Фото берза [помош при избор на фотоапарат]

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
нема бизнис со вас дечки само продолжете да си се фалите... наскоро моите одат за германија па ќе има и јас со што да се фалам за недела две
http://www.ebay.de/sch/i.html?_nkw=canon objektive m42&_sacat=0&_odkw=canon m42&LH_BIN=1&_osacat=0&_from=R40
Имаше едно време во Пиксплус адаптери, јас одтаму зедов мислам 900 денари дека беше, после го продадов кога се изнаиграв со аналогни објективи. Сега повеќе би сликал на филм со аналоген објектив од колку да местам на ДСЛР
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
598
Поени од реакции
145
нема бизнис со вас дечки само продолжете да си се фалите... наскоро моите одат за германија па ќе има и јас со што да се фалам за недела две
http://www.ebay.de/sch/i.html?_nkw=canon objektive m42&_sacat=0&_odkw=canon m42&LH_BIN=1&_osacat=0&_from=R40
не се фалам јас ,ама за безпари не давам,овде сите сакат да купат за џабе,никој не цени мануелни објективи,евети таму колку е::
http://www.ebay.de/itm/PENTACON-AUTO-2-8-29-MC-29MM-F2-8-M42-M-42-/230400911650?pt=DE_Foto_Camcorder_Objektive&hash=item35a4f6e922
а овде сите сакаат за 1000 до 2000 ден да купат добар објектив епа нека си нарачаат тогаш ,и плус ке платат поштарина па да видиме.
 
Член од
10 март 2010
Мислења
28
Поени од реакции
10
Член од
13 февруари 2012
Мислења
598
Поени од реакции
145
штета кај нас што нема избор на објективи ,и јас кога барам да купам некој објектив од надвор ми искача скапо,ама тоа е.
--- надополнето: 25 март 2012 во 22:51 ---
се што е добро и треба да се плати никој не го оспорува тој факт (y)
--- надополнето: 25 март 2012 во 22:30 ---
сепак цената зависи и од тоа колку е сочуван... нели
http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=Pentacon 29mm / 2.8 MC Auto (M42)&_sacat=See-All-Categories
нормално !мене сите објективи ми се стакло ,немаат ни гребнатинка и јас ги употребувам сите.
--- надополнето: 25 март 2012 во 23:38 ---
Ми треба една голема помош од вас.Утре сабајле треба да си купам камера Никон Д3100, но проблемот е тоа што незнам од каде да ја купам.Во пиксплус не ги даваат сите компоненти.Препорачајте ми некое место ве молам :)
како pentaxot задоволен ли си ?
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
штета кај нас што нема избор на објективи ,и јас кога барам да купам некој објектив од надвор ми искача скапо,ама тоа е.
--- надополнето: 25 март 2012 во 22:51 ---

нормално !мене сите објективи ми се стакло ,немаат ни гребнатинка и јас ги употребувам сите.
--- надополнето: 25 март 2012 во 23:38 ---

како pentaxot задоволен ли си ?
Па како за прв ДСЛР супер е, бидејќи од претходно знаев за бленда, брзина на слика бла бла лесно се снајдов но сеуште го проучувам.Сега за сега го користам само 18-55 објективот. :) Кај тебе каква е ситуацијата, се снајде ли брзо, како си задоволен ? :)
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
598
Поени од реакции
145
Па како за прв ДСЛР супер е, бидејќи од претходно знаев за бленда, брзина на слика бла бла лесно се снајдов но сеуште го проучувам.Сега за сега го користам само 18-55 објективот. :) Кај тебе каква е ситуацијата, се снајде ли брзо, како си задоволен ? :)
Па добро е се снајдов,но уште учам и јас.Јас имав и некој по стари мануелни објективи па и со нив бежбам.Па само од видеото не сум баш задоволен ама со подобри објективи и не се вади толку лоша снимка.Малце е по тешко во МК да најдеш дигитален објектив на старо,зш сите користат canon i nikon,ама ајде ке има сигурно се повеќе со Pentax па ке има за размена.
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Па добро е се снајдов,но уште учам и јас.Јас имав и некој по стари мануелни објективи па и со нив бежбам.Па само од видеото не сум баш задоволен ама со подобри објективи и не се вади толку лоша снимка.Малце е по тешко во МК да најдеш дигитален објектив на старо,зш сите користат canon i nikon,ама ајде ке има сигурно се повеќе со Pentax па ке има за размена.
Мене вработениот ми препорача зенит стар објектив ако имам да користам, многу биле квалитетни вика, ама ај :),а за објективи можеш и од интернет да купуваш.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
598
Поени од реакции
145
Мене вработениот ми препорача зенит стар објектив ако имам да користам, многу биле квалитетни вика, ама ај :),а за објективи можеш и од интернет да купуваш.
Од каде од интернет од ebay ?па ке ти излезе многу скап со поштарина и ке се изнаѓчекаш.Не сум пробал зенит неможам да ти кажам јас само Јапонски користам за сега.Од кај го купи од капиштец или трговски.
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Од каде од интернет од ebay ?па ке ти излезе многу скап со поштарина и ке се изнаѓчекаш.Не сум пробал зенит неможам да ти кажам јас само Јапонски користам за сега.Од кај го купи од капиштец или трговски.
Соравиа, таму го преместиле
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
598
Поени од реакции
145
Соравиа, таму го преместиле
аха зш тој од капиштец не знае баш.ти од каде си?имам јас една 55 ка фиксна ф 2,super-takumar за продавање ефтино 1500 ден,ако си заинтеренсиран кажи.
 
Член од
1 април 2012
Мислења
8
Поени од реакции
1
Се согласувам. Мислам дека изборот беше одличен.

Еве неколку фотки направени денес, со драстично намалена големина и квалитет, за да може да ги прегледаат тие што сакаат. Ако ви е спор нетот, малку ќе се изнамачите, затоа што секоја фотка е над 100к :)



Гулаб на тревичката на Плоштад





Рандом девојчиња




It's getting hot in here... :)




Јас - Sleeper Cell :))))




Моторчињата на плоштад...




Опремата за фудбал...




Копиљаците на игралиштето на ЈБТ, со зум од некои 100м




Бучко на кафенце...



Толку за денес :wink:
Prekrasni fotografii......
 

TheShadow

Yeah Buddy.... Light Weight!!
Член од
1 октомври 2011
Мислења
143
Поени од реакции
21
Ме интересираат дигиталните апарати и во блиска иднина сакам да земам. Слушам дека најдобри биле канон и никон. Апаратот ке ми треба не за професионална работа туку аматерски по дома што се вели и планирам мах. до 5000 да дадам добро сеа 500ден +/- нема везе. Ми фати око http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?pid=11721 овој апарат а пошто неам појма од апарати би сакал мисленје од вас и понуда ако има некој подобар кој нема мн да се разликува од цената како што напишав погоре.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Ме интересираат дигиталните апарати и во блиска иднина сакам да земам. Слушам дека најдобри биле канон и никон. Апаратот ке ми треба не за професионална работа туку аматерски по дома што се вели и планирам мах. до 5000 да дадам добро сеа 500ден +/- нема везе. Ми фати око http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?pid=11721 овој апарат а пошто неам појма од апарати би сакал мисленје од вас и понуда ако има некој подобар кој нема мн да се разликува од цената како што напишав погоре.
Земи го и ич не се думај, нема да утниш. Има Digic4 процесор што е голема предност, а и снима HD видео... па и за парите ко ќе видиш е супер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom