Фармацевтска мафија!

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
Не ме разбираш што зборам. Ја не зборам за антибиотици. Зборам за апчиња за депресии, апчиња против бременост итн.
И тие за депресии делуваат дирекно,
крајна неизлечлива фаза е друга постапка, можеби знаеш која е...
и лековите против бременост исто, како инаку би можело ако не хормонски блок?

Иначе само првите неколку беа антибиотици :))


Од кај па ти знаеш дали не поминале 15 години откако е најден лек за нешто? Во лабораторија им седиш?
да :)

Ги гледаш работите од еден агол и нормално ќе добиеш вакви видици ко што ги имаш. Не ми се објаснуваат работи што некој не може и не сака да ги прифати.
Слободно прашај и научи :)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Моментално пијам Комбуха чај, покрај разните други киселини што ги има има една киселина која се вика глукоронска киселина, освен црниот дроб и во Комбуха чајот не може да се најде на ниедно друго место ниту во природа ниту пак може вештачки да се синтетизира.




Се пристапува овде од погрешен агол, не е заради пари профит тие се дел од сложувалката ама се само мал дел неважен небитен. Заради тебе е, заради мене заради нас е, затоа што треба да бидеме систематски и масовно тивко труени, треба да ни биде нашиот имунитетен систем нестабилен, и тоа се прави тивко и внимателно со тоа што отровот ни се представува како лек, и ефектите се представуваат како случајни ненамерни несакани ефекти, а всушност се намерно предизвикани и тоа си оди во пакет со таа хемија. Е сега зошто се прави тоа, па се знае бре треба робовите што ја градат оваа приамида да бидат заглупени мирни тивки сервилни за да може лесно да се манипулира со нив. Затоа што роб што мисли не е роб тој е слободен човек затоа што успева да мисли со своја глава и ќе види дека играта е намесетена и тој секогаш е губитник во нејзе.
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
И тие за депресии делуваат дирекно,
крајна неизлечлива фаза е друга постапка, можеби знаеш која е...
и лековите против бременост исто, како инаку би можело ако не хормонски блок?

Иначе само првите неколку беа антибиотици :))



да :)
Не делуваат директно апчињата за депресија. Јас не сум со мисла дека сме само ова физичко тело - него body, mind, spirit. Значи, друг е коренот на депресијата.

Апчињата против бременост се полни со хормони. Зар е тоа здраво? Има алтернативен метод за спречување на бременост којшто нема хормони и нема опасност за згрутчување на крв. Тоа е IUD. Безопасен 100%. Ама го користат само на жени што веќе родиле и тоа треба посебно да си го побараш, ако не го направиш тоа ќе ти ги тутнат апчињата. Сфати си сама зошто е тоа така.

Слободно прашај и научи :)
Тебе ти треба објаснување, не мене :smir:

--- надополнето ---

Моментално пијам Комбуха чај, покрај разните други киселини што ги има има една киселина која се вика глукоронска киселина, освен црниот дроб и во Комбуха чајот не може да се најде на ниедно друго место ниту во природа ниту пак може вештачки да се синтетизира.




Се пристапува овде од погрешен агол, не е заради пари профит тие се дел од сложувалката ама се само мал дел неважен небитен. Заради тебе е, заради мене заради нас е, затоа што треба да бидеме систематски и масовно тивко труени, треба да ни биде нашиот имунитетен систем нестабилен, и тоа се прави тивко и внимателно со тоа што отровот ни се представува како лек, и ефектите се представуваат како случајни ненамерни несакани ефекти, а всушност се намерно предизвикани и тоа си оди во пакет со таа хемија. Е сега зошто се прави тоа, па се знае бре треба робовите што ја градат оваа приамида да бидат заглупени мирни тивки сервилни за да може лесно да се манипулира со нив. Затоа што роб што мисли не е роб тој е слободен човек затоа што успева да мисли со своја глава и ќе види дека играта е намесетена и тој секогаш е губитник во нејзе.
Профитот е само еден дел од целата шема. Неколку декади уназад на црнечката популација им се презентираа наводни вакцини - што беше цела една голема лага која тек сега излезе на видело. Ги искористија како лабаротиски заморчиња.
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
Не делуваат директно апчињата за депресија. Јас не сум со мисла дека сме само ова физичко тело - него body, mind, spirit. Значи, друг е коренот на депресијата.

Апчињата против бременост се полни со хормони. Зар е тоа здраво?
Јас зборувам за патофизиолошка депресија, со која луѓето се раѓаат, за таа стекнатата има психолози ако не сакаш лекови.
Нормално дека не е здраво ако претераш со нив, но делуваат на циклусот за да не дојде до бременост, тоа го бараш-тоа добиваш, имаш несакани ефекти од се, просто кажано дури и од сливи.
Нормално е квадратот да не ја разбира коцката-му фали една димензија.



внимателно со тоа што отровот ни се представува како лек, и ефектите се представуваат како случајни ненамерни несакани ефекти, а всушност се намерно предизвикани и тоа си оди во пакет со таа хемија.
Самиот поим фармација доаѓа од зборот Pharmacon што значи лек-отров
Одсекогаш лекот бил отров и отровот бил лек
немора да зборуваме за синтетски
ето ти природни:
Кардиотониците делуваат на принцип на Кардиотонични хетерозиди изолирани од Fam.Solanaceae, екстремно отровни билки, кои во мала концентрација делуваат преку адренергички механизам, погуглај си како. Тоа се тие, баш тие.
И патем ти пишува во Patient information leaflet дека имаш тие и тие несакани ефекти, фармацевтската индустрија не ги крие нив, немораш да земаш ако не сакаш.
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Јас зборувам за патофизиолошка депресија, со која луѓето се раѓаат, за таа стекнатата има психолози ако не сакаш лекови.
Нормално дека не е здраво ако претераш со нив, но делуваат на циклусот за да не дојде до бременост, тоа го бараш-тоа добиваш, имаш несакани ефекти од се, просто кажано дури и од сливи.
Нормално е квадратот да не ја разбира коцката-му фали една димензија.




Самиот поим фармација доаѓа од зборот Pharmacon што значи лек-отров
Одсекогаш лекот бил отров и отровот бил лек
немора да зборуваме за синтетски
ето ти природни:
Кардиотониците делуваат на принцип на Кардиотонични хетерозиди изолирани од Fam.Solanaceae, екстремно отровни билки, кои во мала концентрација делуваат преку адренергички механизам, погуглај си како. Тоа се тие, баш тие.
И патем ти пишува во Patient information leaflet дека имаш тие и тие несакани ефекти, фармацевтската индустрија не ги крие нив, немораш да земаш ако не сакаш.
Извини, ама несакани ефекти од слива и несакани ефекти од хемотерапија не мери. И ми пребираш на што ќе одговориш. Има алтернативен метод на анти беби апчето - тоа е IUD (без side effects и без хормони), за кое не ти го кажуваат одма него ти ги бутаат апчињата за пари да идат у компаниите што ги произведуваат. Има лек за ММД - тн неизлечива болест. Гледам дека учиш за овие работи, ама не ја гледаш поголемата слика. Плус, во МК не сте толку бомбардирани со писма за донации, со реклами со ова со она и не те кривам што не си запознаена. Млада си уште, имаш време и ке си увидиш.
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
Извини, ама несакани ефекти од слива и несакани ефекти од хемотерапија не мери.
Добро, кажав просто со слива, сега ако сакаш покомплицирано земи си за пример атропа, датура, бутин... со цел да увидиш за постоењето на несаканите ефекти.
Одсекогаш постоеле, уште пред фармацијата како гранка да се диференцира од медицината.
Знаеш ли дека пред неколку века единствениот лек за туберколоза бил: или сакаш да се излечиш од туберколоза а од несакан ефект да останеш глув, или сакаш да умреш од туберколоза? Мислиш дека во тоа време докторите (тогашни фармацевти) биле свесни за некаква си мафија и некаков си профит?
Конкретно за хемотерапијата, несаканите траат се додека трае терапијата, но затоа што престаува поефтина верзија најчесто е употребена. При неоплазми не толку долго време се користат активни компоненти инкорпорирани во наночестички кои успешно ја уништуваат неоплазмата, и нормално скапи се поради технолошката постапка на производство.

Има алтернативен метод на анти беби апчето - тоа е IUD (без side effects и без хормони)
да нема хормони, ама затоа што е стран предмет има зголемена можност од страна инфекција, пробушување на матката, можност за изместување.... значи не постои нешто што нема апсолутно несакани ефекти.

Има лек за ММД - тн неизлечива болест.
Помал е бројот на неизлечливи болести. Тоа е факт.
А поголем на популацијата умира од излечливи болести за кои постои лек, (од неинформираност и незаинтересираност).

во МК не сте толку бомбардирани со писма за донации, со реклами со ова со она
не сме информирани во Македонија за поголемиот дел од лековите затоа што ги немаме во регистарот за лекови.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Како тоа антибиотиците делувале на симптомите на вироза, а јас не знам?! :)



Пред да кажиш дека знаеш нешто, за разлика од ние што не знаеме (пример дека има желудочни талози од Вит.Ц) пастирај факт- проверена публификација во пдф или слично :)
И кажи за каква форма на Вит.Ц зборуваш.
Јас не сум фармацевт, ако не е антибиотик нешто е, во форма на таблета хемиски создадена, колку добра, толку и штетна.

Не знам дали воопшто постои публикација било каква, станува збор за човек кој го познавам, кој мислеше дека треба да пие витамин ц во вид на таблета, и секој ден во рок од неколку години пиеше по една табла на ден, констатација на обдукцијата за смртта беше талог на желудник предизвикан од витамин ц.

--- надополнето ---

Доказ? Нема доказ од многу причини. Еве ке направам една компарација со НЛОа-та кои почнаа да се појавуваат од 50-тите години па наваму, кои упатуваат дека се управувани од вонземска цивилизација. Доказ за жал од тоа нема никаде, и да има по некоја мала случајност тој со голема умешност се покрива од „властите“. Но зошто пак тие да го кријат тоа? Ехееее, исто така од милион причини.
1. Хаос 2. Религиозна катастрофа 3. Паѓање на моралот на луѓето ширум светот 4. Повеќе луѓе ке веруваат во вонземјани отколку во натприродна религиозна сила. ... итн итн.
За разлика од овие верувања, медицината пак ги покрива своите откритја по малку поразлични причини. На нашиов свет има измислено лек против ракот, сидата и други смртоносни болести. Знам дека репликата на ова ке биде: „па ако го имаат зошто не помогнат на луѓето“ и типично. Размислете. Причините се пред нашите очи. За да има баланс, за да има хармонија и контрола над вибрациите кои се случуваат ширум светот. Реално гледано смртоносните болести го одржуваат светот во баланс. И сега ке речете абе овој е удрен малку... Ако гледањето со реален поглед кон светот го нарекувате удрено тогаш да, таков сум. Зарем размислувате толку еднонасочно? Нашата технологија е толку напредна што веројатно вие и незнаете. Најголемите откритија не се познати на човекот: Првиот робот кој размислува сам по себе, првата ворп брзина, успорување на времето, безпросторната компресија... Тоа се работи кои веќе постојат, можеби не се тестирани до тој степен да се употребат на ниво за сите луѓе да знаат, но верувајте дека ако СИДА-та и ракот станат масивни болести и почнат да се шират бргу на овој свет, тоа ќе им биде најмал проблем на генетичарите и фармацевтите. Секогаш гледаме на нештата со факти, со докази кои ги бараме, а знаеме дека не постојат. Но, доказот е психолошки кој можеби нема да го разбериш ама постои и тука е, кај тебе, кај мене и кај сите нас. Доказот е во тоа што човечката раса не памти во својата историја да имал проблем со нешто што морал да го надмине за да има подобар живот, без разлика дали тоа било болест, начин на живеење, приспособување на средина, конвертирање... итн. Таквиот код на живеење и инстинктот кој не тера да преживееме по секоја цел е впишан во нашиот церебрален кортекс. Ако не ми веруваш направи еден краток брифинг на целата историја откако постои човекот како биолошко суштество... Според ова на човекот му требало помалку од 70 години за да премине од лесни неефикасни едрелици до вселенски бродови кои патуваат на огромни релации. СИДА-та постои ... хмм... Одсекогаш, а медицината? Исто одсекогаш. Современата медицина можеби постои 150 години... СИДА-та е една од најчестите смртоносни болести и најголема преокупација на фармацевтите... Мислиш дека им требало повеќе од 100 години за да откријат лек...?
Сидата не е болест која постои од секогаш. Сидата е вирус создаден во лабораторија, но во времето кога сеуште не се создавало прво антивирус па вирус. Сидата се појавува прво во Холивуд меѓу геј популацијата, подоцна од геј популацијата се пренесува на женскиот род преку дрогата, односно повеќе луѓе користат иста игла. На почетокот е нарекувана ,,болест на гејовите,, подоцна е променето името.
Ист тип на болести се САРС, птичји, свински итн вируси.
Истите не се познати пред 150 години.

--- надополнето ---

- КОЈ е лекот против ракот? Штом веќе тврдиш дека го има. Оној од бугарчето? Или од разните "исцелители" кои би си ја продале мајка си за некое евро?
- Вибрации кои се случуваат ширум светот е нешто научно? Хм...
- Ракот Е масовна болест, секој седми човек во светот заболува од рак и се' повеќе луѓе ќе заболуваат. Како тоа не е проблем на научниците?
- Со памтењето реченицата е чиста психоделија.
Но, всушност, не се труди да ми објаснуваш со вакви "факти". Ако веќе си тргнал, најди научни студии, ВИСТИНСКИ факти (знаеш што е факт, така?) и докажи ми дека е тоа така како што викаш дека е. Не, не се потрудив да навлезам во "длабочината" на твојата мисла затоа што очигледно пробуваш да се направиш паметен со изрази кои веројатно си ги слушнал во некоја епизода на Star Trek или Dr Who. Ако веќе спомнуваме серии. :smir:
Како и да е, да не oдиме комплетно оф-топик, ако имаш медицински факти (во здравје е темава, нели) повели - изложи ги. Ако не, пишувкај си во Мистерии, Чуда, Врагови, Еврејски заговори и слични инспиративни теми. :back:


Сарсот беше предизвикан од човечка рака за да се намали пред се кинеското население. Пренаселеноста на кинезите, јапонците претставува еколошка закана (и мислам дека и самата природа веќе си го зема нивното требење во свои раца, па и орканите во Америка се случија во места кои најмногу се населени со азијати) и светските сили одлучија да ги подистребат. многу просто и едноставно.
или, свинскиот грип..... абе ајде. само се произведоа миљарди вакцини против него, кои на крај испаднаа не толку ефикасни, жртвите од грипот беа или прастари, или заболени со др. болести, па умреа не од грипот, ама од нешто сосема трето, битно се продадоа вакцините.
Само будала мисли дека е тоа нешто природно.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Јас не сум фармацевт, ако не е антибиотик нешто е, во форма на таблета хемиски создадена, колку добра, толку и штетна.

Не знам дали воопшто постои публикација било каква, станува збор за човек кој го познавам, кој мислеше дека треба да пие витамин ц во вид на таблета, и секој ден во рок од неколку години пиеше по една табла на ден, констатација на обдукцијата за смртта беше талог на желудник предизвикан од витамин ц.

--- надополнето ---



Сидата не е болест која постои од секогаш. Сидата е вирус создаден во лабораторија, но во времето кога сеуште не се создавало прво антивирус па вирус. Сидата се појавува прво во Холивуд меѓу геј популацијата, подоцна од геј популацијата се пренесува на женскиот род преку дрогата, односно повеќе луѓе користат иста игла. На почетокот е нарекувана ,,болест на гејовите,, подоцна е променето името.
Ист тип на болести се САРС, птичји, свински итн вируси.
Истите не се познати пред 150 години.

--- надополнето ---



Сарсот беше предизвикан од човечка рака за да се намали пред се кинеското население. Пренаселеноста на кинезите, јапонците претставува еколошка закана (и мислам дека и самата природа веќе си го зема нивното требење во свои раца, па и орканите во Америка се случија во места кои најмногу се населени со азијати) и светските сили одлучија да ги подистребат. многу просто и едноставно.
или, свинскиот грип..... абе ајде. само се произведоа миљарди вакцини против него, кои на крај испаднаа не толку ефикасни, жртвите од грипот беа или прастари, или заболени со др. болести, па умреа не од грипот, ама од нешто сосема трето, битно се продадоа вакцините.
Само будала мисли дека е тоа нешто природно.
Талог на желудник како дијагноза? Застој - да, талог - не. Предизвикан од витамин ц? Тешко таа работа... Подобро распрашај се, теоријава не држи баш.
Не спомнав никаде сарс, зошто се почувствува повикан/а да ме цитираш на ова мислење?
Ако сакаше да се истакнеш дека сум будала, не, не сум, не верувам дека сарсот и сидата се природно создадени. Факт е дека се лабораториски создадени и пуштени меѓу луѓето за после да се заработи од лековите за нив. Прочепкај малце низ темиве, види што имам напишано на темата за свински грип и на темата за сида. Патем, вакцините не се продадоа, речиси никој не ја прими вакцината, сепак луѓето не се до толку овци.
Но, орканите се случиле во места кои најмногу се населени со азијати? C'mon...
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Примаа вакцини за свински грип по Америкава. Заплашуваа и по школиве, летоци фрчеа наоколу, луѓево беа во паника. По локалните вести само се збореше за деца како префатиле вирус од школо и починале......море, се испропродадоа вакцините. :toe:
 
Член од
10 септември 2010
Мислења
273
Поени од реакции
25
Јас сум веќе долго време во битка со копилињата од фармацевската мафија, има доста престрелки со ниф, сакаат да ми ги украдата кучкуте но јас не попуштам, им ги убиф најголемите дилери на дрога, а на нив им пратиф кучки,демек ми ги украле се е наместено а тоа се устваи кучки-шпиони и сега еве успешно ги следам им ги знам потезите И ГИ ПУКАМ МАДАФАКЕРИТЕ ДОЛЕ
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Талог на желудник како дијагноза? Застој - да, талог - не. Предизвикан од витамин ц? Тешко таа работа... Подобро распрашај се, теоријава не држи баш.
Не спомнав никаде сарс, зошто се почувствува повикан/а да ме цитираш на ова мислење?
Ако сакаше да се истакнеш дека сум будала, не, не сум, не верувам дека сарсот и сидата се природно создадени. Факт е дека се лабораториски создадени и пуштени меѓу луѓето за после да се заработи од лековите за нив. Прочепкај малце низ темиве, види што имам напишано на темата за свински грип и на темата за сида. Патем, вакцините не се продадоа, речиси никој не ја прими вакцината, сепак луѓето не се до толку овци.
Но, орканите се случиле во места кои најмногу се населени со азијати? C'mon...
Дали кажав дека не сум лекар, ниту фармацевт? Да, доктор по обдукцијата како причина за смрт наведе дека е нешто предизвикано од претерана консумација на витамин Ц. Баш така. Нема што повеќе да докажувам.
А дека луѓето се до толку овци, факт е дека сите се шетаа со маски, не знам колку вакцини кај нас се примија, а и на светско ниво, се до оној момент кога не се покажа дека нема потреба од нив. Не ти викам дека си ти будала, ама сарсот го спомна во иста реченица со болест од пред 150 години. Сарсот не постоеше пред 150 години. Затоа, не можеме да зборуваме дека тогаш некој бил заболен или се лекувал или умрел од таа болест.

--- надополнето ---

Примаа вакцини за свински грип по Америкава. Заплашуваа и по школиве, летоци фрчеа наоколу, луѓево беа во паника. По локалните вести само се збореше за деца како префатиле вирус од школо и починале......море, се испропродадоа вакцините. :toe:
Да де... ама нема мафија. Вакцините беа бесплатни, со хуманитарна основа.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Дали кажав дека не сум лекар, ниту фармацевт? Да, доктор по обдукцијата како причина за смрт наведе дека е нешто предизвикано од претерана консумација на витамин Ц. Баш така. Нема што повеќе да докажувам.
А дека луѓето се до толку овци, факт е дека сите се шетаа со маски, не знам колку вакцини кај нас се примија, а и на светско ниво, се до оној момент кога не се покажа дека нема потреба од нив. Не ти викам дека си ти будала, ама сарсот го спомна во иста реченица со болест од пред 150 години. Сарсот не постоеше пред 150 години. Затоа, не можеме да зборуваме дека тогаш некој бил заболен или се лекувал или умрел од таа болест..
КАДЕ, во КОЕ МИСЛЕЊЕ НА ТЕМАВА го спомнав сарсот во иста реченица со болест од пред 150 години?
Вакцините беа причина за тужба против СЗО за лажно создавање паника и се предмет на меѓународни правни санкции, целата таа претстава беше тешка глупост. За свинскиот грип погледај ја другата тема.
На оваа тема пишував за лекот за рак затоа што неколку члена го акцентираа тоа. Ако имаш нешто да кажеш во врска со тоа што на темава го напишав, повели, ако не, цитирај ме кај што имаш да кажеш нешто во врска со тоа што сум го напишала.
 

NaughtyByNature

Y Child
Член од
1 декември 2010
Мислења
423
Поени од реакции
427
BAYER AG
Bayer AG (German pronunciation: [ˈbaɪɐ]) is a chemical and pharmaceutical company founded in Barmen, Germany in 1863. Today it is headquartered in Leverkusen, North Rhine-Westphalia, Germany. It is well-known for its original brand of aspirin.

Controversies
In his book Aspirin: The Story of a Wonder Drug, author Diarmuid Jeffreys investigated Bayer's sponsorship of the experiments of Nazi Dr. Josef Mengele. In 1956 Fritz ter Meer became chairman of Bayer's supervisory board. He was convicted at the Nuremberg trials for his part in carrying out experiments on human subjects at Auschwitz and imprisoned for five years. He was found "guilty of count two, plunder and spoliation, and count three, slavery and mass murder, sentenced to imprisonment for seven years."[12]

http://en.wikipedia.org/wiki/Bayer
IG FARBEN​
I.G. Farbenindustrie AG was a German chemical industry conglomerate. Its name is taken from Interessen-Gemeinschaft Farbenindustrie AG (lit. Community of interest of the dye industry). The company was formed in 1925 from a number of major companies that had been working together closely since World War I. During its heyday IG Farben was the fourth-largest company in the world, after General Motors, U.S. Steel and Standard Oil. During the planning of the invasion of Czechoslovakia and Poland, IG Farben cooperated closely with Nazi officials and directed which chemical plants should be secured and delivered to IG Farben.

FOUNDING MEMBERS
IG Farben was founded on December 25, 1925, as a merger of the following six companies:
- BASF
- Bayer
- Hoechst (including Cassella and Chemische Fabrik Kalle)
- Agfa
- Chemische Fabrik Griesheim-Elektron
- Chemische Fabrik vorm. Weiler Ter Meer

World War II

During the planning of the invasion of Czechoslovakia and Poland, IG Farben cooperated closely with Nazi officials and directed which chemical plants should be secured and delivered to IG Farben.

In 1941, an investigation exposed a "marriage" cartel between John D. Rockefeller's United States-based Standard Oil Co. and I.G. Farben. It also brought new evidence concerning complex price and marketing agreements between DuPont, a major investor in and producer of leaded gasoline, United States Industrial Alcohol Company and their subsidiary, Cuba Distilling Co. The investigation was eventually dropped, like dozens of others in many different kinds of industries, due to the need to enlist industry support in the war effort. However, the top directors of many oil companies agreed to resign, and oil industry stocks in molasses companies were sold off as part of a compromise worked out.

IG Farben held the patent for the pesticide Zyklon B (used in Holocaust gas chambers), and owned 42.2 percent (in shares) of Degesch which manufactured it. IG Farben also had managers in Degesch's Managing Committee. Of the 24 directors of IG Farben indicted in the so-called IG Farben Trial (1947–1948) before a U.S. military tribunal at the subsequent Nuremberg Trials, 13 were sentenced to prison terms between one and eight years. Some of those indicted in the trial were subsequently made leaders of the post-war companies that split off from IG Farben, including those who were sentenced at Nuremberg.

http://en.wikipedia.org/wiki/IG_Farben
http://en.wikipedia.org/wiki/IG_Farben_Trial
Coincidence?
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
Дали кажав дека не сум лекар, ниту фармацевт? Да, доктор по обдукцијата како причина за смрт наведе дека е нешто предизвикано од претерана консумација на витамин Ц. Баш така. Нема што повеќе да докажувам.
А дека луѓето се до толку овци, факт е дека сите се шетаа со маски, не знам колку вакцини кај нас се примија, а и на светско ниво, се до оној момент кога не се покажа дека нема потреба од нив. Не ти викам дека си ти будала, ама сарсот го спомна во иста реченица со болест од пред 150 години. Сарсот не постоеше пред 150 години. Затоа, не можеме да зборуваме дека тогаш некој бил заболен или се лекувал или умрел од таа болест.

--- надополнето ---



Да де... ама нема мафија. Вакцинилатни, со хуманитарна основа.
ako preterana konzumacija e pricina za smrtta koj e kriv? doktorot so go prepisal toa ili pacientot so na svoja raka zemal sekoj den vo tek na nekolku godini?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom