Феминизам!

Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.872
Поени од реакции
25.107
Ставро, дали ти тоа сериозно побара на феминистичка тема некоја девојка да почне да ти се правда и да ти дава отчет за делата кои ги прелистала и успат ДА ЈА ПРЕСЛУШАШ што научила?
Или го направи ова со умисла, знаеше дека нема да се најде некоја будала што ќе се стави на испит пред тебе, па ќе го искористиш тоа за да потврдиш дека, ете, нема жени кои се компетентни за ова?

Успат, тврдењето дека НЕМА жени кои се заинтересирани за филозофија е тотален апсурд и ми е многу чудно што тоа доаѓа од оупен мајндед човек, како што самиот се нарекуваш.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Ставро, дали ти тоа сериозно побара на феминистичка тема некоја девојка да почне да ти се правда и да ти дава отчет за делата кои ги прелистала и успат ДА ЈА ПРЕСЛУШАШ што научила?
Или го направи ова со умисла, знаеше дека нема да се најде некоја будала што ќе се стави на испит пред тебе, па ќе го искористиш тоа за да потврдиш дека, ете, нема жени кои се компетентни за ова?

Успат, тврдењето дека НЕМА жени кои се заинтересирани за филозофија е тотален апсурд и ми е многу чудно што тоа доаѓа од оупен мајндед човек, како што самиот се нарекуваш.
Какво црно правдање, ќе си поприкажеме малку за филозофијата, како две зрели и интелектуално равноправни едники. :pipi:
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.872
Поени од реакции
25.107
Какво црно правдање, ќе си поприкажеме малку за филозофијата, како две зрели и интелектуално равноправни едники. :pipi:
Не ги шминкај работите! Знам, ти си срце и воопшто не провоцираш. :backa:
 
Член од
11 февруари 2015
Мислења
5
Поени од реакции
1
...Успат, тврдењето дека НЕМА жени кои се заинтересирани за филозофија е тотален апсурд...
Не заинтересирани за филозофија туку филозофи. Десет пати е потенцирано. Не учителки, не заинтересирани, туку филозофи. Остај ја пушката и читај внимателно.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.872
Поени од реакции
25.107
Не заинтересирани за филозофија туку филозофи. Десет пати е потенцирано. Не учителки, не заинтересирани, туку филозофи. Остај ја пушката и читај внимателно.
Тренирај да цивкаш како кученце, ќе те преслушам. Во меѓувреме ти читај внимателно:


Јас не сум запознал ниту една, ама БУКВАЛНО ниту една жена која имала genuine интерес за било што друго настрана од машко женските односи. Жените се потполно, комплетно, безнадежно ненадарени за уметност, филозофија, наука и за сите оние чудесии под капата небеска. Може да се преправа извесно време дека ја интересира нешто од ова, се додека тоа ја носи до саканата цел, односно мажот. Цел живот на жените, сите нивни интереси секогаш се сведуваат на една иста работа, маж, секс, наследство, бебе.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Feminizmot i negovata dvolicnost-Situacija br 1-2001 godina,drzavata napadnata sleduva mobilizacija,mnogu moi drugari i rodnini zaminuvaat na frot po baranje na drzavata.Za sekoe neprijavuvanje na mobilizacijata sleduva krivicna.I vidi cudo ni edna pripadnicka na ponezniot pol ne e mobilizirana,feministkive naedns ne se bunat za ednakvost tuku mudro si cutat.Situacija br 2-Operacija planinska bura-Policiski sili se upateni kon Brodec,vo teski vremenski uslovi da eliminiraat nekoi nemirni borci za covekovi prava.I vidi cudo koleskite nikade gi nema normalno vo tie uslovi naednas stanale dami.feministkte poftorno mudro si molcat.Situacija broj 3-Leto,temperatura na vozduhot 40 stepeni pod senka.Na planinata nad mojot grad se desava pozar.Od civilna zastita mi idat pokana deka mora da odam da gasam pozar.Odime ceta nesudeni pozarnikari i 3 dena vdisuvame svez co2 na 100 stepeni.I vidi cudo ni edna zenska osoba vo nasite redovi,se kurajberi.Vo isto vreme mojata togasna devojka,kutrata celosno represirsna od surovoto patrijahalno opstestvo,se zurkase po klubovi so svoite drugarki do rano na sabajle.Posle kutrite pod pritisok ma suroviot patrijarhat,odea na plaza i se kapea vo bistrite vodi na ezeroto.Jas pak pod zastita na patrijarhatot se kvarcav na ognenite jazici.posle nekoj den na devojka mi i se pozaliv kako sum pominal minatiote denovi ,Nejziniot odgovor bese-Maz si ili so si!Vo site ovie slucai dodeka se gini, feministkite na magicen nacin prestanuvaat da baraat ednakvost.Ama vo momentot koga stihijata ke pomini evegi povtorno,od nezni dami se pretvoraat vo zestoki feministki.Feministki bravo za vaseto licemerije!
 
Член од
11 февруари 2015
Мислења
5
Поени од реакции
1
....posle nekoj den na devojka mi i se pozaliv kako sum pominal minatiote denovi ,Nejziniot odgovor bese-Maz si ili so si!...
Те потсетила дека имаш погрешен пристап т.е не е машки. Во таков случај се јавуваш на тел и кажуваш сместа да се нацрта кај тебе и да те опслужува со масажи и фелацио цела недела дури не се опоравиш.
 
Последно уредено:
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.872
Поени од реакции
25.107
Во чест на вчерашниот ден и муабетот од пред некоја страна.


Претходно сакав да се надоврзам на муабетот и да зборувам за шведската кралица Кристина... Изгубив желба! Кој го интересира нека гугла.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
311
Поени од реакции
302
Во чест на вчерашниот ден и муабетот од пред некоја страна.


Претходно сакав да се надоврзам на муабетот и да зборувам за шведската кралица Кристина... Изгубив желба! Кој го интересира нека гугла.
Цел месец гуглање и конечно пронајде нешто а? :pos:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Во чест на вчерашниот ден и муабетот од пред некоја страна.


Претходно сакав да се надоврзам на муабетот и да зборувам за шведската кралица Кристина... Изгубив желба! Кој го интересира нека гугла.

Оваа е значајна во физофијата колку што е претседателот Иванов значен во македонската политика. Ако не е помалку.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom