Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Д Малиот

Нинџа лепотан!
Член од
25 јануари 2009
Мислења
296
Поени од реакции
43
Дај кажи што финтица сакаш за C510

акустики(појак звук)
камерадрајвер(мануал мод, експозиција, контраст.... поубави ноќни слики.....)
layout(десктопот)
мени мод(menu.ml)
elf (мада мислам дека треба да ти е brown-developer a се кладам дека e red-retail а се менува на сервис)
пач(читај 1но погоре) .....
Појак и почист звук ( без еквилајзер )
Камера - почисти слики ептен се матни. Пробав се. Бев и кај мајстор за мобилни вика дека не може ништо да се направи. Некој софтвер тик можеби ?
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Па мајсторите за мобилни телефони колку што знам само поправаат грешки, не тјунираат.

Исто е да отидеш на лекар за да лечиш тумор, бубрези и на лекар за естетска хирургија? :)
 
Член од
4 февруари 2010
Мислења
21
Поени од реакции
0
Zdravo pred dva dena kupiv Xperia X10i, i ne mozam nikako da go otvoram kalendarot za da mozam da vnesam nesto ili ednostavno da go otvoram da go vidam, tuku sekogas koa ke probam da vlezam vo nego mi otvara Gmail Accounts, da odam online pa da otvoram kalendar, a ovdeka momentalno neam ni wireless ni internet na providerot, a i bez toa bi trebalo da mozam da go otvoram kalendarot spored ona sto e napisano vo user guide na telefonot. Ve molam nekoj ako moze da mi pomogne so ova, ako e nesto softverski da znam da go vratam tel.nazad vo prodavnica. Pozdrav.
 

DreamCoder

По потрага на совршенство :)
Член од
15 ноември 2009
Мислења
77
Поени од реакции
9
имам Sony Ericsson к530i и сакам да го трансформирам софтверот (флешован) за менито да биде со флеш поддршка од друг (како w660).Тоа го имам видено кај пријател но немам фајлови и начин да го изведам..има некој идеја за помош?
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Појак и почист звук ( без еквилајзер )
Камера - почисти слики ептен се матни. Пробав се. Бев и кај мајстор за мобилни вика дека не може ништо да се направи. Некој софтвер тик можеби ?
Камера
 

Д Малиот

Нинџа лепотан!
Член од
25 јануари 2009
Мислења
296
Поени од реакции
43
Фала торент

Па мајсторите за мобилни телефони колку што знам само поправаат грешки, не тјунираат.

Исто е да отидеш на лекар за да лечиш тумор, бубрези и на лекар за естетска хирургија? :)
Реков да не има хардверски проблем....
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
100
Поени од реакции
7
LG gt540 ( optimus )

Да правам софтфер апдејт од 1.6 на 2.1 ?

Што добивам/губам , дали се исплати и дали може на нашиве LG gt540 земени од Т-Mobile т.е откако ќе направам апдејт да не ми прави проблеми ...

Фала однапред :)
 
Член од
18 април 2009
Мислења
26
Поени од реакции
0
zdravo baram pomos. od vas na memoriskata kartica za vo telefonot mi pisuva deka e zabraneto da se pisuva dali imate nekoja informacija kako moze da ja trgnam taa zabrana
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
Дали некој знае некој сервис кој може да му го избрише матичниот број на телефонот и се од него,во Скопје?
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
zdravo baram pomos. od vas na memoriskata kartica za vo telefonot mi pisuva deka e zabraneto da se pisuva dali imate nekoja informacija kako moze da ja trgnam taa zabrana
со брутфорс формат.
Дали некој знае некој сервис кој може да му го избрише матичниот број на телефонот и се од него,во Скопје?
не е легално :)
 
Член од
1 октомври 2010
Мислења
368
Поени од реакции
29
MENUVAM LAPROT ASUS F5Z SO 4 GIG RAM 250GIG HDD [ATI] 512MB GRAFICKA I NAJNOV QL PROCESOR [AMD] NA 2.O MEGAHERCI
LAPTOPOT E POD GARANCIJA KUPEN OD AMC VO SKOPJE LAPTOPOT E ZVERKA

MENUVAM ZA I PHONE 3G.3GS ILI XPERIA X1
 

DJVoio

Deejay
Член од
9 ноември 2010
Мислења
177
Поени од реакции
42
Луѓе помагајте, имам мобилен земен од Т-мобиле пред некое време, Моторола EM330, и беше кодиран да работи само на Т-мобиле мрежа. Најдов 20-тина firmware-и на нет, па го флешнав, ама сега само се пали, се јавува само Моторола логото и се гаси, цело време така... Дали може негде некој да ми најде firmware или пак да го однесам негде каде би можеле да ми го средат? На форуми и на нет нема ништо конкретно и скоро сите што го флешувале овој модел, го имаат истиот проблем.. :(
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Со флешување ниту телефони од 1994та не се декодираат. Сеќурити ареата не е во иста адреса со фирмверот. :)
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Nokia e65 флет?? претпоставувам дека е флетот сјебан зашо кога го уклучуваш не покажува ништо освен црн екран...цена?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom