Филмови од нашите телевизии :)

Џ

Џонтра Волта

Гостин
@illumious еве ти кажаа. Old Yeller, го утепуваа од давање на Телма, секој ден.

Old Yeller? Ама тука кучето се бори со мечка и после едно од децата ќе го упука за да му ги скрати маките.. така мислам.
Да да така нешто беше, прво ќе го нападнат диви свињи па на крај ќе се бори со волк и ќе добие беснило, на крај постариот брат ќе го рокне со пушка.. (y)
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Сите ги имам над 50пати гледано.Незнам дали треба посебно за секој филм коментар ама сепак мислам дека не треба МТВ ,покојни А1, Телма ,Сител го дрвеја со овие филмови секој викенд ПРЕМИЕРНО.На овие ќе ги додадам Рамбо свите делови, Терминатор 2ката посебно,со Ван Дам онај на брат му кога му ја кршат кичмата, Џим Кери со Аце Вентура, Кабловецот,Шоуто на Труман, Јас самиот јас и Ирена.
Па одиме со Кармагедон, Годзила, Џурасик Парк, Гладијатор....И имаше еден ептен досаден на кој не ми текнува името, се возат 4,5 души со скејборди низ град нешо као музички беше, такоџе и тој со волшебниот џус каде батето ќе поместува фустанчиња и прслучиња.Овие беа загарантирани на МТВ во сабота напладне.
Ги има уште али во 10 мин што го размрдав мозоков на назат тоа ми текна.:)
 
M

Muranyi

Гостин
Old Yeller? Ама тука кучето се бори со мечка и после едно од децата ќе го упука за да му ги скрати маките.. така мислам.
Но,кучето се бори и со диви свињи за да го спаси детето и во борбата се инфицира со беснило.И после детето го убива за да му ги скрати маките:)
 
R

Rigel Kent

Гостин

Мислам дека нема некој од нашава генерација што не го знае филмов, пошто го утепаа од давање...
Bravo , kako ti tekna , kojznae kolku pati go imam gledano (y), imase i eden film nesto za skolo za vozacka bese(komedija) , ne mozam da se setam na naslovot.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Заборавив... Семејните вредности на Адамсови на Телма што даваа и Ричард Рич :)
 
M

Muranyi

Гостин


Иако не е тема,сепак Крис Фарли беше одличен комедијант.А филмовиве ги имам гледано најмалку по десетина пати,ги вртеа доста често на Телма и секогаш се имам смеено како да ги гледам првпат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom