Формула 1 - сезона 2019

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за сезоната 2019?


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 август 2010
Мислења
1.157
Поени од реакции
1.376
Не е сега момент за трансфер во Ферари, поготово не за некој реномиран шампион од калибарот на Хамилтон. За некоја година - можда. Јес да Ферари е најпопуларен и најпрестижен, најпосакуван тим во Ф1 ама моментално трансфер на Луис од Мерцедес во Ферари ке значи како да си пукал во нога. Дури ни Хамилтон не може да го направи шампион Ферари со овај менаџмент, да се потсетиме дека во последните неколку години Ферари изеде 2 шампиони, прво Алонсо, сега и Фетел, која репутација ја имаа пред да возат за Ферари а која репутација - потоа, али за Леклерк на пример беше одлична можноста што му се укажа за овај трансфер, целта за него годинава е да се привикнува за работа во врвен тим и да се наметни како подобар возач од 4кратниот шампион шо засега добро му оди.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.966
Мислам дека се филмаат нешто Мерцедес, ми нема логика да го мењаат Ботас. Имаат послаб и појак шофер, а болидот доволно јак за и послабиот да може да дојде до некоја победа. Не верувам дека сакаат сценарија ала Розберг-Хамилтон. Хамилтон во Ферари само ако би прекинал да победува овде каде што е, иначе и тоа нема логика.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.846
Поени од реакции
7.655
1564419084666.png

Од толку што не се навикнати Мерцедес на грешки, типот не знае како да се нервира, делува дека се радува при слупувањето на Ботас
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
^ Тоа само на сликава, а иначе богами добро ја здрви масата :D
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Мислам дека се филмаат нешто Мерцедес, ми нема логика да го мењаат Ботас. Имаат послаб и појак шофер, а болидот доволно јак за и послабиот да може да дојде до некоја победа. Не верувам дека сакаат сценарија ала Розберг-Хамилтон. Хамилтон во Ферари само ако би прекинал да победува овде каде што е, иначе и тоа нема логика.
Па и се согласувам со поентава. Вака откако замина Розберг мир у куќа имаат. Додека беа заедно Розберг Хамилтон на Тото му се дигаше косата кога се бореа за позиција.

И на Ботас му се даде доволно време да се види кој е мислам. Еве годинава особено очекував повеќе, на стартот на сезоната се држеше, после тоа пак падна. И зато Енглезо пак ќе си биди шампион, не верувам дека киксов ќе му поремети нешто на Хамилтон си има набилдано предност, јбг пола сезона а се знае шампионот. 2 трки да ги преспие, пак е прв.
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.846
Поени од реакции
7.655
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.846
Поени од реакции
7.655
Дефинитивно ова е хајлајт на сезоната, одмна не заебал некој тим вака. Комедии беа не знаеа кај тераа уште фалеше различни гуми да му стават и ке ја средеа работата
црвената (софт) си дремеше до 40та секунда лево напред
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.867
Ај да било планирано влегувањето па сеир да теравте...
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Meanwhile in Red Bull:

 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Ај да било планирано влегувањето па сеир да теравте...
Извини нема да се повтори. Не знам и јас како можеме да тераме сеир кај што човек 50 секунди трча лево десно, а ништо не фаќа у рака да помогне. Страшно :shook:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.867
Извини нема да се повтори. Не знам и јас како можеме да тераме сеир кај што човек 50 секунди трча лево десно, а ништо не фаќа у рака да помогне. Страшно :shook:
Па и тебе да ти искочи непланирана работа наеднаш нема да знаеш кај тераш. Хамилтон се учука пред улазот за гаражите и влезе набрзина, механичарите не беа спремни воопшто за менување.
И мене Хамилтон не ми е омилен но не плукам безвеза по него и Мерцедес.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom