Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
тоа е кога имаш поспор болид и мораш да го возиш на лимит да вадиш максимум
Така е... на крајот успеваш и пол позиција да земеш. Браво за Хамилтон.
 
Член од
7 јануари 2020
Мислења
139
Поени од реакции
102
зашто макс зашто. штета. Ако не ја освои титулата ќе ми биде много криво.

сега нека остане со ладна глава и некако нека успее да го помине ботас од стартот и нека биде близу до хамилтон - можеби и ќе успее да го помине!
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.049
Auu Max neka se moli u dzamijata so e do trkata da ne treba da menuva gearbox poso go ebal ezhot...vaka se gubi titula. Ne znam so gjaol go terase tolku agresivno da vleze vo posledna krivina koga prilicno sum siguren deka znaese kolkava prednost ima ali toa e.

Ako e se vo red so bolidot RB ima brzina i ke moze da se bori za pobeda od P3.

Ако не ја освои титулата ќе ми биде много криво.
Isto.
Ova mu e prva greska sezonava za razlika od Hamilton sto osven poslednive 3-4 trki vozi dosta losa sezona za negovi standardi.
Da ne bea izgubenite bodovi vo Silverstone, Ungarija i Baku sega veke sampion ke bese Max, a nitu edna od tie trki ne bese negova vina.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
Ред булот доминира тука, штета за таа мала грешка што ја направи. Највероватно не знаеше дека е толку побрз па затоа форсираше. Грешката дел е и у тимот што не му дале информација за првите два сектори дека е лилав. Не знам дали добиваат дата за времињата на воланот. Али тоа е тоа, идеме даље утре на трка.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.170
Ја гледав тркава во Ф2. Престигнување само на стаетно целна ражнина, а и тоа е ризично. За 20 круга 3 инцидента и сеифти кар. Мене тркава ми личи на Монако само малку побрза. Хамилтон утре скоро сигурно победува, освен ако сам не заебе и да се учука негде.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
Ја гледав тркава во Ф2. Престигнување само на стаетно целна ражнина, а и тоа е ризично. За 20 круга 3 инцидента и сеифти кар. Мене тркава ми личи на Монако само малку побрза. Хамилтон утре скоро сигурно победува, освен ако сам не заебе и да се учука негде.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Тука никој не е сигурен а сите покажаа некоја несигурност а богами може и ради некој друг да го јаде некој, свашта ке се дешава утре


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Макс можеше да ја реши титулата денес но тоа е. Идемо даље.
 
Член од
8 ноември 2012
Мислења
233
Поени од реакции
369
Патекава е катастрофа втор прекин во Ф2 се надевам нема да има некој посериозен инцидент во Ф1
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Сигурно денес ќе има најмалку 2 излетувања само да се надеваме дека Луис и Макс нема да бидат дел од нив. Досега сезонава неколку пати се бранеле агресивно двата и едниот одел прешироко, се надевам дека нема ѕидот да го одлучи шампионот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom