Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
AJde sea malku pomoss Necrophilia Imam Nokia 6230i i delot so koj se pridvizuva nagore niz menito ne raboti otkaza ednostavno drugite strani super si rabotaat. Zna4i mozam da se dvizam na levo na desno na dolu no nagore ne mozam e sea prasanjevo mi e Dali ima resenie za toa i ako ima kolku ke me 4ini. Jas sum od Resen pozzz
 
Член од
31 март 2007
Мислења
74
Поени од реакции
0
LG u 400?

da proveram utre, ako ja imash 3g kartickata - mislam deka za 40e moze da se sredi so patch.

znaci se stava firmware, go uklucuvash so org karticka, go stavas na polnac, ja vadis baterijata, ja vadis kartickata, ja stavas kartickata sot sakam da ja koristis i ja vrakas baterijat go vadis od punjac i toa e celata procedura, uste utre da proveram... sto da proverev be?
uste utre da provereram... softver da li ima,t.e.e kako se vikase toa full flash file with patch.
ako?

sori for maj bed inglish
druze aj da proveris ili se podzaboraj malku :))
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
аааааа сум бил во комотозна состојба вечерта кога сум ти го пишувал ова, дури сеа се потсетив.

сеуште нема пач фајлови за У400. кога ќе ми ја донесат опремата (најверојатно до пред април месеци) ќе отворам тема на форумов за сите елџи телефони кои можат со пач да се декодираат.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
AJde sea malku pomoss Necrophilia Imam Nokia 6230i i delot so koj se pridvizuva nagore niz menito ne raboti otkaza ednostavno drugite strani super si rabotaat. Zna4i mozam da se dvizam na levo na desno na dolu no nagore ne mozam e sea prasanjevo mi e Dali ima resenie za toa i ako ima kolku ke me 4ini. Jas sum od Resen pozzz
aj пробај извади ја маската и тастатурата и без тастатура на дугменцетот т.е. фолијата притисни... ако функционира смени си ја тастатурата или можеби не ти била правилно наместена и не стискала на точното место.

Ако не функционира така на "голо" тогаш или фолијата треба да се менува или капси (контролерчиња за тастатура)

фолијата би можел и сам да ја смениш, ако имаш штрафцигер отштрафи ги сите шест штрафа извади ја алуминската решетка од дисплејот и фолијата малце одлепи ја, ќе видиш едно како железно кугче, зачисти го со игла и би требало да функционира.
 
Член од
31 март 2007
Мислења
74
Поени од реакции
0
аааааа сум бил во комотозна состојба вечерта кога сум ти го пишувал ова, дури сеа се потсетив.

сеуште нема пач фајлови за У400. кога ќе ми ја донесат опремата (најверојатно до пред април месеци) ќе отворам тема на форумов за сите елџи телефони кои можат со пач да се декодираат.
Fala :)
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
aj пробај извади ја маската и тастатурата и без тастатура на дугменцетот т.е. фолијата притисни... ако функционира смени си ја тастатурата или можеби не ти била правилно наместена и не стискала на точното место.

Ако не функционира така на "голо" тогаш или фолијата треба да се менува или капси (контролерчиња за тастатура)

фолијата би можел и сам да ја смениш, ако имаш штрафцигер отштрафи ги сите шест штрафа извади ја алуминската решетка од дисплејот и фолијата малце одлепи ја, ќе видиш едно како железно кугче, зачисти го со игла и би требало да функционира.
fala
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Имам стар siemens C25. Не го знам кодот, а врзан е со SIM-картичката. Би сакал да го декодирам, бидејќи има многу подобар прием од поновите ефтини верзии, а оваа картичка е надвор од функција.
ПОМАГАЈТЕ ДРУГАРИ!
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Имам стар siemens C25. Не го знам кодот, а врзан е со SIM-картичката. Би сакал да го декодирам, бидејќи има многу подобар прием од поновите ефтини верзии, а оваа картичка е надвор од функција.
ПОМАГАЈТЕ ДРУГАРИ!
кхм... :/

на следниов линк ќе најдеш бесплатен програм за декодирање на сите постари сименси, воедно ќе најдеш и шема како да си направиш кабел.

ако мислиш дека е многу замарање за тој сименс да го декодираш, тогаш кај мене ти е 200 денари да ти го средам, јес да е 4 секунди работа... но тоа е тарифата :D

во пакетот имаш како да си направиш кабел, и два софтвери. Едниот е код ридер за ц25 и не ми е баш проверен, но како и да е неможе да ти го зезне телефонот може само да не го прочита, додека другиот е тест едиција на мт сервис боксот кој работи самостојно од грифин тимот, поновите модели беспрекорно ги декодира како ц55/а35 итн...
во табот за бирање ц25 не го пишува како опција т.е. они го водат како 2288 значи ќе одбереш ова како што е на сликата и Анлок! :D

и со среќа.



http://rapidshare.com/files/93481725/C25_for_unlock_by_Alfa_Mobil_Team.zip
 
Член од
6 април 2006
Мислења
87
Поени од реакции
0
Imam skoro nova nokia 6233 koristena 1 mesec, ama ekranot i ispuka od vnatre(neznam kako) i sega e edna golema fleka. Ima li sansi da se smeni ekranot i kolku bi kostalo ili pak da se otkupi kakva sto e?
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
Ајде ве молам Теми за М600 или W810I со Fall Out Boy i Panic! At The Disco!

Фала однапред

Може Побрзо??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom