Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.639
Поени од реакции
3.658
Има негде онборд камера од Верстапен во моментот кога го избутка надвор? Никако не можам да најдам.

Ако ти е блокирано заради локацијата, имаш у коментарите
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.730
Поени од реакции
38.973
кои фајндингс нашле овие штрумфнативе од мерцедес, се гледа убаво на видеото дека не врти десно Макс. Кога нагази колата на нерамнина воланот скршна но го исправи одма, али тоа беше више ван патека.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Според она што го гледам, точно дека не вртеше десно, но дефинитивно не вртеше доволно и навремено на лево. Во цела трка не излета ниеднаш вака на кривинава. Е сега дали во овој момент беше тоа намерно или несакајќи може само да шпекулираме, тоа не може да се докаже. Среќа што Луис после секако го претрка, иначе ќе имаше многу, многу дебати и силен притисок кон стјуардите.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.777
Поени од реакции
14.070
Покасно закочи само со намера да не му дозволи на Хамилтон да го помине. Ок, можеш да го правиш тоа НО само ако двајцата останете на патеката. Во овој случај не само што Хамилтон беше избуткан, туку и Макс самиот не успеа да остане на патеката.
Чиста 5 секунди казна.

Е сега, плачењево на Мерцедес за инцидентот само колку Макс да јаде 3 места казна на следната трка е патетика чиста и се надевам ФИА нема да им ја прифати жалбата.

Иначе сега ми искочи случајно Тсунода - Строл инцидентот, сум го пропуштил дур сум гледал фудбал во меѓувреме


Јуки влегува преамбициозно ама гледа дека нема шанса да го помине па се повлекува скроз навнатре до тротоарчето. Строл братот не ни го регистрира Јуки и сече лево ко да нема никој и се маваат. Заклучок? 10 секунди казна за Јуки :D
Јас искрено поголема вина гледам тука кај Строл него Тсунода :toe:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.730
Поени од реакции
38.973
оној гној тото е пред нервен слом, барал максимална казна за Макс, 5 секунди казна на веќе завршена трка и оние ганери по социјални медиуми како лоботомирани го повторуваат тоа :popce:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
оној гној тото е пред нервен слом, барал максимална казна за Макс, 5 секунди казна на веќе завршена трка и оние ганери по социјални медиуми како лоботомирани го повторуваат тоа :popce:
Срце мое :pipi::backa:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.943
Поени од реакции
10.584
оној гној тото е пред нервен слом, барал максимална казна за Макс, 5 секунди казна на веќе завршена трка и оние ганери по социјални медиуми како лоботомирани го повторуваат тоа :popce:
Што те чуди очајни се, казна ке бараат ако Макс на криво го погледне цигото


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Според она што го гледам, точно дека не вртеше десно, но дефинитивно не вртеше доволно и навремено на лево. Во цела трка не излета ниеднаш вака на кривинава. Е сега дали во овој момент беше тоа намерно или несакајќи може само да шпекулираме, тоа не може да се докаже. Среќа што Луис после секако го претрка, иначе ќе имаше многу, многу дебати и силен притисок кон стјуардите.
Ова истово што го кажав јас го кажа и Палмер во неговата детална анализа:
Max Verstappen and Lewis Hamilton's Battle | Palmer's F1 TV Analysis | 2021 Brazilian Grand Prix - YouTube
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.820
Поени од реакции
10.971
Ајде џабе го тупеа само Мерцедес, да излеташе или да изгубеше ај да пробуваа било што, ова немаше сврха, пардон мај српски, многу јак збор ми е овој :D
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Ајде џабе го тупеа само Мерцедес, да излеташе или да изгубеше ај да пробуваа било што, ова немаше сврха, пардон мај српски, многу јак збор ми е овој :D
Имаше голема сврха како не, а тоа беше да го казнат Макс неколку места и да стартува со хендикеп викендов :)
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.820
Поени од реакции
10.971
Имаше голема сврха како не, а тоа беше да го казнат Макс неколку места и да стартува со хендикеп викендов :)
Абе ако си моќен за викендот неколку места не играат голема улога, тоа се виде со Луис на прошлата трка.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.337
Поени од реакции
27.896
Абе ако си моќен за викендот неколку места не играат голема улога, тоа се виде со Луис на прошлата трка.
Ама не е фората да си моќен врз другите, на Макс му треба победа и да заврши пред Луис. Со оглед на брзината што ја имаат Мерцедес тоа е тешко изводливо ако Макс добие казна или не стартува од пол или 2-3 место.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom