Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
SonyXperia E1 за декодирање од Т-mobile за друга мрежа колку би ме коштало ?
Слушнав демек ако отидам во салониве на т-моб декодирале за 300-500 ден. точни се гласиниве или... ?
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
Кај да најдам екран за Iocean x7? благодарам IMAG0003.jpg IMAG0007.jpg
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Паметно ли е сам да си го декодирам LG L70, кодиран на т-мобиле? Прашав на 3 места, ми викаат 600-700 ден ќе кошта, малце скапичко. Сега се мислам дали е поарно да си земам припејд број од т-мобиле, ако ништо друго барем гаранцијата ќе ми стои, 2 години не се малце.
Гледав на ибеј продаваат unlock кодови, за 2-3 долари. Може да се проба со овие или? Има некој од ибеј така кодови купено?
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
SonyXperia E1 за декодирање од Т-mobile за друга мрежа колку би ме коштало ?
Слушнав демек ако отидам во салониве на т-моб декодирале за 300-500 ден. точни се гласиниве или... ?
Не, цената е повеќе од 2х пати повисока. Доколку имаш навистина потреба да го декодирап телефонот и си спремен да платиш 1000+ денари, контактирај ме.
 
Член од
9 јуни 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo, Imam samsung galaxy s3
Vaka baterijata e puna, gore ke mi pokaze nemam mreza telefonot ke se zakoci, moram bat.da ja izvadam, koga povtorno go vklucam baterijata e 0%, ova go pravi 2-3 pati vo denot, ve molam za pomos
 
Член од
25 август 2008
Мислења
160
Поени од реакции
9
Zdravo, Imam samsung galaxy s3
Vaka baterijata e puna, gore ke mi pokaze nemam mreza telefonot ke se zakoci, moram bat.da ja izvadam, koga povtorno go vklucam baterijata e 0%, ova go pravi 2-3 pati vo denot, ve molam za pomos
Тоа е често до батеријата.ама може и софтверски проблем да е.направи бекап на тел. контакти,пораки па направи му фактори ресет.ако незнаеш како,имаш на јутуб видеа како да направиш.(не е 100% оваа варијанта,само кажувам)
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.008
Поени од реакции
4.177
Ме интересира дали може некој да декодира Нокиа Лумиа 1520 кодиран за американска мрежа?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
На плагијат самсунг галакси с4 некој да да ми инсталира комплетен андроид 4.2.2 (Jelly Bean), 4.3, или 4.4.2 (KitKat) колку ќе ме кошта.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
Проблем со зте бладе 3, ми ги меша контактите откога ке инсталирам вибер, под едно име 5-6 броја ми става, откога ке го ресетирам се средува, значи проблемот се јавува откога ќе инсталирам вибер... Решение некое?
 
Член од
4 јануари 2009
Мислења
91
Поени од реакции
5
Дечки, имам HTC DESIRE X и пред некое време почна да ми ја губи мрежата па ме интересира дали може да се среди тоа или да не се пробувам да го носам по сервиси???
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Дечки, имам HTC DESIRE X и пред некое време почна да ми ја губи мрежата па ме интересира дали може да се среди тоа или да не се пробувам да го носам по сервиси???
Ако знаеш сам да го отвориш провери дали контактите на антената и коаксиалните кабли се убаво склопени, доколку не знаеш - сервис :)
 
Член од
19 декември 2013
Мислења
236
Поени од реакции
152
Иам телефон Samsung Galaxy ace2 и пред околу 3-4 месеци ми падна и се распука екранот а друго се си функционираше исто.Отпрво прашашв во еден сервис и ми рекоа 1100.Океј.Али сега брзо коа прашував бараат 2500.Пари иам и за 3 телефони да напраам,али не ми се даваат бе толку пари за едно обично стакленце.
Прашаањето ми е дали ако продолжам да го користам вака пукнат,ќе влијае или ќе се влоши ситуацијата со телефоноов,да не треба после во канта да оди?Иначе од тогаш тоа пукнатото се има проширено малку,али така е останато.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Иам телефон Samsung Galaxy ace2 и пред околу 3-4 месеци ми падна и се распука екранот а друго се си функционираше исто.Отпрво прашашв во еден сервис и ми рекоа 1100.Океј.Али сега брзо коа прашував бараат 2500.Пари иам и за 3 телефони да напраам,али не ми се даваат бе толку пари за едно обично стакленце.
Прашаањето ми е дали ако продолжам да го користам вака пукнат,ќе влијае или ќе се влоши ситуацијата со телефоноов,да не треба после во канта да оди?Иначе од тогаш тоа пукнатото се има проширено малку,али така е останато.
1100 е цената и не е обично "стакленце" туку е touchscreen ;)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
@Torte Mobile можеш да се инсталира целосен андроид
На плагијат самсунг галакси с4 некој да да ми инсталира комплетен андроид 4.2.2 (Jelly Bean), 4.3, или 4.4.2 (KitKat) колку ќе ме кошта.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom