Феминизам!

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Жена што спие со илјада мажи за пари и маж што спие со илјада жени за пари се едно исто нешто. Релативизирањето на тој факт ве прави и тебе и годот шовинисти.
За пари, да, исто е. И двајцата се бизнисмени, немам ништо друго освен респект за било кој што заработува пара на билокаков начин.
Ако пак не е за пари, воопшто не е исто. Жената е курва, распуштеница, ваква, онаква, како сакаш, а мажот е мангуп. Зошто? Затоа што за жена 100 кура не претставуваат никаков предизвик, и на нај одвратната жена може да и влезат сто кура за рекордно време. Апсолутно, никаков, предизвик. А да не праам муабет шо жена во основа не ни сака 100 кура, туку еден кур 100 пати. Од друга страна за маж 100 пички се предизвик, за маж да легне 100 жени не во распон на години, него во цел свој живот, е потребена вештина од размери непозната за 99% од популацијата. За да заведеш и легнеш женска е потребен скил, потребно е знаење, и тоа сите мажи го знаеме и затоа се восхитуваме и имаме огромна почит кон мажи што ја имаат оваа способност на располагање. За жена да заведе маж, потребно е да отвори нозе.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.801
Поени од реакции
14.138
Во глобала гледано, жената има многу поголема шанса да најде партнер од мажот, само со излегување на јавно место полно со луѓе и фрцкање наоколу за одредено време, сигурно барем еден било каков ќе се закачи. Мажот ако сака да најде партнерка на јавно место ќе мора да влезе во hunting mode и да ги искористи своите вештини, ако воопшто ги поседува.

@Daedalus
Ти би сакал некоја што примила 100 кура да биде мајка на твоите деца ?
На поголемиот дел од мажите би им сметало вакво нешто, а на поголемиот дел на жените не би им пречело да имаат партнер кој го има брцнато во 100 дунди.
Шо и ова да не е шовинистичко пошто е вистина :icon_mrgr:
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
За пари, да, исто е. И двајцата се бизнисмени, немам ништо друго освен респект за било кој што заработува пара на билокаков начин.
Ако пак не е за пари, воопшто не е исто. Жената е курва, распуштеница, ваква, онаква, како сакаш, а мажот е мангуп. Зошто? Затоа што за жена 100 кура не претставуваат никаков предизвик, и на нај одвратната жена може да и влезат сто кура за рекордно време. Апсолутно, никаков, предизвик. А да не праам муабет шо жена во основа не ни сака 100 кура, туку еден кур 100 пати. Од друга страна за маж 100 пички се предизвик, за маж да легне 100 жени не во распон на години, него во цел свој живот, е потребена вештина од размери непозната за 99% од популацијата. За да заведеш и легнеш женска е потребен скил, потребно е знаење, и тоа сите мажи го знаеме и затоа се восхитуваме и имаме огромна почит кон мажи што ја имаат оваа способност на располагање. За жена да заведе маж, потребно е да отвори нозе.
Многу добро објаснато,едноставно жените се господарки на сексот.за еден маж за една вечер да легни само една женска треба да изиграва или кловн или да има полн новчаник со пари,едноставно многу напор и средства!Додека кај жените тоа е лесно,еден минич добро деколте и во една вечер можит да има секс со 20 души ако сака.Затоа е и веќе легендарното женско манипулирање на тема секс.Хормоните се виновни го тераат мажот да прајт идиот со себе само за да опнит нешто.Е сега прашање е на време кога феминисткиве и Шкорпи ќе ја обвинат природата и машките хормони за шовинизам.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.776
Поени од реакции
24.546
Многу добро објаснато,едноставно жените се господарки на сексот.за еден маж за една вечер да легни само една женска треба да изиграва или кловн или да има полн новчаник со пари,едноставно многу напор и средства!Додека кај жените тоа е лесно,еден минич добро деколте и во една вечер можит да има секс со 20 души ако сака.Затоа е и веќе легендарното женско манипулирање на тема секс.Хормоните се виновни го тераат мажот да прајт идиот со себе само за да опнит нешто.Е сега прашање е на време кога феминисткиве и Шкорпи ќе ја обвинат природата и машките хормони за шовинизам.
Дали тебе ти е јасен поимот шовинизам? Дали си свесен дека со муабетов ги понижи мажите на ист начин на кој Ставро ги понижи сите жени некоја страна поназад? Ти сметаш дека хормоните можат да контролираат едно свесно и разумно битие(кое е способно да размислува за последиците и да не се препушта целосно на инстинктите). Не знам, јас имам преголем респект према мажите за да донесам оваков заклучок.
Патем, факт е дека и жените имаат потреба за секс исто колку и мажите. Според ова што го напиша, ти меѓу другото ја сметаш жената за посвесно битие од мажот, кое ѝ пркоси на природата благодарение на развиениот мозок. Баш си срцка. :)
 
Т

Триптико

Гостин
Дали тебе ти е јасен поимот шовинизам? Дали си свесен дека со муабетов ги понижи мажите на ист начин на кој Ставро ги понижи сите жени некоја страна поназад? Ти сметаш дека хормоните можат да контролираат едно свесно и разумно битие(кое е способно да размислува за последиците и да не се препушта целосно на инстинктите). Не знам, јас имам преголем респект према мажите за да донесам оваков заклучок.
Патем, факт е дека и жените имаат потреба за секс исто колку и мажите. Според ова што го напиша, ти меѓу другото ја сметаш жената за посвесно битие од мажот, кое ѝ пркоси на природата благодарение на развиениот мозок. Баш си срцка. :)
Хормоните те контролираат тебе, не ти нив. И мажите и жените имаат иста потреба за секс, ама жените ја задоволуваат (или барем можат, ако посакаат) во секое време, на секое место. Мажот и тоа како мора (нема сакам/не сакам) да се помачи за да го добие истото.

Кој го прави изборот: мажот ја избира "својата" жена или жената е главна во одлучувањето, дали ќе биде со некој маж?

Шовинизам/феминизам ќе постојат сѐ додека жените "се силат" и сакаат да бидат мажи, а мажите не се помират со фактот дека последниот збор во кревет го има жена ;)
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Дали тебе ти е јасен поимот шовинизам? Дали си свесен дека со муабетов ги понижи мажите на ист начин на кој Ставро ги понижи сите жени некоја страна поназад? Ти сметаш дека хормоните можат да контролираат едно свесно и разумно битие(кое е способно да размислува за последиците и да не се препушта целосно на инстинктите). Не знам, јас имам преголем респект према мажите за да донесам оваков заклучок.
Патем, факт е дека и жените имаат потреба за секс исто колку и мажите. Според ова што го напиша, ти меѓу другото ја сметаш жената за посвесно битие од мажот, кое ѝ пркоси на природата благодарение на развиениот мозок. Баш си срцка. :)
Можда хормоните не можат да доминираат ама можат да контролираат.Иначе како го објаснуваш фактот шо има мажи шо трошат огромни пари на своите швалерки?Басплатни спа центри,шетање по цел свет,купување скапи подароци и се тоа поради сексот тоест хормоните.Многу ми е интересно шо љуѓето ги сметаш за разумни битија?Каков разум какви бакрачи во светот владеат парите и сексот!
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Што да се дискутира ?
Пред појавата на ......измите , ако нешто не било во ред и ако жената куртули да не ја задават или фрлат у бунар , ја враќале фино лепо назад кај татко и ! Какви деца давање кави бакрачи , децата секогаш си биле членови на фамилијата каде што се родени .
Сега , благодарение на тоа што ...измите се модерни и го туркаат општеството напред :cautious: , се случува обратно . мажот има обврска да плаќа за издржувањето на децата а жената има право да му го ограничи ( во поголем случај на минимум ) контактот со истите тие деца !
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
И нормално вакви ситуации воопшто не ги интересираат феминистките,а од друга страна тврдат дека се борат за еднаквост мегу половите.Лицемерието е присутно како и секогаш!Можда е време мажите да си ги преиспитаат своите ставови и да си го бараат патријархатот назат!(y)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.715
Поени од реакции
12.137
Кога веќе дошло до развод, нормално е да се бара еднаквост во можностите да се одгледува и воспитува дете. Таткото не е ништо понеспособен да одгледа дете.
 
Последно уредено:

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Кога веќе дошло до развод, нормално е да се бара еднаквост во можностите да се одгледува и воспитува дете. Таткото не е ништо понеспособен да одгледа дете.
[DOUBLEPOST=1462134142][/DOUBLEPOST]
Кога веќе дошло до развод, нормално е да се бара еднаквост во можностите да се одгледува и воспитува дете. Таткото не е ништо понеспособен да одгледа дете.
 
Член од
21 март 2013
Мислења
104
Поени од реакции
156
Хормоните те контролираат тебе, не ти нив. И мажите и жените имаат иста потреба за секс, ама жените ја задоволуваат (или барем можат, ако посакаат) во секое време, на секое место. Мажот и тоа како мора (нема сакам/не сакам) да се помачи за да го добие истото.

Кој го прави изборот: мажот ја избира "својата" жена или жената е главна во одлучувањето, дали ќе биде со некој маж?

Шовинизам/феминизам ќе постојат сѐ додека жените "се силат" и сакаат да бидат мажи, а мажите не се помират со фактот дека последниот збор во кревет го има жена ;)
Ако си толку наклонет на својата анималистичка природа зашо не ќењаш по улица и не си ги лижеш ташаците?
 
Т

Триптико

Гостин
Ако си толку наклонет на својата анималистичка природа зашо не ќењаш по улица и не си ги лижеш ташаците?
Затоа што живеам во цивилизирано општество. Кога би живеел во џунгла, би живеел како животно.
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Skoro dve godini pominaa od nastanite vo Roterham i nikako da se ostvari pravdata za decata. Ni sudski proces, ni butur. Dodusa, mozebi se turka nekakov proces, no rabotite se svedoa na celosno relativiziranje i zataskuvanje.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom