Филип II како одговор за новата „корпа“ од НАТО

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 септември 2011
Мислења
177
Поени од реакции
113
ненене, мене нема да можат да ме излажат, јас не прифаќам воин без коњ.
подитно коњ да му се направи, ќе потрпиме ние уште малку, ама Филипче без коњ да не го осакатуеме.
ЈАС НЕ СУМ БУДАЛА АЛОООО, ИЛИ КОЊ ЗА ФИЛИПЧЕ ИЛИ ЌЕ ШТРАЈКУВАМ СО ГЛАД!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Стадионот се вика Филип Втори Македонски, Аеродромот и автопатот се викаат Александар Македонски...
Аеродромот е Александар Велики, не е Македонски.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
А од кај на куров ти како татар знаеш нас што ни "направиле"?
Ај локалниве кењатори да ги сфатам,не им е дупкосаниот на лице на власт па просеруваат за се и сешто ама вас бе од пичке си материне дојдени па подбуцнувате,па паметувате. Дај одебете веќе,гледајте си Љубчо психопатот што ќе каже,учете македонска историја и јазик и уживајте во богатството зошто нели сте во НАТО и ЕУ.

Ебате болварскиот народ досаден.
Па повекето човешки организми имат един орган, коj се вика око. Стандартно лугето имат 2 броja.
Дотамо се стига - "Воjн на кон", "Воjн"... што ке е наредното? Некоj нема муда ли да каже дека тоа е Александар или Филип?! Градиш нешто децени метри, па се кути што е.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.173
Поени од реакции
25.779
Ако бе тоа е за да им замачкаме очи на душманите ВАЖНО НИЕ СИ ЗНАЕМЕ ДЕКА Е АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ :cool:
Александар Македонски е низ светот познат како Александар Велики, баш како што е името на аеродромот.
--- надополнето: 23 мај 2012 во 01:11 ---
Па повекето човешки организми имат един орган, коj се вика око. Стандартно лугето имат 2 броja.
Љубчо ќе не извади од агонијата во која сме отидени. Ете го се спрема. :D
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
фми кога се ова ќе се изгради ќе те канам на прошетка низ Скопје..на пајтон ќе те качам со цилиндер на глава да се осеќаш ко господин човек,да видиш и ти убавини,а не само Софија,се угушивте у ѓубре таму ..да видиш античка и Европска цивилизација,да си ги знаеш корените одродени од кај ти се :D
Важи, ке те држам за збор. :D
--- надополнето: 23 мај 2012 во 01:15 ---
Љубчо ќе не извади од агонијата во која сме отидени. Ете го се спрема. :D
Тоj нема умствен капацитет да го направи. ;)
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Тука се сложуваме, и тројанскиот коњ е сепак коњ. :)
Интересно како во неговото време не беше кон и не направи ништо,а днес е кон. :)
Ако навистина е кон, тоj е кон на коридор 10.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.173
Поени од реакции
25.779
Интересно како во неговото време не беше кон и не направи ништо,а днес е кон. :)
Ако навистина е кон, тоj е кон на коридор 10.
На таков и мислев. Се знае со кого му одеше економијата добро нему. :) Со вас само себеспознанието му се поклопува. И по некоја сметка во банка. :D
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.737
Поени од реакции
9.863
ненене, мене нема да можат да ме излажат, јас не прифаќам воин без коњ.
подитно коњ да му се направи, ќе потрпиме ние уште малку, ама Филипче без коњ да не го осакатуеме.
ЈАС НЕ СУМ БУДАЛА АЛОООО, ИЛИ КОЊ ЗА ФИЛИПЧЕ ИЛИ ЌЕ ШТРАЈКУВАМ СО ГЛАД!
Е добро де,овој е без Дорчо..а во Автокоманда имаш со Дорчо,не гладуј за џабе :X3:
 
Член од
1 септември 2011
Мислења
177
Поени од реакции
113
Е добро де,овој е без Дорчо..а во Автокоманда имаш со Дорчо,не гладуј за џабе :X3:
јас не дозволувам да ме прават будала и да ги крадат моите пари, не признавам воин без коњ и точка.
се знае воин како треба да изгледа :icon_mrgr:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
кога би можел би поставил и уште еден пограндиозен од овој и токму у сам центар и тоа на Св.Ѓорги и ламјата
Светецот со ореол на главата да е со 16 крако сонце а ламјата да е гејлада и цела ЕУ гарнитура - па нека мрчат колку сакаат - стојко нема да ми чуе
пораката ќе е повеќе од јасна

нешто сличен на овој

 
Член од
27 јули 2011
Мислења
633
Поени од реакции
241
Александар Македонски е низ светот познат како Александар Велики, баш како што е името на аеродромот.
--- надополнето: 23 мај 2012 во 01:11 ---

Veliki e poznat po svoite dela i osvojuvanja a inaku vo Istrijata se narekuva i Makedonski so jasna cela i distinkcija od helasite.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom