Формула 1 - сезона 2018

Шампион за 2018 според вас е...

  • Sebastian Vettel

  • Lewis Hamilton

  • Valtteri Bottas

  • Fernando Alonso

  • Kimi Räikkönen

  • Nico Hulkenberg

  • Daniel Ricciardo

  • Pierre Gasly

  • Kevin Magnussen

  • Max Verstappen

  • Stoffel Vandoorne

  • Marcus Ericsson

  • Carlos Sainz

  • Esteban Ocon

  • Sergio Perez

  • Charles Leclerc

  • Romain Grosjean

  • Lance Stroll

  • Brendon Hartley

  • Sergey Sirotkin


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
Сеа од Мекларен и Хонда нека не го пипаат болидот, си работи како што треба, после толку време :)
Механичарите носење на Ибица и карантин до почеток на трка
P.SНа FP 2 xaxaxaxaxxaxa


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Добро е, Мерцедес не стекнаа некоја голема предност со надградбиве. Но, и Ферари не седеле мирни. Разликата е премногу мала и Фетел можеше да земе пол позиција да не направеше грешка во последната шикана. Хамилтон од друга страна го искина кругот.
А РБ премногу беа хајпнати од медиумите со тоа дека ќе донеле нов болид. Но сепак успеаа да се доближат до Ферари и Мерцедес и разликата е осум десетинки наспроти секунда ипол претходно.

Сеа од Мекларен и Хонда нека не го пипаат болидот, си работи како што треба, после толку време :)
Чекај, долга е трката :D

Moze ke se iskrsat napred site i alonso ke zavrsi na podium:D
И Верстапен да победи а? :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.870
Добро е, Мерцедес не стекнаа некоја голема предност со надградбиве. Но, и Ферари не седеле мирни. Разликата е премногу мала и Фетел можеше да земе пол позиција да не направеше грешка во последната шикана. Хамилтон од друга страна го искина кругот.
А РБ премногу беа хајпнати од медиумите со тоа дека ќе донеле нов болид. Но сепак успеаа да се доближат до Ферари и Мерцедес и разликата е осум десетинки наспроти секунда ипол претходно.



Чекај, долга е трката :D


И Верстапен да победи а? :D
Не го сакам Верстапен, и он може да е меѓу искршените, Рикјардо или Кими би сакал да победат:D
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Да ставиме облози до кој кург ќе издржи Хондата на Алонсо ? :icon_mrgr:
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.412
Поени од реакции
2.754
Според мене, Либерти откако ја презеде Ф1, ја направи доста поатрактивна да биде за гледачите. Оваа сезона според кадрите од преносите има доста повеќе гледачи за разлика од минатите сезони. Само нека продолжат вака. Вакви кадри на МотоГП ме потсетуваат кога се вози Шпанија а особено Италија. :)
IMG_20170514_133706.jpg
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
Верстапен Гзот мајчиииин

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom