Фарови

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Ubavi se onie prozirni farovi za Yugoto i za Golf gi ima sekako a so minimalni prepravki pasuvaat i na Fico.
И, на што личи целината на крајот?
Модерни работи на стари коли не одговараат. Изгледа невкусно.
барем за мене.
Ќе бапнам ксенон на нешто од 1971 и фраер сум...шознам...
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Vo pravo si na Fico i ne izgledaat bas nesto no na Yugoto dobro mu stojat. Edinstveno sto stakloto nema lekja da go nasocuva snopot svetlina pa malku ja rasfrluva i kade ne treba



 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
A da si kupite XENON farovi od CITROEN pa da go nasocuvate socivoto kade sakate ama treba da go zavrtite volanot :smir:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Da se vratime malce nazad i da vidime kakvi bile farovite?
 

Attachments

Член од
21 јули 2007
Мислења
73
Поени од реакции
0
ај дај казете каде мозе да најдам ксенон фарови, за голф 4 и 5 ми треба???










,
 
Член од
2 декември 2012
Мислења
189
Поени од реакции
24
Ме интерсира во врска со Xenon светла (за долго и кратко) За скутер 50цц.Гледам по интернет во македонија бесплатна достава до дома цените се движат од 2900 до 4000денари.Е сега ги купувам Хенон светлата дали имам слушнато дека треба занив посебна инсталација некоја си колку ќе ме кошта таа инсталација и дали е потребна ?
*Значи не сум сигурен за тоа не ме фаќајте одма за збор :D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Ќе ти го празни брзо акумулаторот, мора да се на акумулатор врзани несмее да варира струјата. Ако остаиш пуштени светла со угаснат мотор за 5 минути отиде акумулаторот. Не е баш среќно решение ксенонот за 50ццм
 
Член од
2 декември 2012
Мислења
189
Поени од реакции
24
Друго мислење некоа решение има ли за тоа или едноставно за 50цц не бива ксенон ?
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
јас имам ксенон ама на колата, и засега сум многу задоволен, инаку да си имаат посебна инсталација и да знаеш дека реглерот има скратен живот со ксенон ::)
 
Член од
7 ноември 2008
Мислења
10
Поени од реакции
1
shop koj e dobar so kvalitet i montaza na istite?
preporaka koj brend se nudi na pazarov,od licno iskustvo?
dali 6000k ke izvadi kristalno bela boja ili bela obicna-sto smeta na okolinata?
najdobroto na pazarov sto se nudi ili isplatlivo da se poraca?
 

Ron0n

The Mercedes Guy
Член од
16 август 2009
Мислења
351
Поени од реакции
198
Друго мислење некоа решение има ли за тоа или едноставно за 50цц не бива ксенон ?
Комплет преработка на намотките и магнетот кај палењето, друг реглер, појак акумулатор и мнооогу среќа. Ова ниеден мајстор не се нафаќа да го прави, а и не верувам дека има многу материјали по интернет за како да ги преработиш намотките. Прво да ја средам фазата на палење кај мене на веспата, па после ќе пробам да наместам ксенон со овие преработки и ќе постирам слики (здравје боже да пукне еднаш пролет).

Инаку, кај некои веспи ксенонот ќе „работи“, но нема многу добро или брзо ќе го празни акумулаторот заради што неможе да го наполни колку што ксенонот го празни. Значи шансата ти е 70:30 :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Друго мислење некоа решение има ли за тоа или едноставно за 50цц не бива ксенон ?
Наместо ксенон, да поставиш ЛЕД диоди. Тоа е алтернативата.

Евентуално да си купиш нормален мотор, и да не отвараш тема за секое прашање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom