.
Двата тима немаат допирна точка, ти навиваш за Бразил и Аргентина, исто како да навиваш за Реал и Барса, Милан и Јуве, Манчестер и Ливерпул во исто време.
Уште колку време ќе ти треба за да сфатиш зошто те шупчи Џонтра? :icon_mrgr:
Мој избор е за кого навивам , а кој се шупчел му покажав . Е тоа е двоен стандард , ти можеш да навиваш за Ла Коруња и Јувентус , Коста Рика , Франција итн а некој што навива за Бразил и Аргентина не може . Ако навиваш за Србија и Хрватска тогаш истата паралела ќе ја правиш ?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.312
Среќа што Хумелс има договор до 2017та иако ќе се најдат тимови кој ќе нудат луди пари за него. Дефинитивно светска класа одбранбен играч. За противник сеедно ми е иако Колумбија ми се доста симпатични но мислам и потешко за играње во полуфиналето.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Оф мори мајко... :facepalm:
Глупо е да навиваш за два лути ривали, ако навиваш за една екипа, нормално е во најмала рака да не го сакаш нивниот најлут ривал. Особено што станува зборови за два од најаките клубови.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Оф мори мајко... :facepalm:
Глупо е да навиваш за два лути ривали, ако навиваш за една екипа, нормално е во најмала рака да не го сакаш нивниот најлут ривал. Особено што станува зборови за два од најаките клубови.
Незнаев дека репрезентациите се клубови. :facepalm:
Кажи сега Србија или Хрватска а ?
Или како Цацко ќе избереш еклер?
 
Последно уредено од модератор:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Не дека твојата споредба има некоја врска со целта на муабетот, али чисто да ти одговорам, ниту Србија, ниту Хрватска :icon_mrgr:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Мој избор е за кого навивам , а кој се шупчел му покажав . Е тоа е двоен стандард , ти можеш да навиваш за Ла Коруња и Јувентус , Коста Рика , Франција итн а некој што навива за Бразил и Аргентина не може . Ако навиваш за Србија и Хрватска тогаш истата паралела ќе ја правиш ?
Дечко репрезентациите на страна, ти навиваш за Интер и Барса што не ти е јасно?
Друго е да навијаш за Јувентус и Депортиво а друго е повторувам ИНТЕР И БАРСА.
Бог да чува неразбран човек. На крај краева па ме заболе куроф за кој навијаш. Сигурно имаш 8 години.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Дечко репрезентациите на страна, ти навиваш за Интер и Барса што не ти е јасно?
Друго е да навијаш за Јувентус и Депортиво а друго е повторувам ИНТЕР И БАРСА.
Бог да чува неразбран човек. На крај краева па ме заболе куроф за кој навијаш. Сигурно имаш 8 години.
Некогаш Ла Коруња беше шампион на Шпанија не е во втора лига цела вечност , но ти во пелени беше.

Finally

 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.198
Поени од реакции
35.747
Многу сериозно си го сфаќате ова навивањево за репрезентации што немаат никаква врска со вас. Ој мавнете едно пиво и уживајте во фудбалот :)
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
По пола од премиите на Германциве, особено на тие од одбрана, да му ги предадат на Нојер, си ги заслужи човекот :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
Тапа утакмица.
Французиве знам дека можат подобро од ова денеска, и стварно не знам зошто беа вака очајни.
Дешамп денеска ме потсети на Капело малку. Целта ни е да се браниме, па ако примиме гол добро, ако не пак добро.
А ова се покажа веќе низ сезонава дека и не е така добра тактика.
Сфаќам претпазливост и се тоа ама до сега на светсково ниедна екипа не одигра машки. Да губиш 1-0 и да немаш 100%ни шанси до 90та минута е малце глупо.
Требаше уште во 70м. да стави се на една карта и да го стави Жиру.

Вака предвидливоста на нокаут фазава продолжува. Да се надеваме на некое си изненадување утре ама се ми изгледа на Холандија победа во регуларен дел и победа на Аргентина на продолженија/пенали па тоа што беше Баерн-Реал и Барса/Челзи пред некоја година во ЛШ сега да биде Аргентина-Холандија и Германија-Бразил, со таа разлика што сега ми изгледа дека ќе се исполни желбата на Платини да го гледа финалето што го посакува т.е. Бразил-Аргентина.

Сепак ете последна надеж за предвидливи 1/2 финални двојки ми се Белгијците кој што сметам дека ќе се држат добро ама ќе паднат на неискуство.

Малце забегав оф-топик.

Он топик: Германците си ја изгерманчија победава. Французиве со бело знаме го довршија мечот после примениот брз гол.[DOUBLEPOST=1404521282][/DOUBLEPOST]
Незнаев дека Турци се родени Ариевци.
Или дека Мирослав е Германско име, Боатенг германско презиме и пар уште неколку работи.

Ама тоа е од необјаснети причини некој им ставил во глава на многумина дека треба да се мразат Франција,Италија и Шпанија, и така ќе читаш рандом коментари од (не)познавачи на фудбалот кој што одвај чекаат некоја екипа да отпадне.

Тоа е, глобален спорт е сите гледаат и мора да си најдат занимација.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.504
Поени од реакции
62.321
Уф, не можам да најдам гифче од Бензема vs Лам ...

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom