Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Coca-Cola1981

uzivaj vo nepovtorliviot vkus Always CocaCola
Член од
27 јануари 2007
Мислења
417
Поени од реакции
1
NiTr0 напиша:
Дали ви се има здосадено да внесувате еден куп податоци во својот мобилен за да подесите ММС, Интернет, емаил адреси и сл. работи поврзани со мобилниот интернет? На оваа страна од НОКИА можете да си ги „порачате” бесплатно сите подесувања за својот Нокиа мобилен апарат и после неколку кликнување добивате СМС порака преку која можете со едноставно снимање на опциите да си го олесните подесувањето за саканата услуга.
uf znaes kolku mi se zdosadilo NAJMNOGUUUUUU , pa uste nemozam od dekemvri da go sredam telefonot za tie setinzi, se nesto ne ilzaga, pa go ostavam nekolku nedeli ne go cepkam pa posle pak............GRGEGEGEGEG
me mrzi da dam da glavam u tmobile, a ima li nekoj sajt za motorola ili da ne slucajno znaes nesto okolu toa.


ps NECRO I ZA TEBE VAZI KAZI MI AKO NE KOGA SI U DUKAN DA POMINAM I NESO DRUGO DA PRAIME MUABET ZA STARATA MOTOROLA SHO JA IMAM
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Coca-Cola1981 напиша:
ps NECRO I ZA TEBE VAZI KAZI MI AKO NE KOGA SI U DUKAN DA POMINAM I NESO DRUGO DA PRAIME MUABET ZA STARATA MOTOROLA SHO JA IMAM
za podesuvanje setings za gprs/mms and other stuff najubo pomini si vo T-Mobile ili Cosmofon i oni ke ti namestat ili pak pobaraj im upatstvo i sama namesti si. Mozes toa i na internet da go najdesh mislam na oficijalnite strani... inace ne sum zapoznaet mnogu u taa rabota vo zivot nemam poveke od 10 telefoni setirano za mms.

na rabota sum od 11 do 19 h sekoj den osven sabota koga ke mi tekne doagam najcesto nakaj 13 h.
 

Coca-Cola1981

uzivaj vo nepovtorliviot vkus Always CocaCola
Член од
27 јануари 2007
Мислења
417
Поени од реакции
1
Necrophilia напиша:
za podesuvanje setings za gprs/mms and other stuff najubo pomini si vo T-Mobile ili Cosmofon i oni ke ti namestat ili pak pobaraj im upatstvo i sama namesti si. Mozes toa i na internet da go najdesh mislam na oficijalnite strani... inace ne sum zapoznaet mnogu u taa rabota vo zivot nemam poveke od 10 telefoni setirano za mms.

na rabota sum od 11 do 19 h sekoj den osven sabota koga ke mi tekne doagam najcesto nakaj 13 h.

OK SE GLEAME VALDA DENOVIVE AKO TE TREFNAM TAMU AKO NE???????
 

Стеф:]

стифлер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.938
Поени од реакции
3
kako moze da go dekodiram mojot nokia 6230 ne mu go znam securytu codot
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Stef:] напиша:
kako moze da go dekodiram mojot nokia 6230 ne mu go znam securytu codot
kazi mi go imeito toa se naoga na zadnata strana pod baterijata ili pak so vnesuvanje na *#06# ke ti dade eden 14cifren broj ispastaj go i ke ti go dadam security codot. p.s. probaj so 12345 ako neke togas pastaj imei



ili pak uste polesno dojdi kaj mene u mobilara ke ti go sredam ako baranjeto na imei-to ti pretstavuva nekakov problem.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.698
Поени од реакции
288
Necrophilia напиша:
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

:zver: :zver: :zver: :zver: :zver: :zver: :zver: :zver: :zver: :zver: :zver:

појак пост одамна нема видено

закон
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Necrophilia напиша:
kazi mi go imeito toa se naoga na zadnata strana pod baterijata ili pak so vnesuvanje na *#06# ke ti dade eden 14cifren broj ispastaj go i ke ti go dadam security codot. p.s. probaj so 12345 ako neke togas pastaj imei
Не е 13 цифрен бројот? Или различен е кај различни модели?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Jane напиша:
Не е 13 цифрен бројот? Или различен е кај различни модели?
imam 3250ka glanc socuvan e zboren okolu 40-50 minuti so 1 giga karticka za 245 evra ti odgovara??? javi mi na rabota do vecer ako mozes... mislam ne mi e telefonot na rabota tuku kaj eden priajtel do srbija sto sorabotuvame a on vo mkd e do utre do 11 casot.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom