Фан клуб: Чикаго Булс!

  • Креатор на темата Паспарту
  • Време на започнување

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Доста подобар е тимов од минатава сезона и што е најважно нема да мора да го гледаме б(Л)узер како промашува. Едвај чекам да почне сезоната па да видиме што како :)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
http://www.nba.com/bulls/news/bulls-re-sign-center-nazr-mohammed-2014
Сепак сме го потпишале и Нази Мохамед. Велат одличен locker room guy, одличен бек ап, е сега дали ова значи дека Беирстоу (ваљда вака се читаше) ќе биде пратен во Д Лига ќе видиме, ама веројатно ќе биде така.

Веројатно ростерот ќе биде:
Ноа , Гибсон, Миротич, Гасол, Мохамед, Беирстоу?, Батлер, Данливи, МекДермот, Мур, Батлер, Снел, Хајнрих, Брукс, Роуз.
15 играчи кои сите кога би биле во игра би можеле да имаат импакт на натпреварот. Ова веројатно значи дека Роуз на почеток нема да биде многу форсиран веројатно дури не се 100% сигурни дека повредата е минато, па до тогаш и Арон Брукс ќе има поголема минутажа. Како и да е, имаме одличен и широк ростер, кој ите како може да контендер.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Во предсезоната сега сме со скор 3-2 после синоќешната победа на Хоукс, 85-84, со тројката на Батлер на 1.5 секунди до крајот. Имено Батлер имаше 29 поени, а во претходните 4 натпревари, 16 во просек. Мислам дека ова е ќе биде неговата брејкаут сезона, зачинета со поголеми бројки, а не само со одличната дефанзивна игра.

Инаку Роуз игра по 20тина минути, и сеуште ја има истата експлозивност, со таа забелешка, што мислам дека сега повеќе форсира шут за 3. Како и да е сега засега од него неможеме да очекуваме просек од 30 поени по натпревар, но очигледно е дека се движи во права насока, и дека после 20тина натпревар (прво да е здрав нормално), можеме пак од него да очекуваме суперстар партии.

Друго што го забележав е дека заради неверојатните пас способности на Ноа, многу напади во кои и тој и Роуз ќе бидат на паркет, топката ќе биде кај Ноа, а Роуз ќе се движи без топка.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Епа дечки, почнува од утре новата сезона, нека ни е со среќа. Сметам дека имаме доволно кадарен состав за да напаѓаме кон шампионскиот прстен. Се надевам дека конечно оваа година ќе биде таа во која сиот труд кој го вложил Тибс низ овие неколку сезони, ќе се докаже дека не бил залуден.
#SeeRed
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Ништо не му, изгледа вечерва ќе игра против мини[DOUBLEPOST=1414886929][/DOUBLEPOST]Rose i Gibson (INACTIVE) nema da igraat protiv minesota no vo startnata petorka se vrakja Butler. Dosta neochekuvano i prijatno iznenaduvanje bidejki tibs kaza deka ke bide aut barem ushte 2 nedeli.
 
Последно уредено:

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Уште е рано нешто да се каже, но Брукс ми делува како одлично засилување засега, нешто слично како Агустин и Робинсон претходните 2 сезони.

Чудно ми е некако да го гледам Булс и Тибс со толку многу играчи на располагање и ротирање, се навикнав на тоа да гледам 7 играчи во еден натпревар. :D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Ја глеав со Минесота и океј беше без Роуз и имаа среќа шо Вигинс многу неискусно изреагира у задњите секунди коа шутираше Батлер и доби 2 слободни кои ги донесоа до победа.

Иначе и Рубио имаше поеќе асистенции од цел Чикаго. 17 имаше тој а овие сите 15.
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Ја глеав со Минесота и океј беше без Роуз и имаа среќа шо Вигинс многу неискусно изреагира у задњите секунди коа шутираше Батлер и доби 2 слободни кои ги донесоа до победа.

Иначе и Рубио имаше поеќе асистенции од цел Чикаго. 17 имаше тој а овие сите 15.
Стандарт појава е тоа кај Минесота и Рубио , секад имаат многу асистенции по заслуга на Рубио :D
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Секогаш му давам 10тина натпревари за да видам тимот за претстоечката сезона како ќе изгледа, и засега можам да речам дека сум презадоволен. Имаше некои членови што дури ми се потсмеваа кога велев дека и да не го потпишеме Мело, а да го потпишеме Пау и да имаме јака клупа дека ќе биде подобро, и засега сум во право.

Пау игра фантастично. 6 дабл-дабл натпревари од 9 (дури и лупа блокади ко луд :D), во офанзива има фантастичен учинок.
Роуз се гледа дека сеуште не е вратен 100% во ритам, а како и би бил кога 2 години немаше заиграно кошарка.
За мене засега, најдобар потег на управата летово (ама засега) е потпишувањето со Брукс. Ап темпот мајстор, додуша виси во одбрана, ама неможе сите да се дефанзивно ориентирани.

7-2 скор, и одличен старт на сезоната. Да се надеваме дека сите ќе бидат живи и здрави, па сезонава ќе се бориме за трофејот, а не пак да не фатат малери како минатите 2 сезони.
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Нешо се плашам за Роуз а и општо за Чикаго...Супер состав имаат можат да газат али нешто Роуз од коа почна сезонава 2 мали повреди има , па да видиме до кај ке изгржи
и еве една изјава во врска со вчерашниот дуел коа се повреди Роуз (изјавата е од Ноа)

Every time something happens to him, people act like it's the end of the world. And that's fucking so lame to me. Relax. Like, OK, he's coming back from two crazy surgeries. Obviously we're being conservative with him, and when things aren't going right, he's got to listen to his body more than anybody. So everybody needs to chill the fuck out. I mean, I'm sorry for cursing, but I'm really passionate. I don't like to see him down. And he doesn't say that he's down, but I don't like it when, like, people portray him and judge him. ‘Cause it's not fair to him. It's not."
 

Kajgana Shop

На врв Bottom