Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
thanks i ja imam takov mob. w810 dajte kazete kako da napraam da ima internet na telefonot
ако си на вип, оди на проталот на вип, бесплата смс порака ке ти пратат и сетинзите - најлесно е.

додека на т-мобиле или космофон пожелно би било да отидеш до некое нивно претставништво или дилер и да ти наместат они ако знаат, оти не е баш едноставно иако така изгледа, треба кликер да ти фати и пак нема да биде тоа тоа што они ке го наместат, оти треба allow на останатите апликации да ти направат ако инсталираш месинџери или борусери за да можат да ти ја прифатат конекцијата.:wink:
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.576
Decki potrebna mi e vasa pomos. Imam Samsung SGH-X480. Vcera go staviv na polnenje i go iskljuciv a pred toa sve si rabotese bes problem kao nov i sabajlevo taka naspan ubavo go vadam od polnjac stiskam kopce, telefonev nejke ni da svetne.Probuvav nekolku pati ama dzabe. Sto moze da mu bide? I ako treba da se servisira kolku bi me koshtalo otprilika?
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Decki potrebna mi e vasa pomos. Imam Samsung SGH-X480. Vcera go staviv na polnenje i go iskljuciv a pred toa sve si rabotese bes problem kao nov i sabajlevo taka naspan ubavo go vadam od polnjac stiskam kopce, telefonev nejke ni da svetne.Probuvav nekolku pati ama dzabe. Sto moze da mu bide? I ako treba da se servisira kolku bi me koshtalo otprilika?
Kога ќе го ставиш на полњач, свети плаво диодата?

ако не свти тогаш стартувај ја батеријата, знаеш плус на плус, минус на минус држиш две минути :toe: или смени ја батеријата. :)
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.576
Necrophilia, пред малку го ставив полњачот во телефон и светна црвена диода. Светеше 1 мин. и се искључи. После пробав пак светна диодата и го укључив телефонот и за 15 секунди ми се искључи и повеке нејкеше да се пушти

Ili kazi mi posto gledam deka te biva za problematikava so mobilnive imas li servis da go donesam telefoncevo pa da go proverime?
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
Aj pomos za Motorola v3x.Go abdejtuvav softverot i sea mi bara substidy code.Znam deka ima na internet da kupam megutoa me interesira dali postoi i druga solucija osven kupuvanje na kodot preku internet???FALA!!
 

Bubreg

From Dusk Till Dawn
Член од
8 март 2006
Мислења
221
Поени од реакции
1
Здраво, имам К750, имав проблем со копчињата 123 и од џојстикот десно и надоле не работеа како и копчето за пуштање на телефонот. Оштетен бил erom фајлот, најдов на интернет ером фајл CID49 зошто тој и требаше, за да го аплоудуваме во телефон. Ером фајлот што го симнав излезе дека е оштетен, па ми го расипа телефонот скрос. Го флашував со XЅ++ и на пола прекина, имаше ерор во некој блок. Вожможно е да се спаси мобилниот некако? зошто кога ке го поврзам со компјутер веќе не го препознава, исто како да не сум го пуштил. Однапред фала!
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Aj pomos za Motorola v3x.Go abdejtuvav softverot i sea mi bara substidy code.Znam deka ima na internet da kupam megutoa me interesira dali postoi i druga solucija osven kupuvanje na kodot preku internet???FALA!!
ако си спремен да ризикуваш од хардверска гледна точка, симни си MStool симни си тест поинт за v3x t.e. eve ti go:



и декодирај :) или однеси го во некој близок сервис до кај 500 денари би требало да ти земат :)

него одкако ке го симнеш MS tool-от пробај и без тест поинт на рид инфо може ке ти ги прочита кодовите, бај д веј проба со нули до крај или 0000? :)

Здраво, имам К750, имав проблем со копчињата 123 и од џојстикот десно и надоле не работеа како и копчето за пуштање на телефонот.
барем месечно имам минимум по 5-6 вакви случаеви и од 10 телефони 10 се хардвер, т.е. капси или некои неупатени ги викаат кристалчиња а правилно тие користат како контролери. Значи да си го однел на сервис за 800 денари би ти го решиле проблемот и сега ќе си имаше К750ка :) а тоа што си го умрел, е др приказна... не верувам дека со дку-60 ке направиш нешто, побарај го стризло ако ти се нафати со неговите Крузер кабли ако не помини кај мене на работа... ама јас најчесто кога фаќам телефон да сервисирам ги решавам сите проблеми што во превод знали: Капси 800 денари + Софтвер 500 денари = 1300 денари. ако е софтвер, се разбира. :) иако во повеќето случаеви Сониериксон манијациве кога ќе си играат со gdfs или erom-ot испаѓа софтвер ако не им го чита после. кажи ми само, кога ќе го уклучиуш телефонот да не ти светка црвено една диода кај инфраредот? оти имам случаеви каде им се испразнила батеријата... а со празна батерија неможе да се влезе во флеш мод :pos:
 

Bubreg

From Dusk Till Dawn
Член од
8 март 2006
Мислења
221
Поени од реакции
1
Батеријата не беше празна туку полна скрос. Имам флашувано многу Сони ериксон телефони, проблемот е што фајлот што го симнавме беше оштетен. Која мобиларница е твоја? т.е како се вика и кај се наоѓа? btw 1300ден. :S:S:S многу бе ;P

Ок, дознав, Алфа мобил :) Вчера правев муабет со Стризло и ме прати кај тебе :) и те поздрави :)
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ај помини кај мене на работа, ако успеам лиги да ти направам, т.е. да го оживеам преку дку-60 300 денари, ако го стаам на се тул 500 денари. а за дугмињата што не ти работат - сам да си ги направиш :)
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Некро, ајде те молам кажи ми колку е и дали може да ми ставиш мени со македонски јазик на Siemens CL75. Поздрав и чекам
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
дека имам српски 100%, ама ако со српскиот пакет направиле да има македонски или пак ако си видела некаде ист таков модел со македонско мени тогаш и јас можам да ти внесам за 400 денари, бај д веј за самсунгов уште чекам да ми одговориш, 175евра ти одговара?
 
Член од
6 август 2007
Мислења
387
Поени од реакции
3
Некро, ај малце хелпа ако мозе, ја имам н93 мислам дека виде, дали е мозно да се стаи совтвер од н93и, колку коста сто како, дали е мозно некако сам да изведам со твоја помош? Фала
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Некро, ај малце хелпа ако мозе, ја имам н93 мислам дека виде, дали е мозно да се стаи совтвер од н93и, колку коста сто како, дали е мозно некако сам да изведам со твоја помош? Фала
Неможе, барем колку што сум способен да се информирам. Кај нокиите нема компактибилни софтвери од еден на друг да одговараат како кај сониериксоните што е фрката со К750 W800 W700 i D750. Или К800 со К810 итн... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom