Фан клуб: Струмица

Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.991
Поени од реакции
1.265
Bogoev 2006/07 igrase za 1200 evra,2007/08 za 2000 evra,ovaa godina poteral 3500 evra(na Panajot mu se dignala kosata na glavata).Vo Amak ke igra za 2000 evra,no i tie pari mu se nogo.Lani ke beame sampioni sto nasto da imaame drug plej...eden ulaz mu e be..takvi polovicni igrace na Balkano gi ima so lopata da gi rines..trk ima sut nema.Tuku aj,kurtulisaame,nek mu ja misle Amak.A za titulata po zaslugite(ako moze takvo nekoe merilo da se naprave) on e na solidno 4 mesto.Fala mu za se,so negovoto odene nie sme mnogu pokvalitetna ekipa,ako nisto drugo ke ima sloga megu igracite.STRUMICA SAMPION
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
со душа чекам да почне сезоната и да видам дали ке му пеат песна на богојо или ке го исвиркуваат кога ке дојде со амк у струмица поззззззззззз
Зашо бе да му исвиркуваме ко он беше срцето на Струмица ?? Он ак не беше толко и ке играјааме мајсторка со Фени ... шо вее филмо незнам...
 
V

Viktoranius

Гостин
со душа чекам да почне сезоната и да видам дали ке му пеат песна на богојо или ке го исвиркуваат кога ке дојде со амк у струмица поззззззззззз
Не трески глупости бе.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Do vcera Bogoev vi bese najjak igrac a sega zamina vo Amak Sp i odma Pozcnate protiv nego da zborovate Eb*t* Fanovite
Feni Champion
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Богоев и Гоцевски пред да дојдат во Струмица беа под просечни играчи видете колку пари земаа пред да заиграт за Струмица и да станат шампиони цената им скокна за 5-6 пати и двајцата станаа репрезентативци значи треба да и бидат благодарни на Струмица и лош збор да не кажат.
А дали се предавници не предавници ке беа ако израснат со Струмица на пример да играт 10 год за неа и да заминат на начин како што заминаа.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
ве читам 3 страни по ред и се чудам се карате кој колко пари зимал предавници тва онава...
1.Струмица и струмичани треба да сме благорадни на богоев за титулата шо ни га донесе.
2.Таа година промаши шуто на крајо ... сите ее тва онава притисок незнам ти шо... ама топка как топка излезе ... а да погодаше да станааме пак шампиони шо би пишале ? цар е закон е ... незнам ти шо..Треба една голема благодарност до него за тва шо придонесе за тимот.

И уште нешто гледам се карате предавници пари тва онава...
Сватејте оти у нашта сиромашна Македонија се гледе да се заработе нешто повеке за живеачка. Тука не се вртат ного пари как шо се вртат у другите земји. Колко и да му понудиле повеке 500-1000 евра се збире тва.. месец по месец се накачува..секој гледа да заработе колко шо е можно повеке..иако е струмичанец богојо сепак е имало нешто шо гоо натерало да потпише за АМАК СП.
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Dobro be lugje i jas da sum na negovo mesto i jas bi otisol vo AMAK za tie pari koj mu gi dadoa Feni mu dadoa smesni 100 evra poveke od Strumica zar podobro ke bese tamu da otide dodeka AMAK mu dadoa mnogu poveke i Tim4e dosta trici jades za Bogoev da ne bea Bogoev i Grne minatata sezona kurac titula zar tie dvajca sto ni ja donesoa titulata zasluzuvat vaka da gi narekuvame predavnici pa i tie se profesionalci i tie ziveat od toa no smesno e da ja smenis ssredinata za 100,200 evra pogolema ponuda no za 1000 i jas da sum ke ja smenam zatoa dosta trici prekinete so taa diskusija Bogoev e car i jas ke bidam prviot koj ke mu aplaudira koga ke bide pretstaven ovde vo Strumica a ti ako mislis deka zasluzuva da go isfirkas neka ti e na cest:toe:i RIZTE prasaj od publikata na finaleto vo odbojka vo kupot kako reagirase Bogoev koga zimavtr poeni a kako koga gi gubevte.. BOGOEV NIKOGAS NEMA DA BIDE PREDAVNIK
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
А бе шо го е натерало, 3500 те евра, шо може друго. За тие пари играа, и тва од сигурен извор знам.... Од него :toe:
 

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
Абе ее чаргаре, мислеjте малце со тии големи глави (за тии шо jадат гомна за Богоjо).До дека беше тука: „ее богоjо тава богоjо онава“, ка чуjаате оти ке си оде од струмица: „ее само он га еба работта, сите потпишаа...“ - аjдее фанаа да му лижат газо сите.. „оти не игре тука, оти у амак“...

Он е бек у секоj случаj..
20 коша на утакмица, ни Грнето ни Соколов праваа, а играат иста позициjа со Богоjо.. Пупович, Латович, Црнчугата од фени, центаре се дават по 25 коше..и оj рамни ги..Струмица нек се курчат саа ќе наjдат добар плеjмеjкер мош..така се наваѓе лесно..
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Абе он га понесе одговрноста на капитен арно направи само не требаше да шутира требаше влез да праа иначе јас на Богојо не верувам да му пеет песни оти ного донесе. .за Струмица.. И благодарен сум .. Секој добар капитен треба да га зема одговорноста, а не да предава ..
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Абе ее чаргаре, мислеjте малце со тии големи глави (за тии шо jадат гомна за Богоjо).До дека беше тука: „ее богоjо тава богоjо онава“, ка чуjаате оти ке си оде од струмица: „ее само он га еба работта, сите потпишаа...“ - аjдее фанаа да му лижат газо сите.. „оти не игре тука, оти у амак“...

Он е бек у секоj случаj..
20 коша на утакмица, ни Грнето ни Соколов праваа, а играат иста позициjа со Богоjо.. Пупович, Латович, Црнчугата од фени, центаре се дават по 25 коше..и оj рамни ги..Струмица нек се курчат саа ќе наjдат добар плеjмеjкер мош..така се наваѓе лесно..
Дете не трески глупости. Он играа позиција дека шо секојпат прв мора да га земе топката, и праве со неа шо сака. И со себичноста како неговата, нормално е да има 20 поена. Најного шутира. А проценто на реализација видел ли си му го??:smir:
 

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
Абе он га понесе одговрноста на капитен арно направи само не требаше да шутира требаше влез да праа иначе јас на Богојо не верувам да му пеет песни оти ного донесе. .за Струмица.. И благодарен сум .. Секој добар капитен треба да га зема одговорноста, а не да предава ..

братче да ти кажам ли как беше?
Тренеро му кажал оди со влез, он вика пробах десно, пробах лево, ме затвории..немаше ного време...4-5 сек...тасовски беше покриин, да му предаде му требат 10 сек да се открии а нема срце да маа на тесно..и шо ...?! џабе.. ќе губаше време, така маjна си.. проба шо да напраа..

плус
не оти е некоо причина, таа вечер армас прави

ПЛУС
проблеме имаше со краjниците месец ипол, чека да заврше се па да праа операциjа

и оше ного др работи..

и саа збери се и ќе видаш шо ке излезе на краjта..

А ка сме каj, финалето со Фени, нели сите за тава jадат гомна..за една утакмица..
шо направи Кадиjа? На Фени на страанта: Играат со еден центар,
Струмица: Играат со ниска постава, само бекове..

Оти за Кадиjа не jадате гомна?
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
братче да ти кажам ли как беше?
Тренеро му кажал оди со влез, он вика пробах десно, пробах лево, ме затвории..немаше ного време...4-5 сек...тасовски беше покриин, да му предаде му требат 10 сек да се открии а нема срце да маа на тесно..и шо ...?! џабе.. ќе губаше време, така маjна си.. проба шо да напраа..

плус
не оти е некоо причина, таа вечер армас прави

ПЛУС
проблеме имаше со краjниците месец ипол, чека да заврше се па да праа операциjа

и оше ного др работи..

и саа збери се и ќе видаш шо ке излезе на краjта..

А ка сме каj, финалето со Фени, нели сите за тава jадат гомна..за една утакмица..
шо направи Кадиjа? На Фени на страанта: Играат со еден центар,
Струмица: Играат со ниска постава, само бекове..

Оти за Кадиjа не jадате гомна?
Еј лепотан. Сакаш ли да ти пуштам клипо од последните секунди и да видаш дали е така??? Дали пробува лево десно или пак губе 3 секунди шо дрибле уште на нашта половина???:tapp:
И плус, ако не е здрав , нека седе дома, а не да играа. Болен играч повеке одмага од шо помага:uvo::uvo:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Абе ее чаргаре, мислеjте малце со тии големи глави (за тии шо jадат гомна за Богоjо).До дека беше тука: „ее богоjо тава богоjо онава“, ка чуjаате оти ке си оде од струмица: „ее само он га еба работта, сите потпишаа...“ - аjдее фанаа да му лижат газо сите.. „оти не игре тука, оти у амак“...

Он е бек у секоj случаj..
20 коша на утакмица, ни Грнето ни Соколов праваа, а играат иста позициjа со Богоjо.. Пупович, Латович, Црнчугата од фени, центаре се дават по 25 коше..и оj рамни ги..Струмица нек се курчат саа ќе наjдат добар плеjмеjкер мош..така се наваѓе лесно..
Дете пополека малку со изразите..
Инаку не ми е јасно што толку сте запнале за Богоев..Се знаеше кога тој играше добро играше и целиот тим..кога нему не му одеше сите трпеа заради тоа..Беше мотор на тимот, вистински капитен кој многу пати ги превземаше работите во свои раце...Ако ја погледнете целата сезона, учеството во финалето и Купот , јасно е дека Богоев имаше сосема солидна сезона во Струмица..значи нема потреба да се плука по него на било кој начин посебно што беше дел од шампионската екипа...
Нормално е да се менуваат клубови во спортот..Богоев нема разменето прстени со клубот ..секој го следи својот пат..Неговиот го однес во Амак, дали погреши или не самиот ќе дознае..а вие како навивачи на Струмица треба да му бидете благодарни за она што го даде за клубот.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
#10541 Прочитајте го тај пост на страна 703 од мене. Прочитајте шо пише на крајо за парите.

и да уште едно... Кој не донесе до мајсторка у кавадарци? фени бее спремни да слават уште дома у кавадарци имаа 20 разлика,ама затва е капитено.Ги зема работте у свои раци не однесе до победа и мајсторка у Струмица. Зашо тогај никој ништо не кажа ? кој беше најзаслужен тогај за победата и израмнувањето на 3-3?! а ? и тва тим4е вика ке му свирате ли ...
Ак немаш срам и образ свири... тии шо знааме колко и шо направи за Струмица ке му аплаудираме. Позз:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom