Филмови од кои сте очекувале многу, а ве разочарале

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Верувам дека секому се има случено да слуша се најдобро за некој филм или серија, постојано да го рекламираат, да го најавуваат бомбастично, ама по гледањето да се разочара.

Па ви се случило ли тоа? Има ли некоја серија и филм од кои сте очекувале многу, со нетрпение сте чекале да го гледате и сте се разочарале?

Кој филм? Што ве разочара конкретно?
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
не ми текнува некој конкретно ама имало многу комедии кои независно дали биле рекламирани или не, по гледањето сваќам дека немаат врска со комедија, а си седнал да се насмееш...:nesum:
ако ми текне конкретно ќе пишам
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Исто како Јован.Колку пати сум изнајмил некој филм комедија да го гледам со надеж леле сега цепки ќе биде.Кога завршува филмот си викаш од каде ова го класифицирале како комедија?

Се сетив:)
White Chicks-мене воопшто не ми беше смешен.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.108
Поени од реакции
818
Крејзи, да те пофалам за новиве теми што ги отвораш :)

Инаку, еден од тие филмови е “Џеј & Тивкиот Боб“. Отидовме во кино со сестра ми да го гледаме, мислејќи дека е интересен, на крај испадна само 4-ца присутни да го гледаме и да си ги жалиме парите што ги оставивме во касата.

Исто така, и првиот дел на Хари Потер. Фактот што не сум некој голем филмофил е небитен сега, ама толкава реклама, толкаво најавување... На крај испадна дека филмот е некако просечен и не е нешто особено.
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
402
Поени од реакции
51
Кодот на ДаВинчи... Мислам тогаш ме разочара, а можеби затоа што и не го разбрав нај нај баш од само тоа гледање...
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Sleepless in Seattle
Го гледав заради Meg Ryan и очекував нешто оригинално и реално.
Приказнава може да ја има само на филм.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
I am Legend

Колку само го најавуваа филмов како нешто невидено, искрено - ме разочара. Незнам дали до мене е проблемот или сум бил лошо расположен кога сум го гледал, но стварно ме разочара.
Обично од комедиите малце очекувам, па не се разочарувам којзнае колку. Ако ми текне за уште некој филм ќе пишам.:smir:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
секогаш кога ќе појдам во кино и кога ќе ги пуштат неколку трејлери ( пет - шест да речеме ) од нив очекувам барем ( четири - пет да ме разочараат )

затоашто од холивудските продукции - имаш реклама ,реклама , високи хонорари -

се разбира и каков е селективниот избор и што сте очекувале -

конкретно гледам европски , латиноамерикански ( не сапуници ) азијатски и сосема ретко американски - така да помалку се разочарувам :):helou:
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Како што погоре кажаа , мислејки дека е комедија но всувшност нема врска од комедија.
Little Miss Sunshine (јес да има многу награди , али јас очекував комедија.Цело време го чекав она "смешниот" дел да почне и ми се расипа цел филм пошо цело време очекував смешки )
Сега само на овој ми текна пошо ми е гледан од пред 2 дена
 

Gebels

Ела да те бац’м!
Член од
15 март 2007
Мислења
681
Поени од реакции
4
Најискрено ме разочара Alexander. Не знам дали беше до Колин Фарел, дали до „глумата“ негова, дали до приказната како е претставена, стварно не знам. Али не ми се свиѓаше.
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Scarface
Очекував повеќе, не ме импресионира баш. Ама тоа е секогаш така кога очекувањата се преголеми:toe:
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
Temava sucks, oti bidejki na primer na sekoj vkuso mu e razlicen ocekuval edno a dobil drugo, taka da na primer da napishe dali ve bendisa pr. Batman i da se glasa da ne nisto poke i taka ke znaeme dali ne razocaral ili ne Jas gi procitav poveketo mislenja i ne se soglasuvam, oti vredele filmovite, a ima i ne reklamirani filmovi pa ispadnale presuper.

To e to
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Temava sucks, oti bidejki na primer na sekoj vkuso mu e razlicen ocekuval edno a dobil drugo, taka da na primer da napishe dali ve bendisa pr. Batman i da se glasa da ne nisto poke i taka ke znaeme dali ne razocaral ili ne Jas gi procitav poveketo mislenja i ne se soglasuvam, oti vredele filmovite, a ima i ne reklamirani filmovi pa ispadnale presuper.

To e to
И шо кажа сеа молим те лепо? Јас убаво си пишав, секој според СВОЈОТ ВКУС да си пише од кој филм е разочаран, нормално дека се работи за вкус, ама затоа ја отворив темата, затоа што знам дека на секој му се случило да слуша се најдобро за некој филм па да се разочара. Ако ти мислиш дека тие филмови се добри, тоа си е твој вкус.

На пример, мене цело време ми збореа за The break up со Џенифер Анистон и Винс Вон, ама јас бев катастрофално разочарана од крајот на филмот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom