Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
бела маска за samsung s5260 star II ?
И да најдеш маска нема да биде оргинална + ќе треба и бел тач да ставаш ако веќе имаш црн
така да продади го и земи бел ако ти е мерак
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.546
Поени од реакции
1.539
како да декодирам T-Mobile Move Balance? работи само со сим од T-Mobile. или па каде да го декодирам, знае некој каде е најповолно?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
како да декодирам T-Mobile Move Balance? работи само со сим од T-Mobile. или па каде да го декодирам, знае некој каде е најповолно?
Сам неможеш, така да по мобилари отприлика иста е цената распрашај се
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Сам неможеш, така да по мобилари отприлика иста е цената распрашај се
Торте, контактирај ме за дилерска цена. Гледам вашиве сервисери некако не ја владеат опремата баш.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Значи вака, Имам T-mobile Move Balance, го имам веќе пола година и денес пред саат време на екранот ми излегува ова: The application HUAWEI Launcher (process com.huawei.launcher2) has stopped unexpectedly. Please try again. И има само една опција а тоа е Force Close. Стискам на неа 2-3 секунди е ок (не знам за 2-3 секунди дали се вика дека е ок) и пак одново со горната порака...Цел саат праам Форс клоус ама неќе да почне да работи како што треба и неќе... Прашањето ми е: Што може да му е, да не имал некој случајно ваков проблем и како можам да го решам? За 3-4 дена ке одам на одмор а мене ми се покака мобилниот... Луѓе, кажувајте чаре доколку знаете
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Значи вака, Имам T-mobile Move Balance, го имам веќе пола година и денес пред саат време на екранот ми излегува ова: The application HUAWEI Launcher (process com.huawei.launcher2) has stopped unexpectedly. Please try again. И има само една опција а тоа е Force Close. Стискам на неа 2-3 секунди е ок (не знам за 2-3 секунди дали се вика дека е ок) и пак одново со горната порака...Цел саат праам Форс клоус ама неќе да почне да работи како што треба и неќе... Прашањето ми е: Што може да му е, да не имал некој случајно ваков проблем и како можам да го решам? За 3-4 дена ке одам на одмор а мене ми се покака мобилниот... Луѓе, кажувајте чаре доколку знаете
Направи му фактори ресет т.е. формат
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Направи му фактори ресет т.е. формат
Не ми дозволува да работам ништо. Преку некоја програма само.....има некоја програма па преку пц да го ресетирам?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Не ми дозволува да работам ништо. Преку некоја програма само.....има некоја програма па преку пц да го ресетирам?
Гарант има хард ресет на исклучен телефон со држење на копчиња
пробај Volume Up + power на исклучен или Volume Down + power
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Гарант има хард ресет на исклучен телефон со држење на копчиња
пробај Volume Up + power на исклучен или Volume Down + power
Не постои за хуавејов хард ресет, само преку recovery доколку претходно има инсталирано да направи wipe или доколку е возможно во прилагодувања, приватност erase phone.
Ако не успее и му се брза, нека помине кај мене во сервис за некои 2 до 5 минути ќе го средам. Не наплаќам многу :D
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Гарант има хард ресет на исклучен телефон со држење на копчиња
пробај Volume Up + power на исклучен или Volume Down + power
Не постои за хуавејов хард ресет, само преку recovery доколку претходно има инсталирано да направи wipe или доколку е возможно во прилагодувања, приватност erase phone.
Ако не успее и му се брза, нека помине кај мене во сервис за некои 2 до 5 минути ќе го средам. Не наплаќам многу :D
Средено :)
Фала во секој случај :)
 
Член од
11 мај 2012
Мислења
146
Поени од реакции
31
zdravo
dali moze nekoj da mi pomogne za dekodiranje na Nokia E 63
type:RM-437
Model: E63-1
Imei: 354329044062466
vo mobil-servis mi baraat 25 evra
dali ima nekakva shansa za besplatno dekodiranje.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Прашав еднаш никој не ми одговори ќе прашам и сега. Имам Samsung Galaxy S и камерата ми прегори поради навлажнетост со вода, ми треба итно нова камера некој ако знае некој сервис каде што можам за побрзо време да ја добијам, евентуално за некои 10 дена. Отидов во Самсунг сервисот во Скопје, ама порачката и тоа од Бугарија била била максимум 15 дена, 2600 денари ми рекоа е камерата. Сеедно ми е за цената, само ме интересира доколку знаете некој сервис во Скопје кај што ќе најдам нова камера и да ми ја средат. Фала однапред. Поздрав.
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
MyloXyloto Кликни ми во потпис.
--- надополнето: 7 јули 2012 во 14:44 ---
zdravo
dali moze nekoj da mi pomogne za dekodiranje na Nokia E 63
type:RM-437
Model: E63-1
Imei: 354329044062466
vo mobil-servis mi baraat 25 evra
dali ima nekakva shansa za besplatno dekodiranje.
Нема бесплатна и јас барам веќе 2 ипол години :) Но можам да ти го направам малце поевтино одколку во мобил сервис, или whatever...:гик:
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
во Прилеп за Nokia E 63 е 1200ден кај другар ми.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom