Филолошки факултет - Скопје

Член од
28 март 2009
Мислења
98
Поени од реакции
22
Dali nekoj znae da mi kaze kakvi se profesorite od katedrata za makedonski jazik: Tamara Gockova, Stojka Bojkoska, Chedomir Stojmenovik,Katerina Veljanoska, Tomislav Trenevski i dr. Vo pogled na baranja za materijalot, seminarski i dr. i sekako za ispit : D
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Дечки, успеа некој да ги пријави испитите електронски, преку веб страната? Доколку успеал, што ставате како User Name, а што како Password? Пробав 100 комбинации, за сите вика login failed. :mad:
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Дечки, успеа некој да ги пријави испитите електронски, преку веб страната? Доколку успеал, што ставате како User Name, а што како Password? Пробав 100 комбинации, за сите вика login failed. :mad:
По дифолт ( барем порано), user name беше број на индекс, password беше дата на раѓање пример: 2.06.1985 секако ако ти самиот не го имаш изменето.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Дечки, успеа некој да ги пријави испитите електронски, преку веб страната? Доколку успеал, што ставате како User Name, а што како Password? Пробав 100 комбинации, за сите вика login failed. :mad:
Бр. на индекс и матичен број
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Може ли некој да ми каже дали ако го земам француски за прв јазик, дали сите предавања ќе ми бидат на тој јазик или паралелно ќе има некакви преведувања за тоа што се збори, зошто сега за сега добро го владеам јазикот, но само од основно и средно што го имам учено, немам идено на курсеви и такви работи и како е за полагање? Pls help:se_ molam
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Филолошки факултет-Француски јазик

Може ли некој да ме посоветува дали сите предавања, ако го земам француски за прв јазик ќе ми бидат баш на тој јазик или паралелно ќе има некакви преведувања за тоа што се збори. Добро го владеам јазикот, го имам учено во основно и средно, ама немам идено на курсеви или дополнителни часови. Pls help:se_ molam
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Не студирам француски, но мислам дека предавањата се делумно на странски јазик, делумно на македонски.
 

Ovce_Pole-9

^Tennis Lover^
Член од
12 декември 2008
Мислења
234
Поени од реакции
14
Прашање до студентите на катедрата Англиски јазик и книжевност-бруцоши:
Ако може некој во кратки црти да ми даде инфо за кои дела ги обработиле прв семестар,колку задолжителни предмети имаат,од каде ги набавуваат делата за читање и сл.Ако сакате пишете ми во ПП.Итно ми требааат овие информации.Ќе ви бидам многу благодарна.
Поздрав...
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Дечки, едно прашање!
Во документите што ми ги дадоа во книжара, за запишување и заверување семестар, ми дадоа две уплатници.Едната знам дека е за партиципација, ама другата?
Настрана овие новиве за такса, сакам да знам што треба да уплатам на другава уплатница?Ако знае некој нека пише си тече времето за запис на семестар!
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Дечки, едно прашање!
Во документите што ми ги дадоа во книжара, за запишување и заверување семестар, ми дадоа две уплатници.Едната знам дека е за партиципација, ама другата?
Настрана овие новиве за такса, сакам да знам што треба да уплатам на другава уплатница?Ако знае некој нека пише си тече времето за запис на семестар!
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
54
Поени од реакции
10
има некој шо планира ова година да се запишва на филолошки од било кој град, од битола посебно?
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.074
Поени од реакции
961
Здраво
многу го сакам германскиот јазик знам по нешто и сакам да студирам германски.како ти оди?дај кажи ми нешто повеке? почнувате од нула,или? каков е факултетот? Благодарам однапред
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Здраво
многу го сакам германскиот јазик знам по нешто и сакам да студирам германски.како ти оди?дај кажи ми нешто повеке? почнувате од нула,или? каков е факултетот? Благодарам однапред
Ако знеш по нешто боље ако се упишуваш тука да си се спремаш убаво. И ја знаев по нешто па еве имам заглавено со 2 испита во мај/јуни
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.546
Поени од реакции
1.539
може некој да ми каже какви се условите за упис на Италијански јазик? и дали признаваат CILS дипломи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom