Формула 1 сезона 2010

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.378
Поени од реакции
16.581
Аматерска работа.
На две трки пред крај у крајно изедначено првенство да ти откажува мотор, па не знам што ќе беше тоа, некако ептена лежерно си ја фатија работава, од глава им се удри.

Нека се запрашаат што се до кај се па после нека планираат шампионски титули, вака сигурно не.
А за Ферари и Алонсо, неам зборови, после таков очаен старт на сезона да се вратиш у втора половина секоја чест нека им е. А со вакво аматерско однесување на Ред Бул не е воопшто далеку и шампионската титула на Алонсо.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
АЈДЕЕЕЕЕ ФЕРАРИИИИИ!!! АЛОНСООООО!!!!!
каква ненормална трка, неверојатно, 3 саати си траеше, да ти пукнат и живци и се....чувствував дека ако почне трката, без безбедносно возило ќе се случи нешто во корист на ферари...не ме излажа тоа чувство. 11 бода предност за Алонсо. Сега и не изгледа така смешно изјавата на Алонсо дека е доволно да биде на подиумот на секоја трка после Монца, за да стане шампион, ха? :)))

за Фетел имам само неколку збора - Тој е одличен млад возач, тоа е факт. Тоа што не ми е јасно е, што мајка бара уште во така лоша екипа? Дур не отиде во Ферари нема да стане шампион!!!!
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Аматерска работа во боксот на Ферари што не ги чинеше многу ради безбедносното возило и пацерот Хамилтон. Фетел нема среќа, а младичот е топ.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
некој да каже како испаднаа двајцава не догледав
 
M

marko 1996

Гостин
Се помали шанси циганот да освои , а се поголеми Алонсо шампион тоа одговара ! :)
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Може од Ферари да пуштат навака една 458ца затоа што ги кобев овие од Ред Бул :icon_lol:
Неможеше боље да заврши, океј можеше доколку и кутрион излеташе некако.

Тоб развој во последниве трки... Алонсо шампион и од следната сезона Фетел да го замени Маса, го бива али е ептен за никаде кај тие Ред Бул.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Конечно кралот е на врвот..Честито победа,Ферари е тим и знае кога треба да се победи и да се дојде до бодови,стрпливо се чека шанса...Одлично место и за Маса браво секоја чест!!!ФЕРАРИ:cuc:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Може од Ферари да пуштат навака една 458ца затоа што ги кобев овие од Ред Бул :icon_lol:
Неможеше боље да заврши, океј можеше доколку и кутрион излеташе некако.

Тоб развој во последниве трки... Алонсо шампион и од следната сезона Фетел да го замени Маса, го бива али е ептен за никаде кај тие Ред Бул.
Ако отиде у ферари ќе мора и ја а нив да бидам со Алонсо би праеле парче.Мада тешко тоа во брзо време Фетел е нивно дете можда за неколку сезони да се деси тоа ама наредната не верувам.Уште Кими да се врати негде и ќе биде јако
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
оти бе сите гледам против ред бул коментирате :s Јас не сум за тим, навивам за возачи ама ред бул баш добар болид направија кај беа пред 3-4 години мизерија кај се сега.нормално е да има по некоја грешка, ама мн добра работа вршат.Aма треба да ги сменат рено моторите. Мерцедес не даде мотори оти свесни се со мотор и мерцедес и со болид на Њуи шо се добива :) А не би сакам фетел да појди во ферари, ама мислам дека некогаш ќе го направи тоа. Закон е, мн сакам да ја земи титулата годинава. А мислам дека има уште еден мотор? или ќе оди 5 места назад на другата? :nesum:
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Алонсо NO.1 нема што да се кажува друго само да му издржи моторот до крај.
Да не знае некој Сутил на што дрога беше какви самоубиствени потези направи и на крај 6 ти заврши многу пријатно ме изненади ми беше мерак да го геледам :tv:
 
T

Tetro

Гостин
Да не знае некој Сутил на што дрога беше какви самоубиствени потези направи и на крај 6 ти заврши многу пријатно ме изненади ми беше мерак да го геледам :tv:
Уште е под експеримент. Кога ќе се согледаат крајните резултати, тогаш ќе има гласање за името на дрогата.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.592
Поени од реакции
6.958
^ Мислиш на Лиуци, Сутил не заврши. Ја гледав снимката, не можев да станам сабајле иии гледам дека добро сум направил :) .

Добра трка - Силен дожд, поплавена патека, пролонгиран старт на 40ина минути, се изнагледавме на СЦ, куп инциденти и вртења, 9 ДНФ !!

Компир за РБ, Алонсо го има моментот капитализирајќи 3 победи на последните 4 трки и сега лидер, иако до јули месец титулата за Ферари беше научна фантастика, НО се свртеа работите. Одлично фатија приклучок во втората половина на првенството и сега Шпионот е блиску. Хамилтон втор, можеби премеко што е несвојствено за него - не здиве кога го помина Нико, а потоа и Алонсо .. Но тоа е после 3те откажувања на последните 5 трки стравот, а и бројките играат. Лесно можеше и до победа, но направи грешка после изглегувањето на последниот СЦ и пројде Алонсо, тоа се покажа и како win overtake.

Следуваат уште Бразил и Абу Даби. Картите се отворени, РБ би требало да ја имаат предноста во Бразил, но после денешнава катастрофа и тие ќе влезат во завршницата со резерви.
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
^ Izgleda liuci bese :D

--- надополнето ---

Аматерска работа во боксот на Ферари што не ги чинеше многу ради безбедносното возило и пацерот Хамилтон. Фетел нема среќа, а младичот е топ.
Nema nisto amatersko eve sto izjavi Alonso
" I locked the tyres and I arrived sideways, so I think it was difficult for the mechanic in the position I stopped."
Na vlazno vreme lesno se pravi vakva greska pozz
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.304
Поени од реакции
1.775
зошто ги критикувате моторите на Рено? истиот мотор е и во болидот на Реното на Кубица, па нему не му цркна, Петров префорсира и зато се слупа, изгледа проблемот е во гаражата на Ред Бул
 

Kajgana Shop

На врв Bottom