Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Ме интересира што маски имаш за нокиа 6680 што пари се и ако може слика:helou:
1100 денари со тастатура, 900 денари без тастатура, маската е брендирана на оранж и е ваква боја:


копии на оригинал ќе си најдеш на пазарче по 2-300 денари :):wink:
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
не се разбирам многу во мобилни, само ме интересираше дали при декодирање може да се стави погрешен софтвер со кој не би работела камера а се друго да е во ред..?
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
1100 денари со тастатура, 900 денари без тастатура, маската е брендирана на оранж и е ваква боја:


копии на оригинал ќе си најдеш на пазарче по 2-300 денари :):wink:
Абе најдов и за 150 па затоа сеа ти се обраќам тебе:pos2::pos2::pos2:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
не се разбирам многу во мобилни, само ме интересираше дали при декодирање може да се стави погрешен софтвер со кој не би работела камера а се друго да е во ред..?
да кај повеќето модели треба да се апдејтува прво верзијата за да може да се издекодира, исто така има декодирање со пач, значи инсталираш софтвер т.е. дел од софтвер кој ке го тргне локот.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
790
Абе најдов и за 150 па затоа сеа ти се обраќам тебе:pos2::pos2::pos2:
дај бе не зезај за 150 се катастрофа, ја сменив 10000 такви маски, цело време се расипуваа
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
84
Поени од реакции
30
Здраво ... ја онака ке ви писам само да се пофлам ... да влезам во муабет ....
имама w200i ефтин телефон со убц екран вга камера и тоа сто би се рекло од така поубавите работи ... но se-nse.net малку ми ги отвори очите ... има посебна страна за овој телефон ,,, и да не должам многу ... си го флешнав телефонот сега .. додатни функции ми се swf фајл користам на дестоп на телефонот , скринсејвер е карбон часовник кој редновно си ги бри секундите .. подобрена камера .. сега мозам да сликам слики со резолуција од 1280 x 960 .. појак зум , појасна слика .... сменив драјвер за звукот .. тосхара драјверите се едни од најдобрите ..... појак звук и те каде каде ... flash теми ....сменета графика на дисплејот .. дисплеј драјвер за подобра слика .... нов скин на вокменот , нов лејаут без дата , без сат ии без оператор лого , сменето иммето на телефонот .... сега е мобилен на Змејче .. и уште некој други ситници ... после првото флешување следеше и 2 па 3 па 4 .. и до сега го имам флешнато едно 20 пати :vozbud:

а еве знаци сто и кко содрзи новиот драјвер за w200

v 7.5 BrAzUkAґs SUPER CAM DRIVER FINAL W200

Sony Ericsson CamDriver Version 7.5 final by BrAzUkAґs for w200
Version 7.5 final BrAzUkAґs
Optimized for the Sony Ericsson W200 ** Works w200 **

Features v 7.5 BrAzUkAґs super cam driver final:

Video recording:
High Quality=15fps to 20fps
Low Quality=20fps to 30fps
Normal Mode™ Dayligth=15fps
Nigth Mode™=10fps to 15fps
Normal 15fps to 20fps, Night 10fps to 15fps
Normal mode has same Zoom
Normal mode with Macro White Balance quality
EnhancedNight™ mode has Auto Focus Not valid for w200 MT9V112

Added properties:
New Power sequence™ on/off with new Master Clock™ for w200
Automatic mode
Night Mode™ Adjust (Button 2 Two Keyboard)
Color Correction™
Standby Cam
Hue Mode
JPEG buffer 1280x960 BrAzUkAґs Snapshot™ interpol 1,2MB Mode Expanded
Saturation Stable
EnhancedNight™ Video
More Reduction Noise
Spot Mode ON (Brightness base of the center) Adjust(+/-)Volume
SuperColor™ Scene Fly Clarity Super Color™ Mode
New Sequence Brightness
Shutter speed™
New Zoom property
Master Clock™ for w200
Brightness adjust EV plus daylight and night to change value Adjust(+/-)Volume
New White Balance™ High Quality
Effects-Scenes™ Support w200 Adjust (Button 3 Three Keyboard)
Scenes support w200:
-Auto Mode
-Landscape Mode
-Fly Clarity Super Color™ Mode
-Clear sky Mode
-Portrait Mode
Incredible Photo metering
More Sharpening and stable
Contrast stable
Auto Framerate Flash
Auto Exposure™ and Max Manual Exposure™ Sometimes Restart the camera for a new reading of exposure
Max Manual Exposure™ Adjust EV(+/-)


и мала помош за тие што имат проблем со софтверот нека отидат нa se-nse.net .. сигурен сум дека ке го најдат тоа што им треба .....

*** Забрането е рекламирање на други форуми, освен ако немаат цел да завршат или помогнат со решение во некој проблем поставен од членовите на овој форум. ***

Sony Ericsson w200 official topic

pozz

едитирано од модераторот
Некрофилија.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Здраво ... ја онака ке ви писам само да се пофлам ... да влезам во муабет ....
имама w200i ефтин телефон со убц екран вга камера и тоа сто би се рекло од така поубавите работи ... но se-nse.net малку ми ги отвори очите ... има посебна страна за овој телефон ,,, и да не должам многу ... си го флешнав телефонот сега .. додатни функции ми се swf фајл користам на дестоп на телефонот , скринсејвер е карбон часовник кој редновно си ги бри секундите .. подобрена камера .. сега мозам да сликам слики со резолуција од 1280 x 960 .. појак зум , појасна слика .... сменив драјвер за звукот .. тосхара драјверите се едни од најдобрите ..... појак звук и те каде каде ... flash теми ....сменета графика на дисплејот .. дисплеј драјвер за подобра слика .... нов скин на вокменот , нов лејаут без дата , без сат ии без оператор лого , сменето иммето на телефонот .... сега е мобилен на Змејче .. и уште некој други ситници ... после првото флешување следеше и 2 па 3 па 4 .. и до сега го имам флешнато едно 20 пати :vozbud:

а еве знаци сто и кко содрзи новиот драјвер за w200
wow, малце смешно изгледа твојов пост во очите на повеќето форумџии :) да го пишеше пред година или 2 кога беше во мода db2000 i db2010 платформата за тјунирање и пачување да се дивевме :) хахх :)

бај д веј, си заборавил да пишеш како го кршиш софтверот на w200 за да работиш со far manager или пак работеше со друга алатка? или пак го преведе постов од друг форум?

no hard feelengs, само те проверувам :) :smir:
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
84
Поени од реакции
30
wow, малце смешно изгледа твојов пост во очите на повеќето форумџии :) да го пишеше пред година или 2 кога беше во мода db2000 i db2010 платформата за тјунирање и пачување да се дивевме :) хахх :)

бај д веј, си заборавил да пишеш како го кршиш софтверот на w200 за да работиш со far manager или пак работеше со друга алатка? или пак го преведе постов од друг форум?

no hard feelengs, само те проверувам :) :smir:
Но проблемо манчо .. али веруј има некој со незнае што се може да му направи на телефонот .. капиш и онака од мене е сега ме интересира знам дека на db2020 не можат да и се ставаат пачови ... или можат ?
гледав на се-нсе али не ми беше баш јасно .. ај мала хелп ..позз ман:kesa:
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
ne mi rabotaat vibraciite a i edno kopce isto taka ne raboti

ako znae nekoj so da praam neka pisi
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ne mi rabotaat vibraciite a i edno kopce isto taka ne raboti

ako znae nekoj so da praam neka pisi
купи си вибрации :)

кажи прво што модел ти е телефонот па ќе ти кажам :) шо да прајш:wink:
 
Член од
23 јануари 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
bati daj ve molam kazete neso za sonyericsson w810i kako mozes da smenis meni (flash menu) softverot koj ke mi kaze ke me spasi od makite
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
bati daj ve molam kazete neso za sonyericsson w810i kako mozes da smenis meni (flash menu) softverot koj ke mi kaze ke me spasi od makite
можам сега за сега да ти помогнам само со почетните чекори, ако саботава сум во Скопје ќе ти дадам цел тјуториал (се разбира доколку не ти фати кликерот)
од тука симни си XS++ http://sek750.extra.hu/letoltes/?path=./Programok - Driverek/XSv2.0/
со таа алатка се флешува и тјунираат сониериксони.

на истава страна ќе најдеш и многу драјвери за тјунирање :) ако има нешто нејасно слободно пиши, како прво неможеш сите верзии да ги тјунираш со се и сешто, за флеш мени може да се ставаат на сите посебно ако се CID49ки.

поздрав.:helou:
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Sony Ericsson Z710i
ak ne pak na servis ke go nosam:D
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
thanks i ja imam takov mob. w810 dajte kazete kako da napraam da ima internet na telefonot
 

Kajgana Shop

На врв Bottom