Фан клуб: Струмица

Г

Грејвдигер

Гостин
Neznam kolku si vo tek so nastanite ali toj Vrba,Geco so gi vikas ne idat za 500 evra plus.Kaj niv igraat milioncinja bace.Gecevski nemoze Zadar da go zadrzi.Celata mi bese deka oni ne se Bogoev,Tasovski ili pa Samardziev i Gocevski da menjavaat sredina za 5oo evra...
Па така му иде тоа на овај првак што имаше пишувано... вчера му ставиле интернет и ајде на кајгана ќе серам одма...

И дај ајде да престанеме за Богојо, не вреде да се расправаме меѓу нас, заради некој шупак од Кавадарци ја започна цела таа расправија...


Маркус ибзириши тии постовите неколку страници назад, нешто ме ебаваше интернето па набрзина искликаш „испрати“ 5-60 пати :D
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Па така му иде тоа на овај првак што имаше пишувано... вчера му ставиле интернет и ајде на кајгана ќе серам одма...

И дај ајде да престанеме за Богојо, не вреде да се расправаме меѓу нас, заради некој шупак од Кавадарци ја започна цела таа расправија...


Маркус ибзириши тии постовите неколку страници назад, нешто ме ебаваше интернето па набрзина искликаш „испрати“ 5-60 пати :D
Oфф топик :
Еј флези на мсн нешто ...

Извинејте така :smir:

Абе Бого (Ти ли си Љупче ) Ако си ти он се знаа за богоев така да нема шо да говоре против него брчет моо ...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.991
Поени од реакции
1.265
Na Bogojo ne treba da mu se luteme so ojde u Amak,tuku da mu se zablagodareme.Za tie dve godini so i kako e napravil vo Strumica naplateno mu e i poveke od so zasluzuva.Laicki analizi da ne praveme oti ne drzat voda(bilo koj igrac od Strumica so posed na topka i obid za sut kako Bogojo ke imase podobri brojki i procenti) .Vi tvrdam deka ovaa godina Strumica ke ima za klasa potecen i poorganiziran napad.Abe smesno bese da gi gledam lani kak se macat vo napad i improvizirat celo vreme.Taso na sila sutira,Damir na zort na sila igraa klasika 5-ka u napad,Pupovic ne znaa dali da praa lev ili desen blok a koa ke mu se otvore na Bogojo u reketo,Bogojco topka ne dava.Tuku pak kazuvam...neka e zdrav i ziv...uspeh u Amak...i da uzivame 2008/09 vo najdobrio napad u Makedonija na KK STRUMICA
P.S. nogo gi otepaame tastaturite za Bogojco,a ne vrede...deneska e 10 juli..ima li info za sponzore
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Баш ме интересира ако струмица беа шампиони дали Богоев ке останеше тука
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
А дека ке одеше?? Лани бевме шампиони, и оти некоо екипа не го викна од странство????
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.991
Поени од реакции
1.265
kakvo stranstvo be prijatel,kakvi bakraci..vtora,treta liga grcija,mos kipar ili cat pat bugarija.Abe Mirako se mace da naa klub u stranstvo so ke mu plate 5000-6000 evra mesecno...Tasovski so ima kvalitet deset pati poveke od Bogojo nema ponuda,igraa u Strumica za 3000,a so e mnogu kvaliteten igrac(mislam deka ovaa sezona ke blesne...koregiram se...ne mislam,tvrdam).Tava e nasta realnost i kvalitet.Kiculis e tuka zver od igrac , a lanskata sezona ja zavrsi u treta spanska liga-rezerva.Tuku Feni IZVISI GI CENITE NA IGRACITE I SITE SE ISPOZANESEA.Do pred dve godini igraa za po 400-500 evra + hranarina ,a saa???Ili Donald Kol...najde selo bez kucina ,napravia go zvezda,,klasicen BASKETAS.Zamisli go u duel so Jeremaja Mejsi??Pa duri makedonsko drzavjanstvo..Ima ksmet vaj gudina so nasite centri moraa da kalkulirat so licnite oti samo dvujca bea,pa moraa da go ostavat u duele pod koso i napravia go Kevin Garnet
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Е такво е ама шо да прааме. Ние не може ништо да сменаме. Најголема позитива е шо влезеа ного пари у кошарката и се ствара интересна лига, односно најсилното домашно првенство е кошаркарското. Битно е тва. Пљљљљљус :vozbud: има публика
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Е такво е ама шо да прааме. Ние не може ништо да сменаме. Најголема позитива е шо влезеа ного пари у кошарката и се ствара интересна лига, односно најсилното домашно првенство е кошаркарското. Битно е тва. Пљљљљљус :vozbud: има публика
дадад а вај година кее има осте поголема конкуренција појака косарка ке има... а за богојо затворејте ја таа тема со направил направил сите ке сме му благодарни...... туку ај казејте за некое засилуване нешто дали има ова она позззззззззз :helou::helou::helou:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
братче да ти кажам ли как беше?
Тренеро му кажал оди со влез, он вика пробах десно, пробах лево, ме затвории..немаше ного време...4-5 сек...тасовски беше покриин, да му предаде му требат 10 сек да се открии а нема срце да маа на тесно..и шо ...?! џабе.. ќе губаше време, така маjна си.. проба шо да напраа..

плус
не оти е некоо причина, таа вечер армас прави

ПЛУС
проблеме имаше со краjниците месец ипол, чека да заврше се па да праа операциjа

и оше ного др работи..

и саа збери се и ќе видаш шо ке излезе на краjта..

А ка сме каj, финалето со Фени, нели сите за тава jадат гомна..за една утакмица..
шо направи Кадиjа? На Фени на страанта: Играат со еден центар,
Струмица: Играат со ниска постава, само бекове..

Оти за Кадиjа не jадате гомна?
е тип4е види ак тее брацет богојо арно поз го од мене именаци сме нели... туку у тај влез со го казувас нели мозесе да се бутне да му напрааја една лицна и готово после как да е 1 ке погодесе да го ебам и така таа вецер не му врваа слободните бас ама как и да е едно гарант ке погодесе поззззззз
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Мош ке погодеше мош не, тва никој незнаа. Такви теми има у филозофија.
Засилувања. Јас мислам оти нема да има спектакуларни. Мислам оти ке земат играче од АБА. Мое мислење.:smir:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
zdr na site. moze li nekoj da mi objasne zosto toj predavnikot (vasiot eks kapiten) vi e na site staven na pozadina tamu. toa on so go napravi...............ne treba da se vrate u strumica sea
е тип4е усе еднас ак те видам на фан клуб струмица ке видес ке јадес бан слусна ли само заради тебе се расправаме мо**о:bip::bip:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
А бе шо го е натерало, 3500 те евра, шо може друго. За тие пари играа, и тва од сигурен извор знам.... Од него :toe:
Овде зимаше 3.500 евра?Или во Амак ќе зима 3.500 евра?:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Богоев таму ако оди во АМАК СП ке има послаба кариера според мене.... тук му беше супер ... носега тој си знае како ке му е да му посакаме срека и по прецизни слободни фрлања :vozbud::smir:
 

Dinka

~Кк Струмица~
Член од
28 јуни 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
stoole u amak ke zima 3500 !!! :smir::helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom