Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Casablanca (1942)
Јбг, досаден ми е и предвидлив. :icon_mrgr: Едвај чекав да заврши само за да потврдам дека точно сум претпоставила како ќе заврши. Не ми беше ништо посебно.
Memento (2000)
Четворица го глеавме филмот и сите заспавме, а баш помислив дека добар филм сум одбрала. :unsure: Досаден и бавен. Можеби да беше сниман од почетокот кон крајот поинтересен и неизвесен ќе беше.
La La Land (2016)
Повеќето ми рекоа дека бил добар за тепање време, така што и не знам баш дали е непопуларно мислење. Дури мислам дека на тие што им се свиѓа, им се свиѓа затоа што е тренд да ти се свиѓа. Исто како што напнуваа(т) со Suicide Squad и 50 Shades. Номинацииве вриштат. Порадо би да си ги вратам тие 2 саати што ми отидоа во неповрат. Уште во средно ги имам изгледано сите филмови со главниов актер, затоа и едвај чекав да го гледам и... ништо.
@grande-juve па јас и ти сме биле помодари бе Миле :cool:
Редно е како трендсетери мислам, да седнеме во Тренд деновиве да ја истераме модата како што личи :pipi:
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Првиот пат лошо искоментирав за Modern Family, сега за овие три филма и не може да се помине без коментар и дофрлување изгледа. :D Шумечо, седи си мадро, да не бидеш модро. :ROFLMAO:
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Првиот пат лошо искоментирав за Modern Family, сега за овие три филма и не може да се помине без коментар и дофрлување изгледа. :D Шумечо, седи си мадро, да не бидеш модро. :ROFLMAO:
Не сум била јас за Модерн :D
Мора Шумечо! Ај за Ла Ла мање више, ми рекоа многу сум се карала за тој, нека дојде Злате за тој нека разглаба, ама Казабланка па... :place:
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Ај ај оди си у дк реди смешковци...
И као тоа дофрлување не те разбирам ако не ајде нека ја избришат опцијата ''Одговори'' тресеш глупости шо сакаш да правам да ти кажам ''sekoj si ima svoje mislenje'' забрана за стапнување у филм и тв на 10години.И ти бе мислиш дека си хардкор шо не ставаш оценки на летер срциња ми реди а ѕвездички а пчелички(џабе измени ( :(+:(=:place: )

 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Кај и да е на Голи Оток ќе ме пратите, затоа што не ми се допаѓа филм што вам ви се допаѓа. Дее поленка малку, дишете. :D Да се докажувам што филмови гледам немам потреба. Самиот наслов на темата гласеше непопуларни мислења.
Peace out. :pivo2:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
The Blind Side (2009) која катастрофа е. Сериозно не сфаќам како има 7.7/10 и Оскар за Сандра Булок.

Аматерски е целиот филм, како просечен амерички ТВ филм. Сандра без емоции, без покрети. Секоја секунда во филмот и беше фејк, пренеуверлива. За останатите да не збориме. Оскар добиен чисто ради тоа што глуми богата белкиња што спасила црнец од сиромаштија и пропаст. (n)
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Кај и да е на Голи Оток ќе ме пратите, затоа што не ми се допаѓа филм што вам ви се допаѓа. Дее поленка малку, дишете. :D Да се докажувам што филмови гледам немам потреба. Самиот наслов на темата гласеше непопуларни мислења.
Peace out. :pivo2:
Па така функционира тоа. Треба да си кажеш филмот е квалитетен ама не ми се допаѓа, иначе доаѓа џандарот или јаката филмоманка и ти кажува што и како треба, не дај боже да ја прашаш нешто. Чудно како не ти рече дека имаш даунов синдром, ама онака затскриено да се види дека е учена.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Па така функционира тоа. Треба да си кажеш филмот е квалитетен ама не ми се допаѓа, иначе доаѓа џандарот или јаката филмоманка и ти кажува што и како треба, не дај боже да ја прашаш нешто. Чудно како не ти рече дека имаш даунов синдром, ама онака затскриено да се види дека е учена.
Аии еве ја пак оваа со климактериумот.... научила да гугла (y)
Девојко у реду е макни ми се с клит, не си мој тип. Вакви како тебе со мањак на внимание на тони у градов ги има, стекни малку самопочит, биди различна :pipi:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Многу културно од „високоинтелегинтните“ на темата да цитираат туѓо мислење што воопшто не од темава, да го лепат тука и да изиграваат некакви врховни судови и неприкосновени критичари на филмската уметност.

Прво, темата „непопуларни мислења“ ако не се лажам не е за цитирање.
Второ, што некој друг пишал во ДК или во било која друга тема не е релевантно за прашањето на филмски вкусови.
Трето, тој што многу цени нечија интелегенција и филмски „изострен“ вкус нека си ги прочита малце постовите, пред се во другите подфоруми, па после нека дискутира кој каков е.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Аии еве ја пак оваа со климактериумот.... научила да гугла (y)
Девојко у реду е макни ми се с клит, не си мој тип. Вакви како тебе со мањак на внимание на тони у градов ги има, стекни малку самопочит, биди различна :pipi:
Како прво машко сум. Како второ јас ти поставив прашање уште одамна, а тоа е како треба да хејтам филм? Како трето, или одговори или одеби со глупости.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom