Фан клуб: Струмица

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Ништо не е сигурно, еве што пишува во Спорт (ќе се обидам дел од најважното да препишам).

на насловна пише.
КФМ со потврда дека екс-шампионот ќе биде дел од првата лига
Струмица, сепак, ќе игра?!

Дали е на повидок пресврт, односно дали е можно во следната натпреварувачка сезона, Прва лига да брои 10 екипи?
Верјатно е можно затоа што канцеларијата на КФМ во текот на вчерашниот ден добила позитивна најава од кошаркарскиот Југ..
Еве изјава на Дејан Лекиќ (секретар на КФМ) -
Да, добивме информација од Струмица во која се вели дека тие не сакаат клубот да згасне, односно дека се подготвени да играат, ако треба и со јуниорската екипа која подоцна ќе биде засилена со странци.

Понатаму се зборува за тоа дека до 26 Септември Струмица имала рок да одлучи, и за тоа дали ако опстане Струмица ќе ги има минималните потреби за прва лига како и финансии, и дека одгворот за оа најверојатно ќе следува за два дена.
Еве и изјава на Томче Димишковски (комесар за натпреварување)
Ова се нови моменти за сите нас, Ќе видиме во овие неколку дена, Сакаме да имаме гаранции околи тоа. Не е се во желбата на поединци, не смееме да ризикуваме, се да базираме на претпоставки. Во краен случај, за тоа ќе се расправа и на наредната седница на Здружението на Прва лига. Сите ние сакаме Струмица да биде дел од елитата, но мора да постојат услови за тоа да функционира во реалноста.

Исто така пишува дека седницата е на 2-ри Октомври најверојатно во Куманово и дека главна тема за која ќе се расправа е Опстанокот на Струмица.

Така да ништо не е официјално.

Ај поздрав.

П.С и упатувам една молба до добропознатите вируси на овој форум, да не пристапуваат веднаш кон напади, омаловажувања и слични работи, својствени само за лица од такво потекло.

 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
zasto be omalozuvanje toae top sto ke ostanete u prva liga nema da ima 9 ekipi i nema da ima pauzi toa znaci i povekeeee utakmiciiiiiiiiii , mene mi odgovara neznam za drugite
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Ке има тим , каков таков важно ке има ... :smir: релакс ...
Значи ја ретко пишувам овде зошто гледам дека сите пишувате безвезе , ја коа ке напишам нешто значи ми е проверена и информацијата од сигурни извори , па сите што пишевте после мене сега знаете дека е точно ...

сигурно ли ???(да пиим у сабота)
МОЖЕ СЛОБОДНО ДА ПИЕШ :) ЈАС НЕКНИ ПИЕВ ЗА ТОА ХАХА
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
Ako misles deka piseme bezveze neka ti bide i se nadevam deka si u pravo za ekipata,ama stvarno ne mi e jasno kako.Panajot snosti se vrati od pat,pojma nema,Papadopulos isto ,a i site od lanskata struktura,ja saa vrtaah telefone.Edinstveno Zaev nesto na svoja raka ako prave sam,ama????
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Ako misles deka piseme bezveze neka ti bide i se nadevam deka si u pravo za ekipata,ama stvarno ne mi e jasno kako.Panajot snosti se vrati od pat,pojma nema,Papadopulos isto ,a i site od lanskata struktura,ja saa vrtaah telefone.Edinstveno Zaev nesto na svoja raka ako prave sam,ama????
Абе каков панајот какви бакрачи, Панајот живее до мене 2 куки не делат , нишо нема врска тој со клубот веке , барем засега ... Заев ке ја спонзорира екипата каква таква , а понатаму е предвидено 4 странски кошаркари да се донесат ...
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Абе каков панајот какви бакрачи, Заев ке ја спонзорира екипата...
Чичо Зоки is backk:pos2::pos2: Се радувам за вас и честито нека е ајде повторното така да го наречам оживување поздрав од Кавадарци.:salut:
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Абе каков панајот какви бакрачи, Панајот живее до мене 2 куки не делат , нишо нема врска тој со клубот веке , барем засега ... Заев ке ја спонзорира екипата каква таква , а понатаму е предвидено 4 странски кошаркари да се донесат ...
Panajoto povtorno ke e pretsedatel,inaku zaev ke ja sponzorira ekipata......kako sto razbrav zaev sakal da ima ekipa samo zaradi nas (ajducite)...posto tie vistinski zasluzuvale zaradi niv da ima ekipa,poslednive nekolku nedeli vika stvarno me ubedija da finasiram pak vo strumica...kako i da e ekipa ke ima,kakva ke e ne e bitno.......pozdrav
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Чичо Зоки is backk:pos2::pos2: Се радувам за вас и честито нека е ајде повторното така да го наречам оживување поздрав од Кавадарци.:salut:
Да,да ...Чичо Зоки секогаш е бил човекот со најголемо срце и ќе биде...А скептиците што јадеа .... дека пере пари ова им е добар пример.:wink:
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Panajoto povtorno ke e pretsedatel,inaku zaev ke ja sponzorira ekipata......kako sto razbrav zaev sakal da ima ekipa samo zaradi nas (ajducite)...posto tie vistinski zasluzuvale zaradi niv da ima ekipa,poslednive nekolku nedeli vika stvarno me ubedija da finasiram pak vo strumica...kako i da e ekipa ke ima,kakva ke e ne e bitno.......pozdrav
Не за џабе беше и нашата слика денес во Спорт и тоа , Ајдуците најзагрижени за клубот , колку само муабети убедувања и ред други работи имаше овие месеци...
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Не за џабе беше и нашата слика денес во Спорт и тоа , Ајдуците најзагрижени за клубот...
Баш тоа детето што ги грицка ноктите е најзагрижено.....:nesvest:
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
Не за џабе беше и нашата слика денес во Спорт и тоа , Ајдуците најзагрижени за клубот , колку само муабети убедувања и ред други работи имаше овие месеци...
Пууу бе, как не купих денешен спорт.:uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.345
И јас разбрав дека Зоки ќе е спонзор, и се тоа (Панајот не спомна никој дека ќе е претседател или сл.), но и дека ќе се почне од ново, т.е. од најнизок ранг.:toe:
 

5pammeR

Love
Член од
24 август 2008
Мислења
338
Поени од реакции
9
Важно е да имаме екипа не е важно каква да има на шо да се оде да се гледе нешто.. Тава е важно.:)
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Ајдеее едвај чекам се да биде официјализирано, не ми е важно кои ќе игра во екипата, важно ми е да постоиме, а верувам дека ако опстанеме, само оваа сезона, евентуално наредната ќе бидат со послаб квалитет (мислам на КК Струмица), а за потоа или во меѓувреме ќе се најде квалитетен спонзор и ќе се вратиме таму каде ни е местото, во врвот. :smir:
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Ајдеее едвај чекам се да биде официјализирано, не ми е важно кои ќе игра во екипата, важно ми е да постоиме, а верувам дека ако опстанеме, само оваа сезона, евентуално наредната ќе бидат со послаб квалитет (мислам на КК Струмица), а за потоа или во меѓувреме ќе се најде квалитетен спонзор и ќе се вратиме таму каде ни е местото, во врвот. :smir:
Pa toa tie i go planiraat,igranje ovaa god.prva liga vo meguvreme ke se najde spoznor,dogodina povtorno na vrv.....pozdrav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom