Феминизам!

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.699
Поени од реакции
29.313
Јас се прашувам колку неинформирани коментираат на теми за кои немаат појма, постојат луѓе со минимални количини на серумски тестостерон а се супер мажествени.
Стави слика од рацете.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.134
Поени од реакции
3.696
Ova feminizmov ukluci nekoj triger kaj mazite, odnosno sto poglasni se zenive za prava i ednakvost tolku povekje ne gi ebavame 2%.. Primer ja, na rabota edna koleska mi vika dojdi kaj mene u kancelarija.. ja vikam sea ke turi edno kafence ke napraime alas veres muabet, ke se posmeeme, ona mi vika aj kupcevo predmeti kaci go vo arhiva.. ja vikam a ke mi dades li tretina plata.. mi vika zosto? Ja vikam pa isto plata zimame a sakas da ti ja rabotam tvojata rabota.. prvin mislese se zaebavam, ama koa i rekov mi se frckas tuka u stikli i sakas da komanduvas, sama ke si ja zavrsis rabotata, makar zemala nosela 1 po 1 predmet.. A toj triger e bas poradi takvi muabeti sto prethodno sme pravele i raspravale muabeti za ednakvi prava, abortus i slicno wokerski raboti sto mi podrzuva..
Автоматски споено мислење:

Taka da ženi, ako sakate da vi pomagame, mora da si prikjutuvate, žošto ne se stava gz kade što se merat ku*ovi..
 
Член од
3 март 2010
Мислења
648
Поени од реакции
413
Mnogu me nervira tiktokov, kineska platforma e, a so americki liberalni ideologii. Mnogu feministki jadat govna za mazite, kako gi mrazele, sakale da ja srusat patrijahijata, se zalat bile seksualno maltretirani, i sega mazite se branat, ne e ubavo taka da velite ne se site mazi seksualni nasilnici. I pocnuvaat redovi komentari da go napagjaat za nisto, ne se site mazi ama site napadnati se zeni, zenomrzec, misogonist, zatoa ja birame meckata od takvi kako tebe, treba da se ubijat site mazi, radi mazi kako tebe e ova posledica, ti si eden od niv ubiec i silovatel, odi ubij se, obesise, majka ti da ne te rodela, duri ne umrat site mazi nema da se otkazime, znaci komentari so teska misandristicka sodrzina i so navredi, zakani. Nieden komentar tiktok ne brisi i ne banira od zeni kon mazi, a koga maz ke mu pisi nesto malce odma blok, se brisi komentarot. I posle baraat ramnopravnost, a ustvari vo realnost mazite se diskriminirani. Site mazi ako, objavat bilo kakva malce navredliva sodrzina na tiktok vo nekoe video jadat traen ban, a zenite nisto makar sto 1000 pati polosi videa stavaat
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.284
Поени од реакции
10.985
Ova feminizmov ukluci nekoj triger kaj mazite, odnosno sto poglasni se zenive za prava i ednakvost tolku povekje ne gi ebavame 2%.. Primer ja, na rabota edna koleska mi vika dojdi kaj mene u kancelarija.. ja vikam sea ke turi edno kafence ke napraime alas veres muabet, ke se posmeeme, ona mi vika aj kupcevo predmeti kaci go vo arhiva.. ja vikam a ke mi dades li tretina plata.. mi vika zosto? Ja vikam pa isto plata zimame a sakas da ti ja rabotam tvojata rabota.. prvin mislese se zaebavam, ama koa i rekov mi se frckas tuka u stikli i sakas da komanduvas, sama ke si ja zavrsis rabotata, makar zemala nosela 1 po 1 predmet.. A toj triger e bas poradi takvi muabeti sto prethodno sme pravele i raspravale muabeti za ednakvi prava, abortus i slicno wokerski raboti sto mi podrzuva..
Автоматски споено мислење:

Taka da ženi, ako sakate da vi pomagame, mora da si prikjutuvate, žošto ne se stava gz kade što se merat ku*ovi..
Па стварно убаво си и рекол. Јас мислев те викнала во канцеларија за нешто друго, а она за купчето предмети во архива да го качуваш :cautious:.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.134
Поени од реакции
3.696
Па стварно убаво си и рекол. Јас мислев те викнала во канцеларија за нешто друго, а она за купчето предмети во архива да го качуваш :cautious:.
Abe da te zamoli so ubavo, odma ke i zavrsev rabota, ama koga ke zapovedas nekogo ko da si gazda, e toa e mnogu loso.. inace i den denes si ziveeme, si pijuckame kave, nema veze sto se raskaravme toj den.. ona posle si ja sfati greskata..
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
274
Поени од реакции
615
Со сите тие глупости што дојдоа од Америка и ги прифати запад (и дел од истокот), хетеро бел млад маж е најдискриминирано суштество на планетава, а уште се дрнкаат глупости како сите други се дискриминирани.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.525
Поени од реакции
38.308
Феминистките се глупи.
Можеш ти да кажеш ти наместо нив што би направил?
Па како за почеток може да се почне со некои твитер хехенца колку само да се начне темата за жените во исламските држави и нивните права. Ете само толку барам, еден твит од феминистките за жените кои навистина се опресирани, наместо постојаното кокодакање против христијанството, патријархот и за тоа колку се опресирани од белиот маж во западните опшества.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.362
Поени од реакции
22.196
Па како за почеток може да се почне со некои твитер хехенца колку само да се начне темата за жените во исламските држави и нивните права. Ете само толку барам, еден твит од феминистките за жените кои навистина се опресирани, наместо постојаното кокодакање против христијанството, патријархот и за тоа колку се опресирани од белиот маж во западните опшества.
Go pogodi cupeto okolu hristijanstvoto. Da e do nejze tuka strogo po 10 bozji zapovedi ke se zivee i sekoj praznik i vo nedela, a ponekogas i vo delnik zadolzitelno ke bidi odenje vo crkva i biblijata na izust ke treba da se znae. Nema diploma od sredno da zemis ako ne ja znaes napamet. Da ne zboram za drugite hristijanski raboti sto si gi zemame zdravo za gotovo. Ke mrsis vo petok, aha ke mrsis :sneaky:
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.525
Поени од реакции
38.308
Go pogodi cupeto okolu hristijanstvoto. Da e do nejze tuka strogo po 10 bozji zapovedi ke se zivee i sekoj praznik i vo nedela, a ponekogas i vo delnik zadolzitelno ke bidi odenje vo crkva i biblijata na izust ke treba da se znae. Nema diploma od sredno da zemis ako ne ja znaes napamet. Da ne zboram za drugite hristijanski raboti sto si gi zemame zdravo za gotovo. Ke mrsis vo petok, aha ke mrsis :sneaky:
Тогаш се потполно се сложувам со неа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom