Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
6 август 2007
Мислења
387
Поени од реакции
3
Неможе, барем колку што сум способен да се информирам. Кај нокиите нема компактибилни софтвери од еден на друг да одговараат како кај сониериксоните што е фрката со К750 W800 W700 i D750. Или К800 со К810 итн... :)
Фала..:)
 
Член од
1 декември 2007
Мислења
39
Поени од реакции
0
Некро ај ако може за помош.
Имам HTC 8525 PC Pocket донесен од Америка, и ми бара некој код (изгледа треба да се декодира). Aко можеш да ми кажеш шо да правам, и да ми кажеш за цена ако треба да се декодира.
Поздрав. ;)
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
може да се декодира, процесот трае до 4 дена максимум, иде преку џаф виндоус мобајл... ама за точна цена во понеделник ќе ти кажам. Вака ориентационо од 40 до 60 евра ако е нетврок лок, ако е фон лок до 1000че
:)
 
T

The Blob

Гостин
Некро, од Америка ќе ми носат iPhone, ама не знам која верзија е, односно дали 4,8,16 GB, и не знам дата на производство. Муабетот ми е дали ги декодираш сите верзии и колку чини одблокирањето?
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
сите освен 16гб сеуште неможе... ни со турбо сим, ни преку логови.

од 8гб верзиите, кај серискиот број ќе ја видиш 4та и 5та бројка, ако се над 45, пр... 45/46/50/55 тогаш е 40 евра, во тек на една вечер се декодираат, ако е испод таа цена - 25 евра.
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Cao do site.Ke pomognete li da go dekodiram tel.NOKIA 6300
Ако си од Скопје можеш кај Necrophilia да си го однесиш чесно поштено и Кајганџиски попуст да добиеш. А дека некој ќе ти помогне сам да го декодираш, мало морген. :push:
 
Член од
18 јуни 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
fala za informacija.Mozebi nekoj ke se najde da mi pomogne, oti ne ziveam vo MKD tuku vo DK
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
fala za informacija.Mozebi nekoj ke se najde da mi pomogne, oti ne ziveam vo MKD tuku vo DK
фон лок или нетворк лок?

или попластично објаснето, си ставил/а сам/а код? или од мрежа е кодот и не прима други картички?
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
а каде е тоа ДК, извинете за офф-топикот. Но можеби имам колеги што би ти помогнале, оти BB5 платформата со опрема од 700 евра - пак неможе некој туку така сам да ја пробие макар и да имал искуство претходно. Јас веќе со тим од професионалнци повеќе од година дена работиме па пак ни излагаат компликации.
 
Член од
18 јуни 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
fala za pomos.koga ke dojdam vo MKD od DK-DANSKA ke te pobaram da mi pomognes.No neznam kako da te najdam????? Inaku doagam okolu 5.mart
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
LG u 400?

da proveram utre, ako ja imash 3g kartickata - mislam deka za 40e moze da se sredi so patch.

znaci se stava firmware, go uklucuvash so org karticka, go stavas na polnac, ja vadis baterijata, ja vadis kartickata, ja stavas kartickata sot sakam da ja koristis i ja vrakas baterijat go vadis od punjac i toa e celata procedura, uste utre da proveram... sto da proverev be?
uste utre da provereram... softver da li ima,t.e.e kako se vikase toa full flash file with patch.
ako?

sori for maj bed inglish
 
Член од
31 март 2007
Мислења
74
Поени од реакции
0
LG u 400?

da proveram utre, ako ja imash 3g kartickata - mislam deka za 40e moze da se sredi so patch.

znaci se stava firmware, go uklucuvash so org karticka, go stavas na polnac, ja vadis baterijata, ja vadis kartickata, ja stavas kartickata sot sakam da ja koristis i ja vrakas baterijat go vadis od punjac i toa e celata procedura, uste utre da proveram... sto da proverev be?
uste utre da provereram... softver da li ima,t.e.e kako se vikase toa full flash file with patch.
ako?

sori for maj bed inglish
no hard feelings za angliskiot , nego ako mozi da se zavrsi rabota ke mi pises PP vo tvoj broj i ime ... ne sum momentalno vo Mk no planiram da se vratam vo mart ... taka da ako mozi da se zavrsi rabota te baram 100 %:salut:

P.S ja iam karticata i se ostanato so doaga so telefonot ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom