Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
25 февруари 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
PROBLEM SO SONY ERICSSON C510

MALKU ZADOCNETO AMA IMAM PROBLEM SO TELEFONCETO POTOCNO IMAM DVA TELEFONA C510 EDNIOT NEMA MREZA A DRUGIOT ILI MU SE DUPLIRA EKRANOT ILI SE ZATEMNUVA PA AKO MOZE DA SE NAPRAVE BAREM EDEN AKO ZNAE NEKOJ RESENIE NEKA KAZE FALA ODNAPRED
 

marTin*

мαјатιη™
Член од
10 октомври 2008
Мислења
287
Поени од реакции
12
значи вака имам Нокиа е75 и пред малце сакав да ја апдејтирам преку nokia PC suite.Почна да се апдејтира и наеднаш се исклучи телефонот и се прекина апдејтирањето,па сега не ми се уклучува телефонот.помош ако може
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Колку чини промена на екран од Нокиа 5630 Xpress Music?
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Каде можам да најдам сервис и од прилика колку би чинело декодирање на Samsung GALAXY 3 GT-I5800?
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Колку чини промена на екран од Нокиа 5630 Xpress Music?
1200 денари :)

значи вака имам Нокиа е75 и пред малце сакав да ја апдејтирам преку nokia PC suite.Почна да се апдејтира и наеднаш се исклучи телефонот и се прекина апдејтирањето,па сега не ми се уклучува телефонот.помош ако може
Се чувме по приватни пораки :)
Каде можам да најдам сервис и од прилика колку би чинело декодирање на Samsung GALAXY 3 GT-I5800?
Јас сум сервисер :)
Алфа Мобил
075421493
02,5211745 не е скапо, во сооднос со цената на телефонот, се средува во рок од неполни 10~15 минути.

--- надополнето ---

MALKU ZADOCNETO AMA IMAM PROBLEM SO TELEFONCETO POTOCNO IMAM DVA TELEFONA C510 EDNIOT NEMA MREZA A DRUGIOT ILI MU SE DUPLIRA EKRANOT ILI SE ZATEMNUVA PA AKO MOZE DA SE NAPRAVE BAREM EDEN AKO ZNAE NEKOJ RESENIE NEKA KAZE FALA ODNAPRED
Ако не биле проституирани (за мене тоа е м`кнети по сите сервиси што постојат низ републикава) донеси ги кај мене :) Можеби и двата ќе ги направиме, ако ти одговара цената.
 

mikki

FeRRuM
Член од
15 мај 2009
Мислења
74
Поени од реакции
0
па.. ајде кажувајте доколку имате проблеми со вашиот мобилен можеби би требало да ви помогнам во повекете случаеви
јас имам проблем со nokia 6303c не ми работеше camera i bluetooth земав да ја flashuvam стигна до некаде ми покажа дека врската е прекината и не сака повеке сега не можам ни да ја вклучам ништо ако има некое решение pls.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
28
Поени од реакции
8
јас би прашал дали може да се декодира -SHARP-PV210,-(sidekick)-инаку телефонот не е сервисиран и си е исправен само што на нашите картички бара некаков специјален код од провајдерот
доколку има можност да се среди ве молам да ми одговориш,инаку те барав на моб.но не можев да те добијам.инаку имеилот му почнува со 3580...
Код:
http://sharp-world.com/products/smartphone/pv210/index.html
-поздрав
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Дали може да се декодира 3G USB Modem?
Koj model i brend?

јас имам проблем со nokia 6303c не ми работеше camera i bluetooth земав да ја flashuvam стигна до некаде ми покажа дека врската е прекината и не сака повеке сега не можам ни да ја вклучам ништо ако има некое решение pls.
Ako telefonot voopsto ne uklucuva, toa znaci deka e briknat. Bi trebalo da moze da se opravi bez da ima posledici. Kontaktiraj me od sreda na 075421493, ne sum vo mk za porano :)
Декодирање за нокиа 6650 чини ?
400 denari

јас би прашал дали може да се декодира -SHARP-PV210,-(sidekick)-инаку телефонот не е сервисиран и си е исправен само што на нашите картички бара некаков специјален код од провајдерот
доколку има можност да се среди ве молам да ми одговориш,инаку те барав на моб.но не можев да те добијам.инаку имеилот му почнува со 3580...
Код:
http://sharp-world.com/products/smartphone/pv210/index.html
-поздрав
za dekodiranje ne e problem, problem e sto ne raboti na 900mhz :D
Vrati go nazad vo USA :D
 
Член од
22 август 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
Дали може да се декодира Iphone 4 basaband 02.10.04,ако можи некој нека пиши и по која цена:salut:
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Од која држава и кој оператор ти е ај фонот купен?
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Ќе почекаш некое време :)
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
дечки ај помош имам сони х10 ама 1,6 сакам да го надградам е сега едно глупо прашање мози директно на 2,3 или ....2,1 па 2,2 што е најдобро казете и како да се направи фалави многу
 

Kajgana Shop

На врв Bottom