Филмови со Клинт Иствуд

Eufrat Kurajber

Real cigan from da hood.
Член од
4 декември 2009
Мислења
341
Поени од реакции
12
Добриот лошиот и грдиот.. најдобар според мене од Вестерн Филмовите.. уште од дете го сакам :)
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
http://www.imdb.com/title/tt0091187/
Овој му е добар филм Heartbreak Ridge. Ќе го стават како наредник на вод кој никој не може да го команди.
Има циркузи додека ги доведе во ред, посебно тепачката со Свифт, швеѓанецот.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Гледање вестерн со Иствуд никогаш не било досадно. Човеков ми е омилен кога станува збор за вестерн филмови. Добар е и како режисер не викам не, ама како актер во вестерн ми е на врвот.
Почнувајќи од најпознатиот Good Bad and Ugly па после Hang em High, For a few dollars more, High plains drifter и до Fistfull of dollars.
И во Dirty Harry исто супер беше, не е лош филм и тој, Unforgiven, Gran Torino, Million Dollar Baby.
Одличен, и како режисер и како актер.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.501
Поени од реакции
80.594
Еден андеррејтед филм со дедо Клинт кој порано идеше на Сител во доцните часови. The Beguiled од 1971, одлична трилер драма, ептен потценет филм од богатата колекција на Иствуд.

Сега гледам годинава направиле римејк на филмов со Кирстен Данст и Никол Кидман, ама судејќи според трејлерот ептен романтичен ми изгледа... Е тоа го нема во оргиналот од 1971, дека Клинт не е таков лигуш од човек... Он јебе не вади:cool:

Тешко дека некад повторно ќе има актери од типот на Клинт Иствуд, Чарлс Бронсон, Ли Ван Клиф...не се раѓаат веќе такви актеришта у пичку матер, да уживаме додека е жив дедо Клинт, последниот мохиканец од бедес актерите:cuc:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Еден андеррејтед филм со дедо Клинт кој порано идеше на Сител во доцните часови. The Beguiled од 1971, одлична трилер драма, ептен потценет филм од богатата колекција на Иствуд.
Гледан ми е, искина Page у филмот, искина.....Многу јака актерка.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Сега гледам годинава направиле римејк на филмов со Кирстен Данст и Никол Кидман, ама судејќи според трејлерот ептен романтичен ми изгледа...
На Софија Копола е новиот, номиниран беше за Златна Палма, а Копола зема Best Director на Кан за него.
Сигурно ќе има и по некоја номинација на Оскариве, романтичен или не, вреди да се провери.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Hang 'Em High ... Fistful of Dollars ... For a Few Dollars More ... The Good The Bad & The Ugly ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom