Филолошки факултет - Скопје

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.119
Поени од реакции
9.972
Уште нешто:
За плаќање на трошоци за упис (таа прва рата што е за државна квота или кофинансирање, активности и друго) знае некој на која жиро сметка треба да се уплати? Најдов јас на официјалната страна на факултетот, ама тоа е од учебна 2011/12. Истите документи се потребни или треба и нешто плус?
Жиро-сметката мислам дека е иста за сите факултети - 100000000063095 мислам беше, важно е другите бројки, приходни шифри и слично. Мислам има уплатници пред студентски, ако не си од Ск. барај некој да појде да ти слика. :) Ама најверојатно и на флф страната ќе објават што и како треба ;)
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
172
Поени од реакции
27
дечки ако може некој да ми го преведе l'aggressore fiuta le riserve di paura che non sappiamo tenere sepolte? :)
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
14
Поени од реакции
2
Ima nekoj sto se zapisa na italijanski ili spanski? Aj kazete mi dali ima slobodni mesta na katedrive za vtor upisen rok?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Англиски 1 на Економски факултет како е? Што се уче, како се предавањата кај се оддржуват, нешто повеќе?
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Англиски 1 на Економски факултет како е? Што се уче, како се предавањата кај се оддржуват, нешто повеќе?
Според тоа шо ми го кажуваат другариве многу лесно било...ама на економски темата да си прашаш најпаметно.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.546
Поени од реакции
1.539
дечки ако може некој да ми го преведе l'aggressore fiuta le riserve di paura che non sappiamo tenere sepolte? :)
мислам дека би било вака некако:

“непријателот го намирисува складираниот страв кој не можеме да го сокриеме“
 

asml

Mugiwara 4 life
Член од
20 април 2010
Мислења
132
Поени од реакции
68
Некој што има ислушано 4та на ПиТ да каже кај Маргарете Заев , Венко Андоновски , присуство било потребно или онака лајт е ?
 

Lyn

Член од
29 јануари 2010
Мислења
257
Поени од реакции
619
Има некој вадено уверение за положени испити?
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
каква е постапката и колку време се чека? фала. :))
Уплаќаш за таксена марка, уплаќаш 600 денари на сметка на факсот, пополнуваш молба и тоа листовите шо се веднаш кога ќе влезеш на студентски пополнуваш еден....носиш се тоа на студентскии за 3-4 дена треба да ти биде готово...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lyn

Lyn

Член од
29 јануари 2010
Мислења
257
Поени од реакции
619
Уплаќаш за таксена марка, уплаќаш 600 денари на сметка на факсот, пополнуваш молба и тоа листовите шо се веднаш кога ќе влезеш на студентски пополнуваш еден....носиш се тоа на студентскии за 3-4 дена треба да ти биде готово...
фала ти многуу
 

Kajgana Shop

На врв Bottom