Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
a kakva treba da bidi frekfencijata.i model so go nema tamu ne mozi da se dekodira?
Мислев на моделот во стил на Блекбери, Банг енд олфен, Пантек, Лубстер, Трео, Вител, Хомпсон итн...

а за фреквенцијата по можност треба да бараш три бенд да ти е т.е. 900/1800/1900 :)

нашата фреквенција е на 900мегахерци, во америка не сум сигурен дали е 1800 или 1900, поновите модели се универзални т.е. 4бенд и работат на сите мрежи освен 400мегахерци.

Проблемот со подесување на фреквенцијата кај повеќето моедли се решава, пример купуваш Самсунг Е635 кој работи само на 1800/1900мегахерци, додека кај нас е познат како Самсунг Е630 и работи на 900/1800/1900 мегахерци.

Што значи треба сигнал процесорот да му се смени и да работи на наша фреквенција, тоа задоволство чини отприлика околу 1200/1500 денари. А тој телефон на наш пазар се продава околу 2000/2500денари

еве како изгледа Е635

а еве како изгледа Е630


:toe: се е исто само што не е за наше држиште, исто како кај автомобилите, пред некој месец на татко ми еден пријател од америка донел незнам што кола и кога ја однел на машински се требал да смени од фаровите до гумите :pos2: :pos2: :pos2:
 
Член од
16 август 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
fala mnogu pa ako mi treba uste nekoja informacija ke se obratam pak:)
 

Brutal

Enemy Of God
Член од
27 март 2007
Мислења
168
Поени од реакции
3
Него зашо ме заебава мене Phone Memory на N70ka..Например коа ке ми пратат по блутут нешо ми стига у инбокс и коа сакам да го сејвирам у Галерија ,ми вика нот инаф фоун мемори .. ? Бришев пораки,слики ,шо ти не..И пак исто..Флешување да не му е мајката?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
па меморирај во мемориската картичка во галерија, не во телефонската меморија. Имаш една опција кога ке влезеш во пораки идеш на опции и идеш на сетингс, other settings и имаш опција кај сакаш да ти идат пристигнатите фајлови и пораки, подеси во мемориска картичка да се меморираат.
 

Brutal

Enemy Of God
Член од
27 март 2007
Мислења
168
Поени од реакции
3
Да да ја приметив вчера опцијата..ФАла многу ипак..
 
Член од
15 март 2007
Мислења
55
Поени од реакции
0
не кошта... оти неможе да го декодираат. т.е. пробај си ја среќата ама во Ск никој нема опрема, само со кракувани програми ке експерименитраат и ти ќе губиш време и сервисот а има шанса ако најдеш некои што одат за косово/албанија имам слушнато дека имало некој сажеми што декодира доста добар.

Голема приказна е зошто сажеми не работат т.е. не се сервисираат кај нас. Еден од факторите е што никој не знае да им ги исече тест-поинтите а друго никој не би дал појке од 800 денари за декодирање нели?
И ВО МАКЕДОНИЈА СЕ ДЕКОДИРААТ САЖЕМИ.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
И ВО МАКЕДОНИЈА СЕ ДЕКОДИРААТ САЖЕМИ.
Каде? Кај Кизо од Мега Мобил или кај Влатко од Драчево? они останаа последни што ја имаат опремата за сажем ама за сажеми до 2005 :)

ааа да имам слушнато за еден од Струга, ама он ги носи во Албанија и зема малце повисоки цени од нормалното.
 

Goki_san

Dzabolebar of the month
Член од
16 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
1
Vaka edno prasanje ako moze: Iam NOKIA 3650. Kazi mi kolkava MMC karticka moze da se stai maksimalna golemina. I kazi mi kolku pari od prilika se dvizi polovna Motorola E1000
 

666satana666

I love angels
Член од
25 август 2007
Мислења
28
Поени од реакции
0
zosto na SonyErykson k300i me zafrkava folderot so zvucite,t.e. ne dava zvuk otkako ke go otvoram fajlot?
blagodaram odnapred za pomosta i ima cestenje koj i da e od mene!

ej i bi sakal da prasam dali nekoj znaj od kaj mozam da nabavam iWave phone(slicen na iPhone, ama dekodiran) vo Makedonija?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Vaka edno prasanje ako moze: Iam NOKIA 3650. Kazi mi kolkava MMC karticka moze da se stai maksimalna golemina. I kazi mi kolku pari od prilika se dvizi polovna Motorola E1000
512mb - ако ја преполниш ке ти работи системот до 8 пати побавно, се разбира ако не ја прполниш со вируси и паразити, 256мб е нормално ама за 2-300 денари ке си земеш дупло појке а ништо разлика нема да ти направи. Ако зимаш картичка глеј да не биде MMCmobile или MMC-RS туку МMC+ тоа е цела картичка и можеби е некои 100 денари поскапа од другите две но затоа е побрза.
во врска со моторолата Е1000, не е наменет тој смарт фон за наше држиште до сега неколку ми паднале во рака и претежно имаат доста мано :) како и да е според функциите околу 60/70 евра би идел.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
zosto na SonyErykson k300i me zafrkava folderot so zvucite,t.e. ne dava zvuk otkako ke go otvoram fajlot?
blagodaram odnapred za pomosta i ima cestenje koj i da e od mene!
изресетирај го :) оди во Settings > General > Master Reset > Reset Settings > 0000 - code.

ej i bi sakal da prasam dali nekoj znaj od kaj mozam da nabavam iWave phone(slicen na iPhone, ama dekodiran) vo Makedonija?
незнам.
 
Член од
15 март 2007
Мислења
55
Поени од реакции
0
Здраво. Друже врска немам во што е поентата на декодирањето. Знам само дека мобилен треба да се декодира ако е донесен од странство и ако не може да користи сим картичка од МКД. Што се прави со декодирањето? Се менува некој дели или програма? Во што се соостои?
ФАЛА
 

HGD

Член од
16 септември 2005
Мислења
315
Поени од реакции
14
Оригинална маска МИСЛАМ ОРИГИНАЛНА....не после некое време да се поеби....за W800i можи да се најди или ....и колку е цената...
Немој некој да ми кажи дека има оргинална....за 200 денари ке го отерам...
Дадов 25 евра...и пак ме заебаа...му ја треснав од глава...не работеше блутутот....мораше да ги доближувам телефоните...еден до друг...

ХЕЛП
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Здраво. Друже врска немам во што е поентата на декодирањето. Знам само дека мобилен треба да се декодира ако е донесен од странство и ако не може да користи сим картичка од МКД. Што се прави со декодирањето? Се менува некој дели или програма? Во што се соостои?
ФАЛА
има код, тој код треба да се пробие. Тој процес се вика Декодирање.
Кодот е ставен за заштита, т.е. да не се злоушотребува апаратот односно да не може да се користи на други оператори. Кодирање е ставање на код, Декодирање е тргање на код. :wink:

Оригинална маска МИСЛАМ ОРИГИНАЛНА....не после некое време да се поеби....за W800i можи да се најди или ....и колку е цената...
Немој некој да ми кажи дека има оргинална....за 200 денари ке го отерам...
Дадов 25 евра...и пак ме заебаа...му ја треснав од глава...не работеше блутутот....мораше да ги доближувам телефоните...еден до друг...
ХЕЛП
што збориш бре??? Логички е да не најдеш како фабричкиот оригинал. Значи сето тоа се копии. Иначе толку се движат оригиналните со тастатура и копчето за џоистикот, без копчето е 1400, без копчето и тастатурата е 1200 денари. А маската колку што знам не игра улога со блутутот, можеби со инфраредот ако стакленцетое е пластика т.е. не е плексиглас знае да прави проблеми, иначе има повеќе копии на тие"оригинали" посебно на К750 позади кај камерата имам видено кај некои е печатено, кај други е гравирано тоа 2.0мегапиксел Ауто Фокус што пише. :wink: по тоа гледам барем кај К750 разлика од оригинал до оригинал. Додека кај W800 скоро по ништо неможе да се примети, затоа што целата маска е пластична. Ама сепак ако имаш малце поголемо искуство уште на рака ке ја видиш разликата.

neuspesen obid! ali sepak fala i ako imame sansa da se vidime, si stojam na zborot!
а ти звони општо телефонот???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom