Филмови од нашите телевизии :)

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Колку само не знаев да смислам наслов за темава ама ајде, сигурно @џимеј ќе најде нешто подобро, нека смени :)

Значи по форумов има теми од цртани што ги имало по телевизииве додека сме биле помали, серии како Tropical Heat на МТВ, песни од МС телевизија, ама нема за филмови :icon_mrgr: Тука ставајте ги филмовите со кои телевизиите порано потеа, да се потсетиме на времињата кога немаше индиско турски турни ме да кинисам ствари :) Еве јас ќе почнам прва, вие продолжете ја низата.

1. The Shadow


На Телма, секоја недела вечер, буквално. Маргооооо, Марго Лејнн :vozbud:омилена сцена ми беше кога Болдвин ќе се преобрати во таксито, со црвените зраци во кадарот :icon_lol: Римејк на истоимен филм од четириесетите правен по роман кој ако не се лажам како што прочитав, трае четири часа. Ако не сте го гледале, испуштате многу :sneaky:

2. Duel


Зарем е потребен коментар? На Сител секое можно сабајле, вечер, попладне, недела вечер, сабота попладне.... кога нема што да се дава - пушти го Дуел. Порано многу го хејтав филмов ама кога го изгледав пак пред некој месец со денешниве критериуми за филм, всушност видов дека се работи за многу добар, напети филм кој те држи во неизвесност до крај. Клипот е всушност во HD цел филм, па ако немавте планови што да гледате вечерва, мило ми е што ви излегов во пресрет :LOL:

3. Moving


Б класа филм кој беше задолжителен на Амазон кога делеа фреквенција со Крт и Шутел :icon_mrgr: Глума, ефекти, длабоко под нулата, арен за тепање време, врвот е кога се убедуваат на ручек за Бојзи, Ајдахо.

4. Elvira: Mistress of the Dark


Моving ако е Б класа, овој е ШЏ. :ROFLMAO: Исто така филм резидент на Телма како Сенката. Елвира е жена која што добива наследство од баба и и се преселува во конзервативна населба. Еден од филмовите за кои на подфорумов викаме дека it's so bad that is actualy good. А Drag me to hell за овој е Фајкла. But better than роботите на Јонзе. Во клипот е целиот филм со шпански превод, feel free to watch :D

Продужете :)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241

Ви текнува ли на филмов? Порано доста го вртеа на А1 телевизија јас 3 пати го имав фатено и 3 пати го гледав. Ах А1 жалосно што згасна доста добри филмови даваа...
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
2. Duel


Зарем е потребен коментар? На Сител секое можно сабајле, вечер, попладне, недела вечер, сабота попладне.... кога нема што да се дава - пушти го Дуел. Порано многу го хејтав филмов ама кога го изгледав пак пред некој месец со денешниве критериуми за филм, всушност видов дека се работи за многу добар, напети филм кој те држи во неизвесност до крај. Клипот е всушност во HD цел филм, па ако немавте планови што да гледате вечерва, мило ми е што ви излегов во пресрет :LOL:
Ова е оној филм што се бркаат тој со црвената кола и камионџијата?

Лејјјјј омилен. (y)(y)(y)(y)(y) Цел живот го барам.


На листава би го додал оној со Жолтоно куче што ќе умре од напад од диви свињи. Јебига незнам како се вика.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Ова не се ни 0,1% и нема некој постар што ги нема гледано барем по 30 пати
Едновреме дури имаше и емисија на МТВ во недела навечер идеше кога се бараа репризи од пропуштени филмови :icon_lol:
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.185
Поени од реакции
14.457


Ех времиња :) Јаки филмчиња беа на рипит тогаш ако не си го глеал еднаш уште 5 фати сигурно го фаќаш :D
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
На листава би го додал оној со Жолтоно куче што ќе умре од напад од диви свињи. Јебига незнам како се вика.
Old Yeller? Ама тука кучето се бори со мечка и после едно од децата ќе го упука за да му ги скрати маките.. така мислам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom