Фан клуб: Струмица

Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Steta nema karling kaj nas , sigurno paga jako navivanje :vozbud: . Nego za ajduci edno golemo :kesa: , toa odamna se znaes deka koga togas ke si go pokazat vistinskoto lice. Nemetali Ograzden , Polo Trejd , Strumica. hmm Koj e sledniot tim za kojsto ke navivate
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
де бе братче уживај малко па за џабе ли сме ШАМПИОНИ, треба да се ужива секој шампионски ден, а за слабата игра ич не се секирај па и реал мадрид две години играше у улеб куп, а не у евролига, и арсенал беше ного моќен 2-3 години ( ка го смени рекордо 47 утакмици без пораз или таканешто)па после падна и саа пак е ного јак, и реал мадрид немаше никаква игра лани па стана шампион (фудбал), и челзи ништо не играаше па беше шампион ГОЛЕМИТЕ ЕКИПИ СЕ ПОЗНАВАТ ПО ТВА ШО И КА ИГРААТ СЛАБО ПАК ПОБЕДУВА

КК СТРУМИЦА ШАМПИОН

П.С. ги намалих од 7-ца на 6-ка[(за итар пејо важи ова)/SIZE]
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
Болдираниов човек сигурно предвидел болдираниот збор да се пишува со Л не со Љ,и те молам престани да провоцираш цел град само ради една особа зашо за разлика од него јас сум спремен да се расправам до задутре а треба да легнам да спијам пошто утре имам уткмица за идење а мојата група за разлика од твојата не се распаѓа.....

ЗАТОА ТВОЈОТ КЛУБ СЕ РАСПАЃА, А МОЈОТ ВОСКРЕСНУВА
 
V

Viktoranius

Гостин
Абе ајде стига се караате темата е Фан клуб Струмица...не одејте оф топик
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.542
Поени од реакции
47.996
Болдираниов човек сигурно предвидел болдираниот збор да се пишува со Л не со Љ,и те молам престани да провоцираш цел град само ради една особа зашо за разлика од него јас сум спремен да се расправам до задутре а треба да легнам да спијам пошто утре имам уткмица за идење а мојата група за разлика од твојата не се распаѓа.....

ЗАТОА ТВОЈОТ КЛУБ СЕ РАСПАЃА, А МОЈОТ ВОСКРЕСНУВА
eee ова не ми е јасно сега ако можеш да прочиташ некој весник ке видиш дека мојот клуб не се распаѓа мојот клуб е ист како лани распаднати клубови се
Жито Вардар
Орка
Никол Ферт
Поло Трејд,Неметали Огражеден овие 2 се клубови за кои навиваа твоите постари колеги од групата пред да ја префрлат тезгата кај КК Струмица 2005 клуб кој ти го ''сакаш'' а тие истите постари другари прават пари од ,можда боли Коле вистината кога гледаш дека некој на твојата пубертетска радост заработува ама сепак така се расте ке ти помине..
Кога би имало вистина во тоа дека МЗТ се распаѓа кој би бил од нас двајца поголем маж Јас што сум со клубот до крај распаѓање или ти што навиваше за едно пиво и 10- кебапи и сега одкако остана без нив си како сјебан???
 
V

Viktoranius

Гостин
eee ова не ми е јасно сега ако можеш да прочиташ некој весник ке видиш дека мојот клуб не се распаѓа мојот клуб е ист како лани распаднати клубови се
Жито Вардар
Орка
Никол Ферт
Поло Трејд,Неметали Огражеден овие 2 се клубови за кои навиваа твоите постари колеги од групата пред да ја префрлат тезгата кај КК Струмица 2005 клуб кој ти го ''сакаш'' а тие истите постари другари прават пари од ,можда боли Коле вистината кога гледаш дека некој на твојата пубертетска радост заработува ама сепак така се расте ке ти помине..
Кога би имало вистина во тоа дека МЗТ се распаѓа кој би бил од нас двајца поголем маж Јас што сум со клубот до крај распаѓање или ти што навиваше за едно пиво и 10- кебапи и сега одкако остана без нив си како сјебан???
Пејо молим те само да ми одговориш на едно прашање ...
На пример ако Мзт се распадне го снема ти за кој ке навиваш или нема да навиваш ?
Молим те одговори ми ме копка многу
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.542
Поени од реакции
47.996
Пејо молим те само да ми одговориш на едно прашање ...
На пример ако Мзт се распадне го снема ти за кој ке навиваш или нема да навиваш ?
Молим те одговори ми ме копка многу
Полесно прашање немам добиено
за НИКОЈ !!!! освен тој клуб мене никој друг нема да ме интересира
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
у вашето смрдљиво скопје може да дојдам само како фан на КК СТРУМИЦА и да си одам како победник

VENI, VIDI, VICI
Цел живот чекате да се изгагате за превоз да го видите главниот ни град. Како што јас се радувам на екскурзијата во Париз, Барселона и Мадрид, така ти се радуваш на екскуризјата низ Скопје. Сигурно и водич имате да ви каже, ова овде што свети црвено-жолто-зелено се вика семафор.
Камо сите сељаци да се ко тебе, Скопје ке ни беше чисто, без овие 90% родољуби кои се мангупи сите го мразат Скопје, а животна желба им е да станат постојани резиденти на ГЛАВНИОТ ГРАД.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Пејо молим те само да ми одговориш на едно прашање ...
На пример ако Мзт се распадне го снема ти за кој ке навиваш или нема да навиваш ?
Молим те одговори ми ме копка многу
Еден живот, една љубов, МЗТ СКОПЈЕ, многу јасно!!!!!
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
добро кај тебе е тоа што надежта умира последна, веќе 5 години минат, а мзт е во се подлабока криза ( а не гледам нешто оваа година да мрдна од клиничката смрт во која се наоѓате, живеете ама не се развивате и се чека денот Д) овие твои постови ме потсетуват на давеник што се држи за сламка, зарем не гледаш или не сакаш да видиш дека мзт со секоја нова сезона се помалку се цени во кошаркарските кулоари во МКД, а со клубот умираат и фановите и на крај остануваат само спомени, ( за разлика од вас ние бевме безброј пати во скопје, посебно во аеродром а вие не смогнавте сили да дојдете до струмица 170 км)=патетично ама вистинито:toe:
Чудно но вистинито, немаме пари, немаме тим, веке 7-8 години, но секоја година се повеке и повеке сме. Недела дена пред дерби, цел Аеродром гори, се слушаат песни од секое маало, од секој парк. Ние живееме за Мзт, не навиваме за пари, навиваме од љубов. Остануваат спомени да, точно, спомени кои се таложеле до сега 15 години, за разлика од вашите мали споменарчиња од 2 екскурзии во Скопје, со 80% навивачи од Ромска национална припадност, подкупени со сендвич со растителен кашкавал, пиперка и патлиџан, спакувани во бајато лепче
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
ќе ве видаме утре как ќе се покажете, а инаку не помнам кога сум влегол без карта секојпат си плаќам, а за тие глупости шо ги тропаш во врска со ајдуците (роми, ќебапи) па ти изгледа и не си бил во салата или не те служи видот

подршката на КК СТРУМИЦА никојпат нема да недостига, кога ќе имате вие 1500 публика со амак е тогаш постирај овде

КК СТРУМИЦА ШАМПИОН 06/07
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
ќе ве видаме утре как ќе се покажете, а инаку не помнам кога сум влегол без карта секојпат си плаќам, а за тие глупости шо ги тропаш во врска со ајдуците (роми, ќебапи) па ти изгледа и не си бил во салата или не те служи видот

подршката на КК СТРУМИЦА никојпат нема да недостига, кога ќе имате вие 1500 публика со амак е тогаш постирај овде
Изгледа не сум бил хахахахахаха.

Треба да те потсетам (ако си идел и тогаш) или да те подучам колку публика имаше Поло Трејд кога играше финале со Работнички? Очигледно си некој копук од 13-14 год, така да распрашај се кај постарите што знаат, каде имало највеке публика, во изминативе 15 год, прочитај по весници да видиш што се пишуваа за Мзт Скопје. Ако кај вас фаворит бр. 1 е Тасов, во Работнички Зивчевиќ, во Фени Димитровски, тогаш во Мзт е публиката. Во сите весници ова го има

Извадок од Вест:

За Струмица:
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Шампионот Струмица во новото првенство ќе настапи со изменет состав и со нов шеф на стручниот штаб. Од стандардните играчи од минатата сезона ќе недостасуваат центарот Златко Гоцевски и грчкиот интернационалец Кицулис. Но, управата на клубот, на чело со агилниот претседател Панајот Карапиперис, како засилувања ги донесе репрезентативците Диме Тасовски и Дарко Соколов, Србинот Латовиќ, Хрватот Делиќ и Ангелакис од Грција, а за шеф на стручниот штаб беше ангажиран нашиот нов селектор Јовица Арсиќ. Без оглед на реконструкцијата на екипата, во редовите на актуелниот шампион владее победничка атмосфера и амбициите се одбрана на титулата, освојување на Купот и што поуспешно презентирање на нашата кошарка во Купот на ФИБА. [/FONT]
За Мзт:
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]МЗТ Скопје го предводи Александар Тодоров, кој ќе се потпре на младите играчи и на двете засилувања од САД и Албанија, како и на френетичната публика во "Јане Сандански". [/FONT]
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
по се изгледа сте навивале до пред 7-8 години, бидејќи краток осврт врз резултатите на вашиот клуб се зборува, бидејќи сте главен адут на клубот, а истиот бележи голем пад на резултатски, организациски и навивачки план (и вие самите не можете да се сетите кога сте биле на гостување не одите дури и во градски парк а камоли некаде надвор од вашите дувла што е типично сељачко навивање - дома сме најјаки) тоа значи само едно вие на клубот не му значите ништо
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
по се изгледа сте навивале до пред 7-8 години, бидејќи краток осврт врз резултатите на вашиот клуб се зборува, бидејќи сте главен адут на клубот, а истиот бележи голем пад на резултатски, организациски и навивачки план (и вие самите не можете да се сетите кога сте биле на гостување не одите дури и во градски парк а камоли некаде надвор од вашите дувла што е типично сељачко навивање - дома сме најјаки) тоа значи само едно вие на клубот не му значите ништо
Гледам колку вас клубот ви значи. Нема пари на водачите нема навивање. Иначе до пред две години, незнам колку си запознаен, законот за спорт не дозволуваше гостински навивачи да патуваат надвор од градот, но нели ти не го знаеш тоа, зашто не си идел до пред две години.

Може не сме биле на гстовања, ама Македонската јавност ке ги памти нашите. Куманово и Велес кога се случени 2 од 5те најголеми инциденти во историјата на навивачките групи во Македонија. Ако вие имате богат газда, кој е довлно глуп, да носи цигани низ Македонија ние ниту имаме цигани, ниту имаме богат клуб. А извини, вие до лани на колку утакмици надвор од Струмица бевте? Не, не, не бевте на малку, не бевте на ниту едно. Уствари вие и до лани не ни навивавте. Вие сте како годините, навивате секоја престапна хехеххехехехехе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom