Филолошки факултет - Скопје

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.122
Поени од реакции
9.978
Добар ден :) Во врска со филолошки факултет , може да ми кажете од каде ви е информацијата дека годинава НЕ се полага приемен ? За англиски прашувам. Дечко ми сака да се запише и се двоуми сега ако има приемен англиски да си земе македонски, не дека не му иде ама едноставно сигурно си е сигурно. Плус вонредно ќе се запишуваме. Јас македонски идам, а он сака англиски па ни треба информација ако знаете дали СИГУРНО не се полага приемен?[DOUBLEPOST=1407855428][/DOUBLEPOST]
дали СИГУРНО не се полага приемен?
Оваа година слушнав од професори дека ќе немало, а и штом нема ништо на сајтот кај што пишува датуми за запишување на бруцоши, значи ќе нема.
Лани си пишуваше во датумите за запишување, 15,16 се поднесуваат документи, 17 има приемен за ПИТ и англиска книжевност, сега нема ништо за приемен.
 
Член од
12 август 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Добар ден, пак јас! Уписите поминаа (т.е уште се одвиваат) а мене ме интересира - македонски јазик и јужнословенски јазици. Е сега одбрав македонски јазик (за нели дипломиран професор, здравје еден ден) и сега ме интересира кои предмети ги има АКО може да ми најдете негде на интернет или некој ако не го мрзи да пише? За англиска книжевност има, за македонска има само за ова "моево" нигде не гледам а баш ме интересира .. :D
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.122
Поени од реакции
9.978
1. Кај удараат архивски печат кај нас, на студентски или?
2. За уверението за положени испити се чека некој ден или одма го издаваат?
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
1. Кај удараат архивски печат кај нас, на студентски или?
2. За уверението за положени испити се чека некој ден или одма го издаваат?
И УППИ и уверение за положени носи го на студентски и ќе си почекаш...јас од петокот го однесов понеделник/вторник ќе го земам. Само кажи им да ти го убрзаат малку дека имаш рок (ако ти е за во студентски за аплицирање, ваљда ќе го направат за ден-два.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.122
Поени од реакции
9.978
И УППИ и уверение за положени носи го на студентски и ќе си почекаш...јас од петокот го однесов понеделник/вторник ќе го земам. Само кажи им да ти го убрзаат малку дека имаш рок (ако ти е за во студентски за аплицирање, ваљда ќе го направат за ден-два.
а архивски печат знаеш каде удараат? Цел факултет ни е лавиринт, па не знам кај да барам. :/
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.122
Поени од реакции
9.978
Може некој да ми пише пример за молба за уверение? Се` си мислам дека не треба го молам горенаведениот наслов да се пишува, или грешам?
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Може некој да ми пише пример за молба за уверение? Се` си мислам дека не треба го молам горенаведениот наслов да се пишува, или грешам?
Купи си од книжарата, само пишуваш име и презиме и доле допишуваш дека ти треба уверението за да аплицираш во студентски дом.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.122
Поени од реакции
9.978
Купи си од книжарата, само пишуваш име и презиме и доле допишуваш дека ти треба уверението за да аплицираш во студентски дом.
Значи само молба со таксена, Уппи - заверка и потврда за редовен ми требаат од факултет, така?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.122
Поени од реакции
9.978
И 600 денари за уверението се плаќа.
И последно прашање, бројчето за уверение е 09? Барав и во некој документ од лани го видов на нет.
И најголемо фала за одговориве досега, знаеме сите каква е ситуацијава кај нас, па ако не прашаш некого, лесно можеш да залуташ.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
И последно прашање, бројчето за уверение е 09? Барав и во некој документ од лани го видов на нет.
И најголемо фала за одговориве досега, знаеме сите каква е ситуацијава кај нас, па ако не прашаш некого, лесно можеш да залуташ.
За бројчето и без него можеш, јас без него уплатив се таман, готово ми е уверението и уживај нема проблем, си направивме муабет :)
 
Член од
22 август 2011
Мислења
326
Поени од реакции
346
Дали некој знае кои теми ги дава Кошка за есеј книжевност 7?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.122
Поени од реакции
9.978
Немам зборови колку ни е забеган факултетот. За едно какано документче се чека и по недела дена, а на сите други места се зема веднаш. :гомце:
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Уште нешто:
За плаќање на трошоци за упис (таа прва рата што е за државна квота или кофинансирање, активности и друго) знае некој на која жиро сметка треба да се уплати? Најдов јас на официјалната страна на факултетот, ама тоа е од учебна 2011/12. Истите документи се потребни или треба и нешто плус?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom