Фан клуб: Струмица

V

Viktoranius

Гостин
nie sami si sobirame pari eve utre site ke davame po 50 denari za karta!!!!! a1 team gledas li vie deka ne ste navivaci kako sto treba da bidete koga imate tim site ste u sala koga im e najtesko togas se otkazuvate
100 % си во право...
Тоа што го видов денес беше за жалење....ако продолжиме така цела сезона немаме теоретски шанси за титула, а додека што се однесува до управата што се педери стварно се педери..не викам да ни плаќат превоз и да ни дават за мајци и за шалови, ама можат барем трибината што е за нас Ајдуците да га остават да е празна а не кога ке одиме се е исполнета..минатта година се знаеше оти таа трибина е наша и никој не седаше на неа..а сега кој ли не седе. Али јбг по се изгледа толку од Ајдуците се распаднааме....
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Како не им е срам на Ајдуци!
Најголеми фанови беа на Струмица! Сакаат 1000евра? НЕ е се во парите, кога јадев вафли дека не се навива со срце, црвени јадев! По се изгледа пак ќе седам сам на трибини, али како и да е, останувам верен на Струмца!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.593
Поени од реакции
48.413
Да се распаднете нема да се распаднете,таа ваша управа сака јак тим и мора да има навивачи пошто во таа околина сте само вие на крај ке им ги исполанат условите (ке ги купат) тие што се главни во вашата група и ке ве вратат назад по секој цена,тие што ја водат вашата група се свесни за ова и нема да им смета да си причекаат пошто за нив ова е бизнис...вие сте тазе попалени по целиот овој навивачки филм ама тие се луѓе што се постари и гаранр невработени и треба од нешто да живеат па и вас ве користат....синко така работи капитализмотsd
Додека за КК Струмица не знам што било како било можда имате јак тим ама тешко дека ке ја осовоите оваа година само заради тренерот за кој мислам дека е преценет а уствари е тенекија невидена
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Да се распаднете нема да се распаднете,таа ваша управа сака јак тим и мора да има навивачи пошто во таа околина сте само вие на крај ке им ги исполанат условите (ке ги купат) тие што се главни во вашата група и ке ве вратат назад по секој цена,тие што ја водат вашата група се свесни за ова и нема да им смета да си причекаат пошто за нив ова е бизнис...вие сте тазе попалени по целиот овој навивачки филм ама тие се луѓе што се постари и гаранр невработени и треба од нешто да живеат па и вас ве користат....синко така работи капитализмотsd
Додека за КК Струмица не знам што било како било можда имате јак тим ама тешко дека ке ја осовоите оваа година само заради тренерот за кој мислам дека е преценет а уствари е тенекија невидена
Убаво кажа има постари луге во навивачите кој го прават целиот проблем ги манипулират помалите
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Да се распаднете нема да се распаднете,таа ваша управа сака јак тим и мора да има навивачи пошто во таа околина сте само вие на крај ке им ги исполанат условите (ке ги купат) тие што се главни во вашата група и ке ве вратат назад по секој цена,тие што ја водат вашата група се свесни за ова и нема да им смета да си причекаат пошто за нив ова е бизнис...вие сте тазе попалени по целиот овој навивачки филм ама тие се луѓе што се постари и гаранр невработени и треба од нешто да живеат па и вас ве користат....синко така работи капитализмотsd
Додека за КК Струмица не знам што било како било можда имате јак тим ама тешко дека ке ја осовоите оваа година само заради тренерот за кој мислам дека е преценет а уствари е тенекија невидена
така е и јас мислам дека тренерот не е толку добар како шо беше тој гркот
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Струмица одигра слабо! Со ваква игра...многу тешко до било што годинава, а титулата е мисловна именка...
Е сега, дали е работата до тренерот, дали до некое потценување на АМАК од играчите, незнам. Но, фактите се следните:
1. Најдобар беше Тасовски.
2. Богоев беше катастрофа.
3. Остатокот од тимот се вклопи во бедотијата на теренот.
4. АМАК одигра без респект, храбро и машки, со срце.
5. Било кој од Грците што беа тренери за Арсиќ е Фил Џексон.
6. Немаме центар.
7. Фали Грне!

Околу Ајдуците:
Да не ве чујам уште еднаш тука да се фалите дека сте фанови, дека сте со срце или слично курчење. Цел натпревар глас не пуштивте, на 2 мин. до крајот почнавте со „Управа педери“ и „Струмица, Струмица“ при нерешен резултат.
Ние, остатокот што бевме, бевме погласни од вас цел натпревар. Што се однесува до мене, не сте потребни да доаѓате во салата. Собирајте членарина и одлучете за кого ќе навивате. А дека некои постари можеби ве манипулираат за сопствена сметка, отворете очите и видете си. Вие не сте фанови. Вие сте онака само, некои помодари. До вчера повеќето немавте поим кај се наоѓа салата, и кој каде седи во неа, од оние кои сме стално таму. Та и трибина сакале. Брееее!!!!

Резиме: Струмица победи, останува резултатот и првите бодови. Но, треба да се разгледа убаво оваа среќна победа и да се преземат соодветни чекори. Вака како што е, не сме за никаде.
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Шо се дешава бе со вас ало?
 
V

Viktoranius

Гостин
Струмица одигра слабо! Со ваква игра...многу тешко до било што годинава, а титулата е мисловна именка...
Е сега, дали е работата до тренерот, дали до некое потценување на АМАК од играчите, незнам. Но, фактите се следните:
1. Најдобар беше Тасовски.
2. Богоев беше катастрофа.
3. Остатокот од тимот се вклопи во бедотијата на теренот.
4. АМАК одигра без респект, храбро и машки, со срце.
5. Било кој од Грците што беа тренери за Арсиќ е Фил Џексон.
6. Немаме центар.
7. Фали Грне!

Околу Ајдуците:
Да не ве чујам уште еднаш тука да се фалите дека сте фанови, дека сте со срце или слично курчење. Цел натпревар глас не пуштивте, на 2 мин. до крајот почнавте со „Управа педери“ и „Струмица, Струмица“ при нерешен резултат.
Ние, остатокот што бевме, бевме погласни од вас цел натпревар. Што се однесува до мене, не сте потребни да доаѓате во салата. Собирајте членарина и одлучете за кого ќе навивате. А дека некои постари можеби ве манипулираат за сопствена сметка, отворете очите и видете си. Вие не сте фанови. Вие сте онака само, некои помодари. До вчера повеќето немавте поим кај се наоѓа салата, и кој каде седи во неа, од оние кои сме стално таму. Та и трибина сакале. Брееее!!!!

Резиме: Струмица победи, останува резултатот и првите бодови. Но, треба да се разгледа убаво оваа среќна победа и да се преземат соодветни чекори. Вака како што е, не сме за никаде.
Се што кажа е точно..ама мислам оти не си ти тај да кажаш кој да оди и кој да не оди во салата...кога ке ја купиш, тогаш ти како ке кажеш така ке е :wink:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Се што кажа е точно..ама мислам оти не си ти тај да кажаш кој да оди и кој да не оди во салата...кога ке ја купиш, тогаш ти како ке кажеш така ке е :wink:
Не, јас немам намера сала да ЗЕМАМ ПОД КОНЦЕСИЈА.
Јас не ви кажувам дали да одите или не, ама така убаво се изглупирахте и сите ви се смејаа, и се покажаате оти вас таквото не ва боле за спорто.
Од срам не треба да са појавате веќе.
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
samo edno imam ja da vi kazam!!! ne zborete pred vreme posto kako sto zborite treba srtumica da plata 1000 evra na nekoi luge sto se zamisluvaat vodzi togas site ke se vratite na tribina, e togas me niteresira kolku ke bidete dostojni na vasite zborovi


p.s NAMENETO ZA EDNA LICNOST OD FORIMOV (ke si se pronajde on)


ne mora da mi se izvinuvas samo krivo mi e sto ne ne slusase koga trebase posto ne zborevme za dzabe pozzzzz
 
V

Viktoranius

Гостин
Од денеска јас се бришам од Ајдуците..еве сега ја кинам мајцата и се друго нек иде у пм..а на утакмици пак ке си идам чисто заради лубов спрема клубот
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
ЕЈ ЧОВЕЦИ ПОЛЕКА МАЛЦЕ ШО СЕ ТИИ ГЛУПОСТИ НА КИЛО, СТРУМИЦА ГО ПОБЕДИ АМАК СП ЕКИПА КОЈА Е МНОГУ АМБИЦИОЗНА ОВАА СЕЗОНА, НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОЧЕКУВА ЛЕСНИ ПОБЕДИ ОТИ ЛИГАТА Е ДОСТА ИЗЕДНАЧЕНА ( ОСВЕН МАВРОВО И КАРПОШ ) , ДА НЕ ЗАБРААМЕ ОТИ СИТЕ ИГРАТ МОТИВИРАНО ПРОТИВ ШАМПИОНОТ КК СТРУМИЦА
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.593
Поени од реакции
48.413
ЕЈ ЧОВЕЦИ ПОЛЕКА МАЛЦЕ ШО СЕ ТИИ ГЛУПОСТИ НА КИЛО, СТРУМИЦА ГО ПОБЕДИ АМАК СП ЕКИПА КОЈА Е МНОГУ АМБИЦИОЗНА ОВАА СЕЗОНА, НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОЧЕКУВА ЛЕСНИ ПОБЕДИ ОТИ ЛИГАТА Е ДОСТА ИЗЕДНАЧЕНА ( ОСВЕН МАВРОВО И КАРПОШ ) , ДА НЕ ЗАБРААМЕ ОТИ СИТЕ ИГРАТ МОТИВИРАНО ПРОТИВ ШАМПИОНОТ КК СТРУМИЦА
Koљо ај не можеш поголеми букви да начукашsd...........
 
V

Viktoranius

Гостин
ЕЈ ЧОВЕЦИ ПОЛЕКА МАЛЦЕ ШО СЕ ТИИ ГЛУПОСТИ НА КИЛО, СТРУМИЦА ГО ПОБЕДИ АМАК СП ЕКИПА КОЈА Е МНОГУ АМБИЦИОЗНА ОВАА СЕЗОНА, НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОЧЕКУВА ЛЕСНИ ПОБЕДИ ОТИ ЛИГАТА Е ДОСТА ИЗЕДНАЧЕНА ( ОСВЕН МАВРОВО И КАРПОШ ) , ДА НЕ ЗАБРААМЕ ОТИ СИТЕ ИГРАТ МОТИВИРАНО ПРОТИВ ШАМПИОНОТ КК СТРУМИЦА
Другар шо лупоташ глупости на кило...нели гледаш каква очајна игра имаше..пеза бееме...белким нема да продолжаме така..победииме со срека во гз
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Арсиќ знае кошарка колку јас што знам карлинг (за оние што незнаат што е карлинг, тоа е спорт на мраз што фрлаш со една како пегла и треба да бидеш најблиску до ценатрот)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom