Филмови од кои сте очекувале многу, а ве разочарале

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Која фама се крена за War of The Worlds. Според мене ништо посебно. Па ни ефектите не беа којзнае што.

Gebels напиша:
Најискрено ме разочара Alexander. Не знам дали беше до Колин Фарел, дали до „глумата“ негова, дали до приказната како е претставена, стварно не знам. Али не ми се свиѓаше.
ДА! Не ни успеав да го догледам. Мислам дека ми беше првиот филм на кој задремав.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Batman Begins, Scary Movie oд 3-ката нагоре... Има и други ама во моментов не ми текнуваат. :)
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
320
Поени од реакции
9
The Hitchhikers guide to the galaxy, ako ste ja citale knigata nikako ne go gledajte filmot.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Од War of the worlds мн очекував од тој филм дека се дигаше прашина свите викаја топ филмот ама кој го гледав мн мн мн се разочарав а особено од крајот, без крај филмов беше.
 
Член од
24 септември 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
Od noviot Batman o~ekuvav mnogu. Vistinata e deka ako ne be{e Hit Lexer, }e go isklu~ev u{te na po~etokot. . .
Mnogu filmovi me razo~arale, o~ajno glupavi, {to ne gi prepora~uvam: Wanted, Mirrors, The Grudge, Meet Dave, The Golden Compas. . . Predolga e listata
:tapp:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
Alexander, Troy....ова од историските. Премногу комерцијализирани а во суштина не се ништо посебно.
Истотака би ги ставил тука скоро сите продолженија на филмови (пр.: Pirates of carrebean 2,3, Spiderman 2,3... додуша скоро секогаш третиот дел се подобар од вториот но даеку полош од првиот)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Како и неколку членови погоре исто и јас се разочарав од War of the worlds многу фама околу него, па колку беше најавувана премиерата леле и на крај ништо посебно. Ич не ми се допадна филмот.

Исто и Alexander многу лошо беа претставени одредени сцени, многу грешки во филмот, еднаш го викаа македонец еднаш грк, еднаш педер друг пат не ... лош филм дефинитивно. Може ќе им биде интересен на оние кои не знаат никакви факти за него, мене ме разочара.

И Sweet november прекрасен роматичен филм. Како да не глупости во боја беа тоа.

И многу комедии ме разочарале. Најавувани како најдобри и на крај мене ми се плаче додека ги гледам а камо ли да се смејам. Хуморот американски е за никаде ретко да се најде топ сценарио за филм да се утепаш од смеење. (што да прави човек кога после dumb and dumber не може да се насмее на друг филм :icon_lol:)
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Како што погоре кажаа , мислејки дека е комедија но всувшност нема врска од комедија.
Little Miss Sunshine (јес да има многу награди , али јас очекував комедија.Цело време го чекав она "смешниот" дел да почне и ми се расипа цел филм пошо цело време очекував смешки )
Сега само на овој ми текна пошо ми е гледан од пред 2 дена

А кој ти кажа дека Little Miss Sunshine e комедија?
Или ти кажаа дека е црна комедија, па мислеше дека црна комедија значи комедија со црнци?
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Сексот и Градот, филмот... :nesum: Разочарување.
Сепак Саманта како и секогаш револуционерна. :) :ljubof
Ете денеска на а1 гледам, започнал НОВ тренд на јадење суши послужено на голо женско тело. Али на маса им заспивале моделите и почнувале да `рчат. :)))

Инаку онтопик,
Cloverfield

edit, ne bese sushi neso drugo bese ama ne mozam da se setam vo momentov.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Епа тоа е, комедија е многу широк поим и затоа за комедија се смета Little Miss Sunshine, и некој двочасовен кретенизам со квази-смешки.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom