Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    80
Член од
14 август 2010
Мислења
891
Поени од реакции
1.018
А зашто отпаѓа Турција?
 
Член од
14 август 2010
Мислења
891
Поени од реакции
1.018
Аха, еве најдов.

Трката крај Истанбул “падна во вода“ штом Британската Влада ја стави Турција на црвената листа на земји од каде пристигнување бара двонеделен карантин.

Најголем дел од Формула 1 екипите се лоцирани во Англија, а Владата не сакаше да направи исклучок за Формула 1 персоналот, што значи дека одржување на настанот беше нереално тешка опција.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.797
Поени од реакции
11.508
Грожан со пол-позиција и 2ро место на трката во Индикар, not bad :D
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.354
Поени од реакции
9.523
Мекларен со портокаловава боја никад нема да биде Мекларен :)
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
5.004
Поени од реакции
3.023Новиот Мекларен за Монако, мноогу добар дизајн. Галф ливери, безвременска.
Дај сите нека земат олд скул ливери за Монако, и онака е досадна со големиве болиди барем тоа да е забавно малце
 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.797
Поени од реакции
11.508
Мекларен со портокаловава боја никад нема да биде Мекларен :)
Ако не се лажам бело-зелена е оригиналната комбинација на Мекларен првата трка/сезона, а потоа портокалова наредните 4-5 години.
Портокалова е повеќе Мекларен боја него сивата ако гледаме историски :D
------------------------------------------------------------------
Иначе ова детево Théo Pourchaire (17 години има) е идна ѕвезда на Ф1. Пол позиција со скоро пола секунда предност од Шварцман на второ место во Ф2.
Лани во Ф3 за влакно му избега титула и заврши втор иако возеше за трет-четврт тим по брзина. За тие што не знаат, во Ф3 доминира Према бетер од Мерцедес во Ф1. Топ 4 беа тројца возачи на Према и Тео...
Во 2023 има голема шанса да го видиме во Заубер (нивни возач е). Мада и 2022 е опција ако земе титула иако нема ни 18г се уште.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.354
Поени од реакции
9.523
Ако не се лажам бело-зелена е оригиналната комбинација на Мекларен првата трка/сезона, а потоа портокалова наредните 4-5 години.
Портокалова е повеќе Мекларен боја него сивата ако гледаме историски :D
------------------------------------------------------------------
Иначе ова детево Théo Pourchaire (17 години има) е идна ѕвезда на Ф1. Пол позиција со скоро пола секунда предност од Шварцман на второ место во Ф2.
Лани во Ф3 за влакно му избега титула и заврши втор иако возеше за трет-четврт тим по брзина. За тие што не знаат, во Ф3 доминира Према бетер од Мерцедес во Ф1. Топ 4 беа тројца возачи на Према и Тео...
Во 2023 има голема шанса да го видиме во Заубер (нивни возач е). Мада и 2022 е опција ако земе титула иако нема ни 18г се уште.
Абе бело црвена највеќе ме има асоцирано мене на Мекларен и најдолго ја имаат фурано, иако омилен ми беше сиво-црниот West. Ова протокаловиот ич не ми е Мекларен :)
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.934
Поени од реакции
2.387
Да изненадува, на тренинг. Крајно сум воздржан во очекувањата додека не видиме како ќе се покажат на квалификациите.

Мик го замени Мазепин викендов, пак се зачука и тоа јако, на 2 минути пред крај на сесијата. Нормално нема да вози на квалификациите, здробена шасијата.

 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.467
Поени од реакции
5.455
Ле Клер тактика, спукај се у зид, црвено знаме, остани прв. :pos:
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
2.859
Поени од реакции
5.282
Интересна тактика, направи прв добар резултат и слупај се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom