Феминизам!

Член од
24 октомври 2021
Мислења
19
Поени од реакции
57

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.429
Поени од реакции
19.598
Во основа постајот две врсти на феминистки, грди и убави. Убавите служат за анален секс врзани за радијатор, грдите не служат за ништо, но за жал се побројни.
A ако се грееш на дрва или климу?
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.455
A ако се грееш на дрва или климу?
А ти вака паметен шо беше за Велигден среќен ти Рамазан Бајрам и трк сега кај муслиманите да им кажеш дека и нивната религија е нелогична прикаска.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.429
Поени од реакции
19.598
А ти вака паметен шо беше за Велигден среќен ти Рамазан Бајрам и трк сега кај муслиманите да им кажеш дека и нивната религија е нелогична прикаска.
Hahaha ја сам увек паметан, без разлику на празници, а ти си увек огорчен, морбидан и глуп.

Пологична е религија, него тфој стаф спрема женски род.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.455
Hahaha ја сам увек паметан, без разлику на празници, а ти си увек огорчен, морбидан и глуп.

Пологична е религија, него тфој стаф спрема женски род.
Не се пувај дека знаеш псачки, напред кај Муслиманскиот табор да им кажеш како кај прикаските на Мухамед нема логика.
Да не се секираш ако у куќа нема радијатори, ти си од грдите феминистки глупирај се на раат нема врзување.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.429
Поени од реакции
19.598
Не се пувај дека знаеш псачки, напред кај Муслиманскиот табор да им кажеш како кај прикаските на Мухамед нема логика.
Да не се секираш ако у куќа нема радијатори, ти си од грдите феминистки глупирај се на раат нема врзување.
Стил на пшување ти е селско амфетамински. Не сам ни грд не сам ни феминист.А ти си ултра напоран фашистички шовинист.

Што е тој псачки? Не су сфи аргати од турско време за да ги знаемо овакфи зборови.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.455
Стил на пшување ти е селско амфетамински. Не сам ни грд не сам ни феминист.А ти си ултра напоран фашистички шовинист.

Што е тој псачки? Не су сфи аргати од турско време за да ги знаемо овакфи зборови.
Им кажа на муслиманите дека религијата им е лага како што за Велигден се лигавеше дека христијанството е лага? Мрш првин кај нив да се лигавиш и глумиш паметен!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
Наведете еден проблем на човештвото што феминизмот го решил. Еден.
интеграцијата на транс-џендер заедницата во општеството

Им кажа на муслиманите дека религијата им е лага како што за Велигден се лигавеше дека христијанството е лага? Мрш првин кај нив да се лигавиш и глумиш паметен!
Секако дека не.
Тие гомнојадци немаат ништо друго во себе освен двојни аршини.

Што е тој псачки? Не су сфи аргати од турско време за да ги знаемо овакфи зборови.
Јазик што го зборат твоите соседи од Псача, кај Тито.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.429
Поени од реакции
19.598
интеграцијата на транс-џендер заедницата во општеството


Секако дека не.
Тие гомнојадци немаат ништо друго во себе освен двојни аршини.

Јазик што го зборат твоите соседи од Псача, кај Тито.
Потчинет, каај си бе, стфарно си га сменија тон, господ како диригент ти е нели.

Псача нема врску сс псачку ваљда, како што ја неам врску сс тој ранкофско село.

Хаха гомнојадац а?
Од куде ви знаете дали ја сам прашја муслимани за ислам и Мухамед. Па ја не сам на форум на сфаки пет минута у сфаку тему. Движу низ људи, дискутирале смо.
И да ви кажу прао не су ми давале такфи прости нападни одговори како вас. Да, аргументи немаф како вас, ама не су ме нападале и вреѓале. Не ги се чуду што веруеф у нереално, океј прости су, ама интелигентни мулти и сеопширни познавачи на сфе како вас, е стфарно ме изненадисте од прости вреѓања и глупи одговори. И нели се потценуете сс тој што се споредуете сс шиптаpи и било какфи муслимани на наши простори.

Ајде Берик одговори ми, зшто сам ја гомнојадац што сакам да ми објасниш како воскреснаја Исус.

Или па ке се вадиш на офтопик. Нема да не кара дедо боже не се секирај, а и не е строг петак нели.

Само плис не га мешај Смилкофско, знамиња и попис.
 
Последно уредено:
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.455
Потчинет, каај си бе, стфарно си га сменија тон, господ како диригент ти е нели.

Псача нема врску сс псачку ваљда, како што ја неам врску сс тој ранкофско село.

Хаха гомнојадац а?
Од куде ви знаете дали ја сам прашја муслимани за ислам и Мухамед. Па ја не сам на форум на сфаки пет минута у сфаку тему. Движу низ људи, дискутирале смо.
И да ви кажу прао не су ми давале такфи прости нападни одговори како вас. Да, аргументи немаф како вас, ама не су ме нападале и вреѓале. Не ги се чуду што веруеф у нереално, океј прости су, ама интелигентни мулти и сеопширни познавачи на сфе како вас, е стфарно ме изненадисте од прости вреѓања и глупи одговори. И нели се потценуете сс тој што се споредуете сс шиптаpи и било какфи муслимани на наши простори.

Ајде Берик одговори ми, зшто сам ја гомнојадац што сакам да ми објасниш како воскреснаја Исус.

Или па ке се вадиш на офтопик. Нема да не кара дедо боже не се секирај, а и не е строг петак нели.

Само плис не га мешај Смилкофско, знамиња и попис.
Кај муслиманите прво, прво со муслиманите да го тупиш- ако смееш. А како шо гледам дека си многу храбар, не смееш со нив. Само со каурите смееш да се измотаваш и да глумиш мудрец.
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.298
Поени од реакции
4.699
... сакам да ми објасниш како воскреснаја Исус.
Ако сакаш да дознаеш повеќе за воскресението, треба да се поврзеш со Исус Христос. Со твојата недоверба, нема да можеш да разбереш, колку и да ти објаснуваме. Верата во воскресението ми дава надеж за спасение.
На распнувањето умрело Неговото физичко тело кое било поврзано со материја од овој свет. Вистинското чудо се случило во „гробот“, кога Моќта на Отецот преобразиле сѐ што е старо и врзано за смртниот свет во нова, бесмртна форма на духот, душата и телото поврзано со светот на Отецот.
Дали јас верувам во нешто што не можам да го видам или докажам?
Да... Сѐ додека науката е немоќна да ме убеди во спротивното.
И после тоа пак ќе верувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom