Феминизам!

Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.366
Поени од реакции
40.187
Edinstvenoto nesto sho gi turka zenite vo IT e finansiskata sigurnost.

Mnogu jaki zborovi za kompetentnost od covek sho ne znae da se snajde okolu funkionalnosti na forumov.
тоа што ти го кажувам е реалноста, исто ти е ко ја да аплицирам да бидам вработен во градинка или пак медицинска сестра.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.508
Поени од реакции
28.869
тоа што ти го кажувам е реалноста, исто ти е ко ја да аплицирам да бидам вработен во градинка или пак медицинска сестра.
Da, nekoj sho nema dopirni tocki so IT kazuva za realnost.

Eh uste se sho bese napisano na forumov da e vistina.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
тоа што ти го кажувам е реалноста, исто ти е ко ја да аплицирам да бидам вработен во градинка или пак медицинска сестра.
Ако си ти некаков еталон и репрезент на "реалноста", одбирам да живеам во "нереалност".
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.366
Поени од реакции
40.187
@Ron Burgundy пријателе бегај.....змии многу има овде.
не им се плашам, отпорен сум веќе на нивниот отров. Штета што ова модерно време ги трансформира во исфрустрирани битија, нон стоп да идат контра и против природата, па ќе гледаме почесто теми барам господарка и типчиња ко @Forza Milan!!! :icon_lol:
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
@Ron Burgundy, фала ти на срцето, идам да си го уновчам. Во принцип ме иритирало кога некои самопрогласени локални шерифи и авторитети тука се изживуваат над тебе, но денес малку ме пишмануваш со ставовиве.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.366
Поени од реакции
40.187
@Ron Burgundy, фала ти на срцето, идам да си го уновчам. Во принцип ме иритирало кога некои самопрогласени локални шерифи и авторитети тука се изживуваат над тебе, но денес малку ме пишмануваш со ставовиве.
ставовите се тие, тоа е реалноста. Кои шерифи мислиш?
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
ставовите се тие, тоа е реалноста. Кои шерифи мислиш?
Едни кои се уфилмале дека се омнискиентни, ги демистифицирале жените и продреле во нивната суштина ("жените се дрољи, местото им е исклучиво во кујна и добри се само за прокреација") и особено на вакви теми се расфрлаат со крајно луцидни опаски и контрааргументи со кои комплетно го дискредитираат опонентот - од типот "глуп си". Звучи познато?
 
Последно уредено:
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Точно е дека се гледа амбициозност, ама не се согласувам со ова. Не знаеш што доаѓа во животот, а ниедно работно место не е вечно.
Ајде ајде,професор на државен факултет мислиш дека не е доживотно работно место!?Кој би имал повеќе шанси кај повеќето жени, професор на факултет или некој невработен,па макар изгледал ко Бред Пит?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.366
Поени од реакции
40.187
Едни кои се уфилмале дека се омнискиентни, ги демистифицирале жените и продреле во нивната суштина, особено на вакви теми и се расфрлаат со крајно луцидни опаски од типот "глуп си".
на сусаро мислиш? Он не ми е никаков проблем, а камоли да се изживува на мене. Он вирееше у едно друго доба, ова е некој последен крик од него.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
на сусаро мислиш? Он не ми е никаков проблем, а камоли да се изживува на мене. Он вирееше у едно друго доба, ова е некој последен крик од него.
Не мислам на Сусамко, не го ни имам читано (а нешто ми вика дека во некое догледно време и нема).
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.928
Поени од реакции
35.800
Не знам зошто земав да ја читам темава од кога бев цитиран...
Кога сум веќе тука, да испрдам и ја некоја генерализација...

Сусаро со неговите постови за убер сељак, ја доловува суштината, ама само делумно.
Зошто?
Затоа што никогаш во неговите приказни не кажува како завршува тој убер сељак во животот. Дали води среќен, исполнет живот или својата утеха на промашените животни одлуки ги бара подоцна во нископрофилни сеуште нереализирани девојчиња кои не знаат кај тераат со животот. И до кога така? Додека комплетно не биде фрлен на буниште, прегазен од сите, како искористен куртон.
Такви се и неговите примери како Бранко, Мурињо итн. итн. Видете ги само нивните животи, ќе ви стане јасно.

Од друга страна пак, личната сатисфакција на еден реализиран и успешен маж не се задоволува со квантитет и чаталење во кафана колку ебал. Не се задоволува со нешто што е под него, со нешто што паѓа на евтини фори од типот: "види ме, јас ебам".
Профилот на неговиот scope е подалеку од тоа да го навлажни на следното Петочно излегување со првата која ќе му ги рашири нозете.
Не за секого е успешна реализација краткотрајна сатисфакција, на терет на долготрајно мизерување.

ЈБГ, квалитетот се плаќа, ама и добивката подоцна е далеку поголема.
А тој квалитет знае да биде препознаен од страна на двата пола. :)
Како процени дека овие немаат исполнети животи?
Имаат пари да не купат сите што сме тука и сапун да не сварат ако имаат желба, 5 поколенија после нив нема да успеат да ги потрошат парите што ги опљачкаа и со прст да не мрднат, стигнаа до највисока позиција во државата и до најголема моќ.
Функцијата е минлива, тогаш пикот на моќта е најголем, но дури и по завршување на функцијата парите кои ги имаат им даваат моќ да се над сите останати во општеството.
Кај луѓе како овие кои имаат добра работна етика и желба за моќ исполнетоста во животот се сведува на моќта што ја поседуваат.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.366
Поени од реакции
40.187
Не мислам на Сусамко, не го ни имам читано (а нешто ми вика дека во некое догледно време и нема).
знам на кои мислиш, али тоа е кога некој таков штрумф со 70 IQ што комуницира со доскочници ќе го направиш админ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom