Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Филм и ТВ' започната од tha CaspeR, 21 јули 2006.

 1. MAJA 345

  MAJA 345

  Член од:
  14 октомври 2010
  Мислења:
  3.595
  Допаѓања:
  11.015
  Јас ги гледав трите дела во краток период и се согласувам дека Глас не беше на левел на Сплит (Џејмс е најдоброто нешто во трилогијава, глума и приказна на лик), али не ми беше разочарување, поготово не крајот. Зошто? Зашто можел еден куп краеви да склопи, тој ко визија го имал ова. Дали може јас, ти или некој трет си имал друг крај во глава? Јас искрено не, пошто кога гледам филм сакам да видам што ми сервираат, и како ми е тоа сервирано.
  Проблемот со денешниве генерации научени на задоволување од секаков можен аспект е ова. Јас мислев дека така ќе заврши и готово, срање е филмот пошто не заврши јас како што мислев. Не, туку изгледај, размисли, смени насока малце, види друга страна на работите, па твое е дали ќе ти се допадне или не. А пак за ваков вид на филмови, сигурно дека логиката е јака страна и дали работите имале смисла.

  Мене не ми се допадна Сара во филмов. Не знам зашто, не знам како, ко да ја пикнале зашто има пет минути слава сега. Брус си беше на левел погоре од тоа што е, да не речам дека се надминал човекот.
   
  На ob1 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  18.810
  Допаѓања:
  43.892
  Bill & Ted 3 :icon_mrgr:

  [​IMG]
   
  На dragonsky и Sawyer88 им се допаѓа ова.
 3. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  26.523
  Допаѓања:
  31.242
  На Io Sono Interista му/ѝ се допаѓа ова.
 4. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  35.201
  Допаѓања:
  68.866
  После Скарсгард како Тарзан, Лили Џејмс како Пепелашка, Ема Вотсон како Бела и одличниот voice cast за Lion King, Дизни продолжува со уште еден spot on cast (y)

  upload_2019-7-4_3-47-31.png

  Ептен има некои очигледни casting choices во Холивуд, и ме радува секогаш кога ќе се отсварат. Пример, Кавил во Man from UNCLE, Анџелина Џоли како Малефисент или дури и надвор од филмот - Адел за насловна нумера на Бонд и слично....као..некои луѓе се родени за одредени улоги барем од визуелен (или во случајот на Адел од аудио) аспект.

  Се надевам ќе продолжат добрите и очигледни кастинг улоги во Холивуд и наскоро ќе го видиме Нил Патрик Харис како The Riddler, Бил Хејдер како Стивен Кинг во биопик, Клајв Овен како постар Џејмс Бонд, Лана Дел Реј да пее песна во 007 филм и секако се надевам кога ќе дојде време за live action верзијата на Frozen за 20 години дека ќе може да уживаме во перформансот на Quvenzhane Wallis како Елса.

  [​IMG][​IMG]
   

  Прикачени податотеки:

  На Natan 3.0 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sawyer88

  Sawyer88

  Член од:
  26 февруари 2016
  Мислења:
  1.538
  Допаѓања:
  2.496
  Ова со НПХ како Ридлер ти е топ. Тој или Дејвид Тенант. (y)

  Иначе Бил Хејдер мене ми е идеален ако некогаш направат live action верзија на Бананамен. :D
   
 6. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  9.159
  Допаѓања:
  9.184
  Во твојов пост белината очи ќе му истера на човек, ама добро штом си за Нил Патрик Харис значи ги поддржуваш ЛГБТ, така да нема да го пријавам овој пост.
   
  На Sawyer88 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Хоуп

  Хоуп ümid edirəm

  Член од:
  13 април 2012
  Мислења:
  1.195
  Допаѓања:
  5.543
  Ве потсеќа на некој? :D
  20190704_114645.jpg
   
 8. Vlatko_Gjorce

  Vlatko_Gjorce хипстер

  Член од:
  17 април 2009
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.877
  На Tegla и Хоуп им се допаѓа ова.
 9. zurich

  zurich

  Член од:
  18 јули 2018
  Мислења:
  306
  Допаѓања:
  1.142
  Среќен 4ти јули.
  [​IMG]
   
  На kirev и Scirea им се допаѓа ова.
 10. Tegla

  Tegla Interista

  Член од:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  4.255
  Допаѓања:
  7.063
  На Scirea, Хоуп, Freddy Krueger и уште 3 други им се допаѓа ова.
 11. Krk1

  Krk1

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  3.447
  Допаѓања:
  5.096
  Одамна ме нема разочарано филм како Affliction (1997). Само тоа ќе пишам.
   
 12. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  26.523
  Допаѓања:
  31.242
  A Себастијан дали ќе биде геј-миџет-евреј или биготи станале Дизни?
  --- Споено дупло мислење, 5 јули 2019 ---
  Чудно, изглеа го неам глеано.
  Што знам, имињава на четворицава главни улоги не упатуваат на тоа дека филмов би бил лош...
   
  На Natan 3.0 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  18.810
  Допаѓања:
  43.892
  R.I.P Rip Torn (1931-2019)
  да, името му е Рип...

  [​IMG]
   
  На Sawyer88 и grande-juve им се допаѓа ова.
 14. grande-juve

  grande-juve е ај да плачеме сега

  Член од:
  20 ноември 2017
  Мислења:
  413
  Допаѓања:
  1.306
  Маестрален во за него животната улога како Арти, продуцент на Шоуто на Лери Сендерс, една од најдобрите хумористични серии и инспирација за милион други.

  (was nominated for six consecutive Emmys for his role, winning for Best Supporting Actor in a Comedy Series in 1996. 6 сезони, 6 номинации)

   
  На Scirea му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  18.810
  Допаѓања:
  43.892
  Прееска на Синеманија се даваше They Call Me Trinity со Теренс Хил и Бад Спенсер. Таков ќотек во последните 5 минути од филмот нема да најдете во ниту еден од трите дела на Џон Вик :icon_lol:

  [​IMG]
   
  На Gazpapir, wot, Корто Малтезе и уште 10 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: