Фото: Убиен Албанец од Гостивар, член на Ал Каеда

Статус
Затворена за нови мислења.

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Убиен уште еден Албанец во борбата против власта на претседателот Асад- младиот гостиварчанец Расим биле дел од опозициската движење во Сирија “Јабха ел-нусрах”, јавува порталот на албански јазик Алмакос, повикувајќи се на сигурни извори.

Расим е првиот волонтер од Македонија, кој е убиен во Сирија, објавува Алмакос.
Претходно, медиумите објавија вести за убиени Албанци од Косово во борбата против режимот на претседателот Башар ал-Асад. Овие вести оставија сомнение дека во Сирија има и други групи од по десетина Албанци, добро вооружени кои војуват против Асад во Сирија, пишува Алмакос.

Извор: Алмакос
Мене ме интересира, дали ќе се прогласува ден на жалост во Македониија ? Црно да врзувам или како е планот ?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Пак ли тензии ќе се прават со вакви настани, сега ова некој ќе го користи.
 

noviot

Форевер Aлоун :(
Член од
19 април 2006
Мислења
446
Поени од реакции
170
Убава вест, баш ме расположи :) Епа ај нек се множат, сите да отидат да испогинат таму! Ах што сакам Асад да ги изебе сите овие терористички говеда, што копилињава од ЕУ и УСА ги викаат бунтовници... ме потсеќа на борциве за човекови права од 2001 година.... GO ASAD!!!!
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Убава вест, баш ме расположи :) Епа ај нек се множат, сите да отидат да испогинат таму! Ах што сакам Асад да ги изебе сите овие терористички говеда, што копилињава од ЕУ и УСА ги викаат бунтовници... ме потсеќа на борциве за човекови права од 2001 година.... GO ASAD!!!!

Сирија е претворена во месара.Од цел свет сите влади си ги праќаат џихадистите таму за да испогинат.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Ај нека се множат.Гледам деновиве и еден куп босанци гинат (секој ден по еден),сега прв од Македонија,па од Косово доста.....
Многу зачестија погинативе муџахедини последниве неколку недели (y)
Дали значи ова дека Асад почнува да победува ? Некој што прати малце подетално ?
 

noviot

Форевер Aлоун :(
Член од
19 април 2006
Мислења
446
Поени од реакции
170
Иран е целта, Сирија им треба само заради воздушниот простор т.е за прелети за да го бомбардираат Иран... Нема везе да не идеме во офтопик, мене ми е битно само да испоизгинат што е можно повеќе од ова исламистичкиве говна :sneaky:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Организирам бесплатен превоз за Сирија, Dardan-ia; ти замина или уште си тука? Сподели ја мојата промотивна понуда до браќата. И онака во Македонија нема радикални исламисти, ние ги измисливме.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Радикалците нека се чистат еден по еден, ама и на темава гледам радикалци ама од др страна
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Убава вест, баш ме расположи :) Епа ај нек се множат, сите да отидат да испогинат таму! Ах што сакам Асад да ги изебе сите овие терористички говеда, што копилињава од ЕУ и УСА ги викаат бунтовници... ме потсеќа на борциве за човекови права од 2001 година.... GO ASAD!!!!

Амин
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom