Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Абе дајте мсн за мобилен да најдиме, ама без трајл и регистрации...
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
DonDare напиша:
Necrophilia za kolku vreme se dekodira sagem my 501c i kolku ke me kosta kaj tebe da pominam
a si prashal na mestata kade sto prethodno gi kazav... oti tie sto gi preporacav direktno oni samite gi dekodiraat ili pobrzo mozat da gi odnesat. ako bide kaj mene minimum 2 dena otprilika, e sea moze i istiot den zavisi kakov mie rasporedot.
 
N

Nephthys

Гостин
Necrophilia имам Palm Treo 650,и имам некои проблеми со него.Дали можеш ти да го сервисираш или ако не можеш дали знаеш кој може.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
какви се тие проблеми ако се од лесен хардверски дефект т.е. звучник, микрофон, бузер итн... или пак софтверски скоро се можам.
 
N

Nephthys

Гостин
Prvo go stvava da se puni ne sakase da se napuni,moze 2 sati da sedi i nisto,poslem toa ke se napuni (ova zboram psolem nekolku dena)ke go stavam povtorno i ke se napuni za nekoi 15 minuti:toe:.MI ima nekolku pati padnato pa se mislam deka treba da se otvori Palmot da se vidi.Veruvam znaes za kakov telefon ti zboram:smir:,pa ako mozes daj da praime biznis da go donesam da go sredis.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
khm... spored tvoetoa kazuvanje prvo so mi paga da ti dadam ko dijagnoza e baterija, ali kaj ke najdeme baterija u pm?? u sekoj slucaj pomini da proveram iako neam nekoe golemo iskustvo so pda sigurno pojke do 20/30 komada nemam otvoreno a za softver skoro se rabotam na niv od srpski do kineski jazik mozam da ti instaliram.

btw ova ti e palmot? najdov nekolku hardverski reshenia na svetski GSM forum t.e. http://gsmhosting.com/vbb
 
N

Nephthys

Гостин
Toa e palmot!
Abe za baterija valjda moze da se naraca od nekade,ako ne moze kraj kraeva preku internet ke naracam.Jas pa se mislam deka imam izmesteno nesto vnatre.Kazi mi samo kaj se naogas da znam kade da dojdam da go donesam palmot.
Inaku zaboraviv da kazam deka sega voopsto ne saka da se napuni!
A epten mi nedostasuva imam baska plus 1gb memoriska karticka ekstra mi bese,sega moram da se zamaram so Nokia 7360.Daj glej da napraime nesto.Jas pak mislam deka e do toa so mi ima pagano deka e izmesteno nesto...
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Nephthys напиша:
Toa e palmot.
Abe za baterija valjda moze da se naraca od nekade,ako ne moze kraj kraeva prek internet ke naracam.Jas se mislam deka imam izmesteno nesto vnatre.Kazi mi samo kaj se naogas da znam da dojdam da go donesam palmot.
па у тоа е лошто и јас ке можам да ти најдам батерија татко ми скоро секоја втора недела иде за турција, преку грција а скоро секој втор месец дуба или сингапур, али да не ја купуваме за џабе ако не е до батериајта.


мала станица на почеток на водњанска тоа ти е кога идеш од рамстор накај државна болница јас сум на самиот почеток мегу двата семафори.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Читав коментари на GSMArena за Qtek S200 и старно е ЅВЕР, ама од 350 коментари, 10 се жалат дека неможат да сменат јазик, а БУКВАЛНО сите останати се жалат дека звучникот сам од себе се расипал.:toe: Бев решен уште со да го купам, собрав и пари ама еве е предомислија.
Има решение за тоа или боње да не го зимам?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
pa najnormalno sam da si smensih jazik nema da mozes idi na gsmhosting.com/vbb i ke vidish sto se ti treba\ za da smenish jazik na palm top, samo kabelot FBUS sto e cini nekoi 30 evra... za dekodiranje moze i bez oprema da se prai preku server na krediti samo go pisuvav imei brojot i ti davaat master code, ali za menuvanje jazik samo servis.
I ne samo na toj palm top, mnogu modeli ne moze sam da se smeni softverot ili language packot.

Samo nekoi modeli na HP imaat freeware softveri...
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
p.s. zs ne zemesh MDA Vario od T-Mobile?
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
366
Поени од реакции
10
Ej a da te prasam za kolku pari go najde Qtek-ov???
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Sase91 напиша:
Ej a da te prasam za kolku pari go najde Qtek-ov???
380 евра нов неотпакуван (така рече тој) ама не ми се верува да е толку евтин нов. Инаку според муабетот до 350 че го спушти така да 350 евра. Ама еве пред 2 саати си земав Qtek S100 за 180 евра половен, се е исто само процесор има Intel 416MHz (S200 има 195MHz) ама нема WiFi и камерата е 1.3МП. Ама има опција се става WiFi картичка и ист ко S200 ќе се добие само 200 евра поевтин. Ко што разбрав картичката била 30 евра.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
за картичка ако не ти се брза ке прајме муабет кога ке ми стигнат.

т.е. ти ми бараше микро СД од 1 гига или од 2 гига... прочитај убаво опции можно е и да не прима два гига. ако ти треба од еден гига иам на лагер и сега ке ти дадам топ цена. пвт или јави ми.

поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom