Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
камера драјвери, ером, флет кабел, конектор на камера, камера... едно од овие е 90% сигурно...
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
сестра ми има Сони ериксон Z530i кога ке уклуци камерата да слика, стиска на capture и телефонот си се вракја на менито, не слика, шо може да му биде??
И јас го имав истиот проблем со К750и после 6-7 месеци користење но сеуште си беше под гаранција и го однесов во Мобико за некој ден беше готов и ништо не ми наплатија. Што било поим немам, после тоа се си беше во ред.
 

foxy roxy

~!@#$%^&*()_+
Член од
22 јуни 2006
Мислења
471
Поени од реакции
7
Имам Blackberry curve 8320 за декодирање да не знај некој кај можи да се декодира оти го однесов на неколку место неможеа да го декодираат .
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Имам Blackberry curve 8320 за декодирање да не знај некој кај можи да се декодира оти го однесов на неколку место неможеа да го декодираат .
ок, ти одговорив на GSM Macedonia, или скапо ти е?

немора на секој 2 гсм форум од балканов да прашуваш, нели?
 
Член од
3 јули 2006
Мислења
39
Поени од реакции
0
Имам самсунг е250 има меориска ама се што снимам и сликам се зачувува во меморијата од телефонот и ако сакам да клам песна за да ми звони исто и таја треба да биди во меморијата од телефонот..прочепкав ама не можам да направм да се зачувува на картичка..можи некако?фала ...
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
неможе на самсунг мора прво да се исполни меморијата од телефонот за после да се полни мемориската ... јебига сЛмсунг :)
 

foxy roxy

~!@#$%^&*()_+
Член од
22 јуни 2006
Мислења
471
Поени од реакции
7
ок, ти одговорив на GSM Macedonia, или скапо ти е?

немора на секој 2 гсм форум од балканов да прашуваш, нели?
Види кое време прашав овде а кога се регистрирав на твојот гсм форум..
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
неможе на самсунг мора прво да се исполни меморијата од телефонот за после да се полни мемориската ... јебига сЛмсунг :)
Баш заради некои такви глупави "можности" кои ги нуди Самсунг се откажав од U600 кој го меркав и си земав Nokia. Nokia rulz :pipi:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Види кое време прашав овде а кога се регистрирав на твојот гсм форум..
испади, се дешаваат... али имав случаеви онака на преку 15/16 европски форуми еден член прашуваше како се декодира еден сименс, јас му дадов цела процедура на еден мој бивши форум :pos: не ми замеравајте некад ако бидам малце груб со бајтиве што ги куцам на форум...
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
леле Некро колку време се канам да го донесам телефонот на сервис и се заборавам, али утре доаѓам обавзно.денес пак го треснав и флетот ми се размрда, ми прерипува кога го отварам(имам Sony Ericsson w580i) и ме фаќа паника да не се заебе дополнително.плус подигнат е од едната страна.кажи ми само кога да дојдам.фалаа

едит:и кога сакав да кренам морав да го лизнам телефонот затоа што едното копче не реагира баш.а и на маската имам добро длабоко изрезбано:(
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ako moze nekoj da mi kaze kade mozat da mi dekodirat lg u900, ili kodovi za otklucuvanje na sim karticka. ke vi bidam mnogu blagodaren.
Fala odnapred.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
има опција со пач:
35 евра, мораш да ја имаш оригиналната негова сим картичка од операторот од каде што е земен, го оставаш на сервис до кај 3 работни дена.

при секое вклучување на телефонот, мораш да ја ставиш оригиналната сим картичка, да го ставиш телефонот на полњач, ја вадиш батеријата, ја вадиш сим картичката, ја ставаш твојата сим картичка која ќе сакаш да ја користиш, ја враќаш батеријата назад и го вадиш телефонот од полњач и најнормално си функционира без да изгубиш ниту една фунцкија... уште една негативна + работа, за да влезеш во менито треба претходно да убациш една шифра - која ќе ти ја кажам одкако ќе го издекодираш телефонот.

direct unlock сеуште неможе за овие 3г телефони, затоа што немаме 128к картички, нашите оператори продаваат само 32 и 64к картички а тие телефони прифаќаат стрикно само 128, кога ќе дојде 3генерација на мобилна технологија кај нас т.е. видеофонијата и побрзиот интернет не ми текнуваше како се викаше - тогаш ќе може да се користат овие елџиа


п.с. колку што имам слушнато космофон го добил тендерот за 3г, само колку децении ќе им треба за да постават барем во центарот на Скопје неколку антени - неам појма


п.с. и друга опција има - ама ќе ти работи само на една сим картичка, таа опција се вика Universal Sim.

ја сечеме твојата картичка ја тураме во таа уни-сим картичка, ја програмираме да работи на елџито и ми плаќаш 35 евра.

значи само на една сим картичка ќе ти работи, ама битно ќе работи!


п.с. Маца_мк, помини кога сакаш од 10 до 19 часот.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
nema na mail da ti pisam sigurno, od kade ti e donesena n95ta?

imas edna eftina varijanta - 1800 denari - ama ke ti raboti samo na edna sim karticka, mi davas pr. kartickata sto ke sakas da ja koristis i ti ja reprogramirame da funkcionira na telefonot.

znaci telefonot ne go cepkame, do pred 3 nedeli imase opcija da se dekodiraat ovie nokii, momentalno e skinat suportot.

eventualno moze samo od
Vodafone - UK da se dekodiraat za 2000 denari.
 
С

Спенсер

Гостин


некро,дали се мењаваат ПРЕДНИТЕ копчиња на самсунг д900и, (мислам на овие копчиња на сликава шо се, 5 се,зелена слушалка,црвена слушалка и другите три, дали може само тие да се сменат,и колку би коштало??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom