Фан клуб: Чикаго Булс!

  • Креатор на темата Паспарту
  • Време на започнување
П

Паспарту

Гостин
eve edna tema i za timot na chicago bulls. znam deka ovoj tim otkoga si otidoa jordan,pippen & kompanija skoro site vo makedonija se otkazaa od navivanje za nego i se prefrlija da navivaat za drugi timovi (skoro site pocnaa da navivaat za lakers :) ) no eve mesto kade sto ke zboruvame barem onie malku sto sme ostanale :) eve sega igraat vo play off so miami pa vasi prognozi... moja prognoza e 4-1 za bulls :helou:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
DoolroX напиша:
eve edna tema i za timot na chicago bulls. znam deka ovoj tim otkoga si otidoa jordan,pippen & kompanija skoro site vo makedonija se otkazaa od navivanje za nego i se prefrlija da navivaat za drugi timovi (skoro site pocnaa da navivaat za lakers :) ) no eve mesto kade sto ke zboruvame barem onie malku sto sme ostanale :) eve sega igraat vo play off so miami pa vasi prognozi... moja prognoza e 4-1 za bulls :helou:
Оптимистички гледаш на дуелот....Јас сум фан на Хјустон Рокетс.....искрено мислам дека на Чикаго му треба подобра игра на гостински терен за да го помине Мајами...Мајами игра добро дома,а и на гости не се лоши...додека Чикаго игра одлично дома,а на гости катастрофа...затоа велам ке биде тешко во оваа серија нема шанси Чикаго да тепа 4-1 во серијата ја прогнозирам 4-2 или 4-3 за Мајами:helou:
 
П

Паспарту

Гостин
Billa Bong напиша:
Оптимистички гледаш на дуелот....Јас сум фан на Хјустон Рокетс.....искрено мислам дека на Чикаго му треба подобра игра на гостински терен за да го помине Мајами...Мајами игра добро дома,а и на гости не се лоши...додека Чикаго игра одлично дома,а на гости катастрофа...затоа велам ке биде тешко во оваа серија нема шанси Чикаго да тепа 4-1 во серијата ја прогнозирам 4-2 или 4-3 за Мајами:helou:
hehe prviot natprevar protiv majami na gosti ovaa godina cikago go dobi 45-50 razlika i majami igrase so najsilniot sostav taka da ja mislam deka moze i do finale da stignat,a ne samo majami da go pominat - bitno optimist sum :pos2::pos2::pos2:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
DoolroX напиша:
hehe prviot natprevar protiv majami na gosti ovaa godina cikago go dobi 45-50 razlika i majami igrase so najsilniot sostav taka da ja mislam deka moze i do finale da stignat,a ne samo majami da go pominat - bitno optimist sum :pos2::pos2::pos2:
Добро штом викаш ти така така нека биде ама ја викам дека нема да го поминат Мајами а и да го поминат после ке изгубат од некој друг сто посто to e to
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Тесно тесно ке биде интересно и тоа доста интересно 96-91 за Булси на домашен терен со таква игра не се станува шампион нити се стига до финале на една конференција....Мајами ке го згази Булс на домашен теренto e to
 
П

Паспарту

Гостин
Billa Bong напиша:
Тесно тесно ке биде интересно и тоа доста интересно 96-91 за Булси на домашен терен со таква игра не се станува шампион нити се стига до финале на една конференција....Мајами ке го згази Булс на домашен теренto e to
a da izgubis 96-91 taka se stiga!?!?!?

Billa Bong напиша:
Тесно тесно ке биде интересно и тоа доста интересно 96-91 за Булси на домашен терен со таква игра не се станува шампион нити се стига до финале на една конференција....Мајами ке го згази Булс на домашен теренto e to
ovaa sezona e 4-1 za chicago,a plus gi tepaa na gosti 50 razlika taka da...
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
DoolroX напиша:
a da izgubis 96-91 taka se stiga!?!?!?
не реков дека се стига ама...Вејд беше повреден до пред некое време исто и Шекил добро Шекил се опорави...да не се повредеа Чикаго ке губеше 10 разлика бе...ке видиме на крајот како ке испадне 4-2 за Мајами го го го:smir:
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Znaci voopsto ne sum vo tek so slucuvanjata vo NBA.
Iskreno, se nadevam i posakuvam Chicago da otide edna runda ponatamu.
Go zasluzuvaat toa.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
yeahhhhhh!!! пак ја изгубиФме ај јас мислам даоста ви беше предност 2-0. :)
не мајтап на страна стварно немом да сФатам како играчи како Денг и Гордон не сакатиАААаааАА едниот 26 другиот 27 поени абе фак фак фак...!!!!
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
jove_bt напиша:
yeahhhhhh!!! пак ја изгубиФме ај јас мислам даоста ви беше предност 2-0. :)
не мајтап на страна стварно немом да сФатам како играчи како Денг и Гордон не сакатиАААаааАА едниот 26 другиот 27 поени абе фак фак фак...!!!!
Изгледа дека ни мал дел нема да се оствари од тоа ѓто го реков 107-89 срамота се мислев дека Мајами ке се врати ама како тргнале лошо:kesa:..следат 2 натпревара во Мајами ако тие ги добијат мислам дека ке решава 7 от меч:tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom