Формула 1 - сезона 2015

Шампион за 2015 според Вас...


  • Вкупно гласачи
    71
  • Гласањето е завршено на .
Q

qazwsxedc

Гостин
Браво, вистински фан на Ферари си :D
Јас сум фан на Ферари,али покрај тоа што го направи Алонсо за Ферари у последиве 5 сезони,греота е да несакаш да освои титула пошто таа 3та титула ја заслужи...:)
А Фетел едноставно ми е премногу антипатичен и ептен изиграваше мангуп последните 5 сезони за да го сакам..:D
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Јас сум фан на Ферари,али покрај тоа што го направи Алонсо за Ферари у последиве 5 сезони,греота е да несакаш да освои титула пошто таа 3та титула ја заслужи...:)
А Фетел едноставно ми е премногу антипатичен и ептен изиграваше мангуп последните 5 сезони за да го сакам..:D
Абе во ред е да го потценуваш Фетел како возач, и да немаш верба во него. А и како да не биде потценуван. 4 титули со спејс шатлот на Њуи и доаѓа Рикјардо што е руки и го дроби. А и 2012 Алонсо со доста по инфериорен болид ќе му ја земеше за малце титулата. Никако ги нема оправдано тие 4 титули.

Но сепак, Фетел е најдобрата алтернатива моментално. Сите подобри опции се зафатени. А и нема толку голема причина да не го сакаш пошто се нашол во вистинско место на вистинско време. Секогаш бил посветен на тимот. Не кукаше толку кога губеше од Рикјардо. Така да простор за хејт, многу и нема.
Треба да се надеваш да победува сега со нас и да се развие како возач, отколку да посакуваш Алонсо кој вози за Мекларен да сакаш да освои титула, нели? :)
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Абе во ред е да го потценуваш Фетел како возач, и да немаш верба во него. А и како да не биде потценуван. 4 титули со спејс шатлот на Њуи и доаѓа Рикјардо што е руки и го дроби. А и 2012 Алонсо со доста по инфериорен болид ќе му ја земеше за малце титулата. Никако ги нема оправдано тие 4 титули.

Но сепак, Фетел е најдобрата алтернатива моментално. Сите подобри опции се зафатени. А и нема толку голема причина да не го сакаш пошто се нашол во вистинско место на вистинско време. Секогаш бил посветен на тимот. Не кукаше толку кога губеше од Рикјардо. Така да простор за хејт, многу и нема.
Треба да се надеваш да победува сега со нас и да се развие како возач, отколку да посакуваш Алонсо кој вози за Мекларен да сакаш да освои титула, нели? :)
Се согласувам дека Фетел беше најдобрата опција,али не е класа возач и сигурен сум дека нема да може да вади 110% од болидот како тоа што го праеше Алонсо..
Иначе ако Ферари направи болид што ке може да победува,тогаш ке се надевам дека Раиконен ке победува,а не Фетел..
Ако пак Ферари има мизерен болид,убаво би било ако Алонсо има можност да ја земе таа 3та титула да ја земе,пошто реално ја заслужи..:)
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.412
Поени од реакции
2.755
Вака можеме само да трескаме глупости слободно... Најважно ќе биде да видиме кој што мотор и болид ќе извади... Мислам дека ни следи многу неизвесна сезона, бидејќи нели ФИА овозможи подобрување на моторите во текот на сезоната...
 
Член од
25 април 2012
Мислења
443
Поени од реакции
580
Ја би бил среќен ако сезонава видиме борба за титула помеѓу повеќе тимови и возачи, и секако на крај и ние фановите на Мекларен да се израдуваме на некоја титула. Доста беше пост од 6-7 години, редно е да скоцкаат добар болид.
Ме интересира и до кај е работава со Катерхам и Марусија? Нели на нивно место ке возеа некои други тимови, или грешка сум?
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.412
Поени од реакции
2.755
Ја би бил среќен ако сезонава видиме борба за титула помеѓу повеќе тимови и возачи, и секако на крај и ние фановите на Мекларен да се израдуваме на некоја титула. Доста беше пост од 6-7 години, редно е да скоцкаат добар болид.
Ме интересира и до кај е работава со Катерхам и Марусија? Нели на нивно место ке возеа некои други тимови, или грешка сум?
Ама баш никој ништо не збори за тие тимови... Само не знам дали воопшто спремаат болиди за новата сезона , бидејќи веќе за 15 дена почнуваат тестовите...
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Катерхам се у големи долгови,они немаат пари да си ги исплатат долговите не па болид да прават,така да они се отпишани,а за Марусија никој ништо не спомнал..:)
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
Џејсон Батоновски се ожени за прекрасната аргентинска јапонка на нова година,со среќа нека им е на младенците
многу деца (повеќето курина) да имаат

нешто за љубителите на Сена за кое треба многу нерви

-----------------------------------------
Rory Byrne blisko saradjuje sa Jamesom Allisonom?
кога ќе ми текни на дрим тимот на Ферари во 2000-тите,кога дебитираа со стариот болид додека новиот беше готов дури од европските трки...
a Mercedes можи да ги врати тие времиња само не со стар болид туку со стар мотор да ја почни сезоната

----------------------------------

http://www.formulino.hr/fia-popustila-hondi-dozvolila-joj-razvoj-motora-tijekom-2015/
маФиа ретардирана
јас сум ЗА целосен развој а не само пола мотор да го развиваат
сакаат намалени трошоци а носат радикални правила на секои 5-6 год и благодарение на прескапите ПЕ два тима ги јаде бубата

-------------------------------------------------

благодарение на новите ПЕ ќе почнат и бебиња да носат по стазите

нов договор за Хам
за кој ќе добива 20 м + 1м за секоја победа и 5 м за титулата

а Фетел ако добива 80 м ќе биди убедливо најплатен

http://hotsport.rs/2014/10/07/bogato-fetel-od-ferarija-dobija-platu-od-koje-se-vrti-u-glavi/#

http://www.forbes.com/sites/allenstjohn/2014/10/07/ferrari-deal-reported-at-80-million-could-make-f1-driver-sebastian-vettel-the-worlds-highest-salaried-athlete/
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Старо е ова. И се надевам само глупа шпекулација и дека не е до толку дртнат Марчионе да му даде на Фетел 80 милиони од година. Се нема никако докажано. Апсурдно е да зема толку џиновска плата и да биде убедливо најплатен Ф1 возач во историјата.
30 милиони повеќе од Шумахер...
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.412
Поени од реакции
2.755
Инаку променети се часовите на стартовите на 5 трки. Австралија нема да почнува во 7, туку во 6 по наше време.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Навивачи на Ферари му посакуваат се' најдобро и титули на Алонсо после прелазот .. А мене цревата ми се обраќаат како навивач на МекЛарен, од помислата дека за 2 месеци почнува сезоната и ќе треба за Шпионот да навивам :angel:. #Perspective


ПС - ФИ стандард порки екстериер му вадат на болидот ! :backa:
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
А мене цревата ми се обраќаат како навивач на МекЛарен, од помислата дека за 2 месеци почнува сезоната и ќе треба за Шпионот да навивам :angel:
А што да речем ја што морав 4години да навивам за шпионот ? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom