Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
13 октомври 2010
Мислења
31
Поени од реакции
3
Ми треба помош за декодирање на ноте 2 од вип, пробав нешто ама ако има некој предлог нека пише


Sent from my iPod touch using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Ми треба помош за декодирање на ноте 2 од вип, пробав нешто ама ако има некој предлог нека пише


Sent from my iPod touch using Tapatalk
Декодирањето се плаќа затоа никој од нас нема код за декодирање .


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
 
Член од
13 октомври 2010
Мислења
31
Поени од реакции
3
Има опција за ноте 2 со скриено мени да направиш дисејбал на нетворк лок, ама нешто не ја дава. На крај си платив 13$ и сега е топ :)


Sent from my iPod touch using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
778
Поени од реакции
447
Како може да декодирам LG T385, т.е дали е можно да го пронајдам NCK Code бесплатно?
 
Член од
13 септември 2010
Мислења
114
Поени од реакции
2
Screenshot_2014-04-24-18-37-41.png
Ова ми се појавува кога притиснам play. Што треба да симнам на мобилниот за да можам да гледа ТВ на зулу?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
778
Поени од реакции
447
Луѓе, еден другар има Samsung Galaxy S4 Live Demo Unit, е сеа има еден проблем што ни една карта не му ја прима, кога ќе го притисне копчето да го заклуче телефонот му врти некоја реклама на екранот, дали има чаре да се отклучи или што и да е потребно да се направи?
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Луѓе, еден другар има Samsung Galaxy S4 Live Demo Unit, е сеа има еден проблем што ни една карта не му ја прима, кога ќе го притисне копчето да го заклуче телефонот му врти некоја реклама на екранот, дали има чаре да се отклучи или што и да е потребно да се направи?
Не може. Тоа е демо единица која внатрешно и фалат делови за да работи како телефон. Тие служат во салони за демонстрација на можностите на некој уред.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Луѓе, еден другар има Samsung Galaxy S4 Live Demo Unit, е сеа има еден проблем што ни една карта не му ја прима, кога ќе го притисне копчето да го заклуче телефонот му врти некоја реклама на екранот, дали има чаре да се отклучи или што и да е потребно да се направи?
Со здравје да го служи како рекламен материјал дека има сгс4
веројатно си го купил му се видел ефтин :)

нема хибриди и останати компоненти, така да од него телефон нема да биде
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
778
Поени од реакции
447
Не може. Тоа е демо единица која внатрешно и фалат делови за да работи како телефон. Тие служат во салони за демонстрација на можностите на некој уред.
Со здравје да го служи како рекламен материјал дека има сгс4
веројатно си го купил му се видел ефтин :)

нема хибриди и останати компоненти, така да од него телефон нема да биде
Океј, фала за одговорите :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom