Фан клуб: Струмица

Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
ИВАН БОШЊАК - бек од тимот на Војводина, 197 цм висок.
Така се вика новиот и вечер иде у Струмица.
Sigurno li ???
ako e tocno ajde da se nadevame deka ke go bide :wink:

Натпреварот помеѓу Фени Индустри и Струмица 2005 е најинтересен дуел од 5. коло во Првата кошаркарска лига. Средбата е закажана за 27 октомври (сабота), со почеток во 19 часот во Кавадарци.

Jas se izvinuvam sto davav pogresna informacija deka ovoj duel ke se igra vo petok no pred 2,3 dena taka pisuvase na stranata na kfm deka ke se odigra vo petok na 26.10. a sega jasno si pisuva deka ke se odigra vo sabota. pozz
 
V

Viktoranius

Гостин
Значи во сабота...ке има 2 или 3 автобуси организирано превоз за Кавадарци.
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
и јас се извинувам за погрешните информации во врска со натпреварот фени-СТРУМИЦА (виновни се податоците од страната на КФМ), предлагам секој шо може да оди за Кавадарци (најверојатно финалето ќе е помеѓу истите екипи) и ако сака некој инфо за противникот на КК СТРУМИЦА во фиба купот нека оди на www.kkcedevita.hr (одлична клупска страница)
поздрав до сите фанови на КК СТРУМИЦА и се гледаме во Кавадарцикк струмица шампиони
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.499
Поени од реакции
47.625
Го барав моето мислење од времето кога кукаа дека се распаднале и сакав да им го покажам моето предвивување за нивната група кое се исполни ама некој го рецнал....нема врска тоа е што е тие што треба ло се исплатиле сега сте назад на трибина како што сакате и мене многу ми е мило што е така пошто еве пак ке кажам вие сте ми најсимпатична група на луѓе што било кога посетила спортски објект И посакувам долг век на вашата за која се надева дека еден ден ке ја води Коле од Струмица Македонија
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
и јас се извинувам за погрешните информации во врска со натпреварот фени-СТРУМИЦА (виновни се податоците од страната на КФМ), предлагам секој шо може да оди за Кавадарци (најверојатно финалето ќе е помеѓу истите екипи) и ако сака некој инфо за противникот на КК СТРУМИЦА во фиба купот нека оди на www.kkcedevita.hr (одлична клупска страница)
поздрав до сите фанови на КК СТРУМИЦА и се гледаме во Кавадарци
Точно!!! Фени губи од еден просечен Пелистер, ке игра во финале ке си го прашам.
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
добро е што сме сложни за КК СТРУМИЦА како финалист, а за противникот во финале ако не е фени да видам предлог, мислење од тебе кој ќе е ?
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
ТИ одговорив по грешка во темата за Охрид. Ти може нереално ги гледаш работите, како навивач на Струмица, еве јас ке ти кажам, пообјективно, според мое мислење, ај да не речам мислење, ама прилично сум убеден дека Работнички и Струмица ке играат во финале
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
е ова мора да се забележи бидејќи за првпат делумно се слагаме и двајцата, знаеш дека се повеќе си ми симпатичен со твоите постови во кои не навредуваш никого, продолжи така:smir:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
е ова мора да се забележи бидејќи за првпат делумно се слагаме и двајцата, знаеш дека се повеќе си ми симпатичен со твоите постови во кои не навредуваш никого, продолжи така:smir:
Ту штета како не беше девојче :smir: :pos:
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
Бошњак, ново евро-засилување за шампионот

Иван Бошњак (197 см-1982год.) е новото играчко засилување за македонскиот шампион Струмица.

Соочени со голем проблем, поточно неиграњето на Тони Грнчаров, кој по с$ изгледа дека уште извесен период нема да биде "достапен" за Јовица Арсиќ, раководството на "зелено-белите" прави уште еден конкретен потег.

По ангажманот на Миљан Пуповиќ, кој веќе го имаше своето (успешно ) деби за Струмица во дуелот со Вардар Осигурување, најавен е и трансфер на уште еден српски интернационалец.

Се работи за Иван Бошњак (97см.-1982 год.) кој може да игра на бековските позиции, а по потреба и на позиција на ниско крило.

Оваа сезона Бошњак ја почна како играч на Игокеа Партизан, но пред две недели беше отпуштен од оваа екипа.

Претходно овој српски интернационалец има настапувано и за екипите на Младост-Земун, Раднички од Белград, Лавови 063 каде соработувал со актуелниот прв тренер на струмичани Јовица Арсиќ.

Минатата сезона настапувал и за новосадска Војводина за на почетокот од оваа да потпише договор со екипата од Александровац.

"Мораме да реагираме вака. Посебно што денеска добивме доста негативни лекарски вести околу состојбата со повредата на Тони Грнчаров. Тие велат дека нема да биде во тренажен процес уште две до три недели. Со оглед на обврските кои ни претстојат, особено во натпреварите со Цедевита во рамките на ФИБА - Еврокупот, принудени сме да најдеме соодветна замена.

За Бошњак знаеме доста, дека пред с$ се работи за еден играч кој важи за добар одбранбен играч"- велат од раководството на шампионот.

Она што може да ги радува струмичани е доброто издание на екипата во дуелот со Вардар Осигурување, кој по вторпат за кратко време го напушти струмички "Парк" со полн кош.

"Битно е Пуповиќ што побрзо да се аклиматизира на овие постоечки услови, како на работа така и за играње. Со оглед дека добро ја познаваме работата на Арсиќ, сметаме дека нема да има проблеми. Истото важи и за Бошњак, кој соработувал со нашиот тренер пред неколку сезони и знае што од него е бара во нашата екипа" - додаваат струмичани.
Ангелакас на листата на повредени

Ангелос Ангелакас е новиот проблем за стручниот штаб на Струмица. Грчкиот бек повторно го повреди скочниот зглоб и според првите проценки, го чека нешто подолга апстиненција од играњето кошарка.

Лекарскиот тим на "зелено-белите" се сомнева дека оваа повреда на грчкиот интернационалец преминува во хронична, па токму ангажманот на Бошњак лесно би можел да донесе и крај на престојот на Ангелакас во Струмица.
Пуповиќ и Бошњак за ФИБА- Еврокупот

Денеска, 25 октомври, е последниот рок за пријава на изменетите списоци на екипите кои учествуваат во натпреварите кои ги организира ФИБА- Европа.

Со оглед на тоа дека Струмица направи дури две, денеска ќе мора да го потврди списокот на играчи на кои Јовица Арсиќ ќе може да смета за двобојот со загрепска Цедевита, а потоа се надеваме и со рускиот Локомотив од Ростов.

Тоа во превод значи дека струмичани ќе треба да го пријават српскиот тандем Миљан Пуповиќ-Иван Бошњак и за ова натпреварување.

"Денеска ќе ја завршиме и оваа формалност во КФМ по што ќе ја комплетираме екипата за ФИБА-Еврокупот"- потврдува Миле Милановиќ, спортскиот директор на Струмица
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
еве го овој Бошњак!

Position:
Guard​
Height:
197cm​
Born:
17.05.1982.​
Place of birth:
Langen, Germany​
Nationality:
S&MN​
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
Abe nii sme ludi beeeeee ... mos ke go osvoime i evro-kupot??? aaaa???
Eiiii teska rabota , nemame sansi za takvo nesto , mislam deka treba da bideme realni 1 va godina ni e vo fiba kupot i za mene ke pretstavuva uspeh ako uspeeme da ja mineme Cedevita i posle da igrame so Lokomotiv od Rostov.No mislam deka treba da se gleda utakmica za utakmica prvo Cedevita pa posle nadezite ke ni se vpereni da vlezeme vo natpravarite po grupi , ako uspeeme da gi mineme i cedevita i lokomotiv od rostov toa ke pretstavuva golem uspeh.Mislam deka ke ja mineme Cedevita a za Lokomotiv rostov teska rabota :nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom